15 معایب و عوارض کاشت مو که احتمالا به شما نمیگویند!

در واقع برای هر فردی نسبت به شرایط روشی مناسب وجود دارد که پس از مشاوره با پزشک متخصص مشخص میشود. هم چنین علی رغم آنکه در روشFIT گرافت ها کوچکتر هستند ، در حالت کلی دارای تعداد موهای بیشتری در هر گرافت بوده که دستیاران ما را قادر خواهند ساخت که تعداد بیشتری مو از گرافت نسبت به روش برش جراحی آماده نمایند. همچنین آثار زخم باقی مانده در قسمت برش خورده پوست (که به صورت نواری ایجاد میشود) نیاز به دوره نقاهت بیشتری نسبت به سایر روشها دارد.

اگر فرد مهارت کافی نداشته باشد، چربی ها دو تا سه هفته پس از تزریق چربی از بین میروند، اما اگر متخصص پوست یا جراح پلاستیک مهارت کافی را داشته باشد، چربی تزریق شده سال ها باقی خواهد ماند. بعد از گذشت سه روز، می توانید با استفاده از شامپوهای مخصوص تجویز شده و با آب ولرم، موهای خود را بشویید به گونه ای که فشار آب زیاد نباشد و ناخن ها با گرافت ها تماس پیدا نکنند. کاشت مو با استفاده از این روش تراکمی بیش از سه برابر روش های رایج مثل کاشت مو به روشهایFIT و FUT را در پی دارد.

ریزش مو یکی از مسائلی است که بیشتر ما کم و بیش با آن درگیر هستیم. با ما همراه بمانید. سوراخ کردن بدن عملی مطابق مد روز محسوب میشود؛ اما لازم است بدانید که این کار با عفونتهایی همراه است که شما را به کام بیماریهای مرگباری میکشاند. این نکته را توجه داشته باشید که برخلاف آقایان، خانمها با وجود اینکه در نقاط عقبی و جلویی سرشان ریزش دارند اما خط رویش جلویی سر را هیچگاه از دست نمیدهند.

زنان چینی در روستای هوانگلو نیز موهای بسیار بلندی دارند. نتایج کاشت مو با استفاده از این روش حالت بسیار طبیعی دارد. پیرسینگ ابرو، پیرسینگ سینه و پیرسینگ گوش جزء پیرسینگهایی هستند که آقایان نیز میتوانند از آنها استفاده کنند. عوارض وابسته به عوامل مختلفی است از جمله واکنش بدن فرد داوطلب به جسم خارجی وارد شده و غیر استاندارد، تبحر پزشکی که کار را انجام میدهد، بهداشت فضایی که پیرسینگ در آن محل انجام میگیرد. زیرا طی یک فرآینده برداشت و فریز کردن فولیکول های موی شخص تمامی برداشت سالم مانده و توسط متخصص بصورت بسیار ظریف و با دقت بالایی در محل مورد نیاز پیوند داده می شوند.

همچنین در تکنیک کاشت موی FIT پرتی و از بین رفتن فولیکول های برداشت شده به صفر می رسند. در این روش مثل FUE، فولیکول مو به صورت جداگانه از بانک مو استخراج و در قسمت دریافت کننده، پیوند داده می­شود. در این روش فولیکول های مو به صورت یکجا و نواری از سطح سر برداشته میشود. یعنی هم به صورت تک تک و هم به صورت نواری لایهای از پشت سر برداشته شده و پیوند میشود. سپس ناحیهای از سر شما که قرار است روی آن کار انجام شود توسط سوزنهای مخصوصی به صورت موضعی بیحس میشود.

با استفاده از این تکنیک، پس از آنکه فرد را بیهوش یا بیحس میکنند، نواری از پوست پشت سر او (که به آن بانک مو هم گفته میشود) برمیدارند و برای شست و شو و جداکردن گرافت­ها (قطعه­ای از بافت حاوی فولیکول­های مو برای کاشت)، آنها را به یک اتاق خاص دیگر انتقال میدهند تا مسائل بهداشتی به خوبی رعایت شود. به انتقال فولیکول­های مو از ناحیه­ی پشت سر به جلوی سر، کاشت طبیعی مو می­گویند. کاشت مو روشی برای درمان ریزش مو است که در آن یک جراح پلاستیک یا متخصص پوست و مو، فولیکول­های مو را از یک قسمت در سر یا بدن به قسمتهای جلویی و میانی سر افراد انتقال میدهد.

در نتیجه خیلی وقتها انتخاب میان یکی از این دو روش نمیتواند با تصمیم مستقیم شما باشد و بسته به شرایطی که وجود دارد پزشک شما تشخیص میدهد که از کدام تکنیک برای کاشت مو استفاده کند. این گرافتها به طور مستقیم در محل طاسی سر کاسته میشوند. یعنی باید بدانید که نوع پیرسینگ چگونه بوده، چگونه می توان آن را بی خطر در آورد، محل پیرسینگ و جواهر را چگونه باید تمیز نمود و چگونه به راحتی یک پیرسینگ جدید گذاشت. به دلیل حساسیت و ظرافت پیرسینگ بینی خوب شدن آن هم بین ۳ تا شش ماه زمان خواهد برد و حتما باید مراقب باشید که بینی و تیغه آن عفونت نکند چون در این صورت در تنفس شما ایجاد مشکل خواهد کرد و عواقب دیگری برایتان بوجود می آورد .

این نوع پیرسینگ بینی، یک حلقه و یا میله است که تقریباً مشابه پیرسینگ پل بینی غضروف یا استخوان را سوراخ نمیکند. پس به بینی فشار نیاورید. همانطور که اشاره شد با توجه به اینکه در روش SUT از عمل جراحی استفاده نمیشود، خونریزی وجود ندارد و جای زخمی پس از عمل باقی نمیماند. در واقع با استفاده از این روش دیگر نیازی به تیغ جراحی و بیهوشی نیست و جای زخمها دیگر باقی نمیمانند. اما چرا باید از این روش به جای روشهای دیگر، مانند کاشت مو به روش FUT یا نواری استفاده کرد؟

برای کاشت مو با رعایت اصول بهداشتی و علمی تنها باید به کلینیکهای تحت نظر وزارت بهداشت مراجعه کنید. استفاده از سوزن­های استریل و رعایت اصول بهداشتی در حین عمل و بعد از آن، احتمال بروز عارضه­هایی مثل عفونت را کاهش می­دهد. اما تفاوت این روش با روش SUT در این است که برای کاشت مو هم از دستگاههای اتوماتیک استفاده میشود و در واقع کل فرآیند توسط دستگاه انجام میشود. اما ممکن است ۸ ماه تا یک سال تا زمان رویش مجدد طول بکشد.

در ابتدا یک پانچ کوچک و تیز پوست دور یک واحد فولیکولی خط می اندازد. در روش پیوند مو SUT از پانچ اتوماتیک برای برداشت گرافتها از پشت سر استفاده میشود، در نتیجه آسیب کمتری را به فولیکولهای مو، نسبت به دیگر روشها به وجود میآید. شکلگیری دلمهها نتیجه بسیار طبیعی عمل و سوراخ و زخمی شدن پوست سر و بخشی از روند طبیعی بهبود است. با این که گفته می شود کاشت مو، محدودیت سنی ندارد اما این روش جراحی باید زمانی انجام شود که روند ریزش مو متوقف شده باشد. در گام اول از مراحل کاشت مو شما باید مشخص کنید که آیا واقعا به کاشت مو نیاز دارید؟

روبالشتی خود را مرتبا تعویض کنید. برای مثال، زمانی که گوشهای خود را سوراخ میکنیم و با گوشواره به استایل خود تنوع میدهیم از پیرسینگ استفاده کرده ایم. وقتی یک قسمتی از بدن را در یک مرکز بهداشتی و مجاز سوراخ می کنید نگین یک سر محصول را جدا کرده پیرسینگ را از داخل سوراخ رد کرده و نگین را سر جای خود می گذاریم. بنابراین برای پیدا کردن بهترین متخصص کاشت مو و بهترین کلینیک کاشت مو در تهران یا سایر شهرها، بهتر است با صبر و سختگیری زیاد به جمعآوری اطلاعات بپردازید تا بهترین مرکز کاشت مو را پیدا کرده و هزینه و وقتی که صرف کاشت مو میکنید، بیهوده و بینتیجه نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید