10 قدم برای یافتن الماس (مخصوص نوب ها)

وی پنج اصل را در ساختمانهای مدرن معرفی کرد که در طرح ویلاساووا در پوآس در شمال پاریس (30-1928) به نمایش گذارد. از اوایل دهه سوم، معماری کنتراکتیوسیم روبه افول گذارد. ساختمان های میس ونده رو از دهه 30 میلادی تاکنون در غرب و سرتاسر جهان به صورت الگویی برای ساختمان های بلندمرتبه اداری، دولتی و تجاری درآمده است. در صورتی که برای فلاسفه کلاسیک مانند دکارت و لینییر عقل و منطق اهمیت داشت. این بنای مارپیچ حلزونی شکل- به ارتفاع حدوداً 390 متر- نمایشی بود از اعتقاد سوسیالیسم بر روند تکاملی تاریخ، به صورتی که تاریخ خود را تکرار می کند.

نمی توان گفت که کانتراکتیوسیم یک سبک برآمده از ایدئولوژی سوسیالیسم است و نمی توان اهداف آن را کاملاً منطبق براصول سوسیالیسم دانست. به عبارتی نمی توان هنر کانتراکتیوسیم را مترادف هنر سوسیالیسم و یا هنر پرولتاریا قملداد کرد. اوج شکوفایی این نظریه را می توان در نیمه اول قرن بیستم در نوشتارها و طرحهای لویدرایت مشاهده کرد. اگر چه معماران مدرن نیمه اول قرن اخیر مانند گروپیوس نیز فرم تابع عملکرد را شعار اصلی خود می دانسته ،ولبی آنها فرم را تابع تکنولوژی وعملکرد ماشین می دانستند. آقای دکتر برای اینکه دچار سنگ کلیه نشویم شما چه مواردی را توصیه میکنید؟

گوتر (1832-1749) وشیلر (1805-1759)، دوشاعر بنام آلمانی واژه رمانتیک را در مقابل کلاسیک برای اولین بار بکار بردند. کتاب دوم کوربوزیه بنام «سرّ آینده» در سال 1924 در پاریس انتشار یافت. در این کتاب کوربوزیه استفاده از تیرآهن و بتن و پیش ساختگی را مسیر آینده معماری تلقی می نماید. وی دراین کتاب نیز سعی نمود که توجه معماران و شهرسازان را از گذشته به سمت آینده معطوف کند. کتاب اول وی به نام «به سوی یک معماری نوین» در سال 1923 در پاریس منتشر شد. الماس با وزن 530 قیراط که با نام ستاره بزرگ افریقا شهرت پیدا کرده است.

در بحبوحه همین بحرانهای عظیم در این کشور پهناور است که سبکی به نام کانتراکتیوسیم که توجه و هدف خود را ساختار قرار داده بود، در شوروی ظاهر می شود. گاهی، در فردی که جراحی برداشت کیسه صفرا شده است، چند روز، چند هفته چند ماه یا حتی سالها پس از جراحی سنگی در مجاری صفراوی تشخیص داده می شود. یک رنگ به جریان خون تزریق می شود به طوری که در مجاری صفراوی یا کیسه صفرا متمرکز و جمع می شود، و یا مستقیما با استفاده از ERCP به مجاری صفراوی تزریق می شود. یکی از اولین ساختمانهای سبک کانتراکتیوسیم که نماد این سبک نیز محسوب می شود، ماکت بنای یادبود بین الملل سوم است که توسط ولادیمیر تاتلین در سال 1920 طراحی شد.

روح: روح چیزی نیست که به ساختمان القاء شود، بلکه باید در درون آن وجود داشته باشد و از داخل به خارج گسترش یابد. سبب تقویت شجاعت شخص در برابر خطرات می گردد و تاثیرات زیادی برای آرامش شخص دارد و همچنین گسترش و تقویت استعداد حل مسائل از خواص عقیق سلیمانی است. چنین نتیجه گرفته که دیگر جایی برای آنچه وی architectural icon مینامد وجود ندارد . یکی شهر چندیگار در هند بود که توسط خود کوربوزیه طراحی شد دیگر شهر برازیلیا توسط لوچیوکوتا و اسکار بنمایر به عنوان پایتخت جدید کشور برزیل طراحی گردید.

کوربوزیه در طی فعالیت حرفه ای خود، استفاده از یکی از شاخص ترین مصالح ساختمانی مدرن یعنی بتن را به نهایت زیبایی رساند و کارهای وی مورد تقلید جهانی قرار گرفت. سالیوان در مورد مصالح می گوید :«سنگ و ملات در ساختمان ارگانیک زنده می شود». یکی از اولین شعارهای آنها در اوایل دهه 1920 چنین بود: «مرگ بر هنر، زنده باد تکنولوژی، زنده باد تکنسین های کانتراکتیوسیت». سنگزنی استوانهای اشکال مورد نظر را با سنگهای فرم که در آنها سنگ به شکل قطعه تیز میشود میتوان سنگ زنی فرم کرد.

سالیوان به روشی معتقد بود که مشابه پروسه بوجود آوردن در طبیعت بود .او برای اولین بار اصطلاح فرم تابع عملکرد را بیان نمود وچنین عنوان کرد: «بعد از مشاهده مستمر پروسه طبیعی به این نتیجه رسیدم که فرم تابع عملکرد است». شکل تابع عملکرد: عملکرد حرف صحیح نمی باشد بلکه تلفیق فرم و عملکرد و استفاده از ابداع و قدرت تفکر انسان در رابطه با عملکرد ضروری است، فرم و عملکرد یکی هستند.

رمانتیک ها همانند پیروان تفکر کلاسیک به ذهن انسانی اعتقاد داشتند. به اعتقاد رایت، تکنولوژی وسیله ای است برای رسیدن به یک معماری والاتر که از نظر وی همان معماری ارگانیک بود. بعد سوم: برخلاف اعتقاد عمومی، بعد سوم عرض نیست، بلکه ضخامت و عمق است. یکی از عوارض سنگ کیسه صفرا احساس نفخ و سنگینی است بعد از یک وعده غذای همراه با پرخوری. ۴- یکی دیگر از روش های جالب تشخیص سنگ های قیمتی، ایجاد خراشی رنگی روی یک سطح سرامیکی است که رنگ حاصل از این خراش نمایانگر نوع سنگ ما خواهد بود.

همانگونه که تولیدات صنعتی مانند اتومبیل، هواپیما، یخچال، رادیو و دیگر تولیدات فاقد خصوصیات منطقه ای هستند. از وسط این برج فولادی مرتفع، ساختمانی شیشه ای پارلمان آویزان شده بود. هگزافلوئورید اورانیوم که درصنعت بانام ساده هگزا شناخته میشود ماده شیمیایی خورنده ای است که باید انرا با احتیاط نگهداری و جابجا کرد. از داروهای گیاهی با احتیاط استفاده کنید. همچنین می توانید از دانه های کرفس نیز استفاده کنید.

برای درک بهتر این موضوع می توانید چند تکه استخوان و یا پوست تخم مرغ را درون سرکه قرار دهید تا کاملا به این واکنش شیمیایی پی ببرید. ولی میس به تدریج به سمت معماری مدرن گرایش پیدا کرد و تا آخر عمر به اصول نظری و کالبدی معماری مدرن وفادار ماند. به تدریج مقدار آب مصرفی خود را افزایش دهید، برای مثال یک لیوان آب بیشتر در روز تا زمانی که به 8 تا 10 لیوان در روز برسید.

با این روش حتي اگر سنگها دفع نشوند تا مدتي درد كيسه صفرا نخواهید داشت. اندازه و محل سنگ نیز به تعیین بهترین روش درمان سنگ، امکان دفع شدن یا نشدن و پیشگیری احتمالی از بروز سنگ های بیشتر کمک کند. برای پیشگیری از سنگ کیسه صفرا و بهبود سلامت کیسه صفرا، لازم است مصرف منیزیوم را افزایش دهید و خوراکیهای سرشار از منیزیوم مصرف کنید، مانند سبزیجات برگ سبز، آجیل، میوه، حبوبات، غذای دریایی، کاکائو، شکلات تلخ، توفو و غلات کامل. ایجاد واحدهای تولیدی سنگ پا که همه مردم تخصص لازم دارند میتواند به رونق اقتصادی و چرخش بیمشکل چرخهای زندگی مردمان این دیار کمک کند.

کاهش وزن آرام: اگر لازم است وزن کم کنید، آرام این کار را انجام دهید، کم کردن نیم تا یک کیلوگرم در هفته میزان مناسبی میباشد. بیان در معماری باید، در حل کردن نیروهای فیزیکی که در یک کالبد ارگانیک عمل می کند صورت گیرد». امروزه بسیاری از نظرات و طرح های کانتراکتیوسیم همچون نمایش تکنولوژی، نمایان کردن عملکرد، سازه، تأسیسات و سیرکولاسیون و پرهیز از هرگونه تزئینات در طرحهای معماران های- تک مشاهده می شود. نظرات در مورد تأثیر پاکسازی و سمزدایی کبد و کیسه صفرا متفاوت است . لذا می توان بیان نمود که عقاید رمانتیک های اروپا و آمریکا، بالاخص نظرات آنها در مورد طبیعت و قوانین طبیعی زیربنای فکری معماری ارگانیک را تشکیل می دهد.

این گزارش نشان می دهد که در مواردی که بیماری به شرایط حادی که جراحی اجتناب ناپذیر است، نرسیده است، می توان با الهام از دیدگاه طب ایرانی از تدابیر غذایی دارویی مناسب برای درمان کنترل این بیماری سود جست. افرادی که سنگ کیسه صفرا دارند و به دنبال درمان آن هستند، یکی از راه های درمان طب سنتی است که با مصرف آب و بعضی از گیاهان می توانند باعث نابودی سنگ کیسه صفرا شوند. سنگ یاقوت میتواند در درمان افرادی که فشار خون پایین دارند نیز مفید باشد.

افرادی که در گذشته سابقه وجود سنگ صفرا در کیسه صفرای خود را داشتهاند، در ابتلا به سرطان کیسه صفرا ریسک بالاتری را تجربه میکنند. وی عنوان می کند که برای پرهیز از انقلاب اجتماعی، بایدبا استفاده از تکنولوژی جدید به صورت گسترده برای اقشار مختلف جامعه خانه سازی کرد. ناخالصی های موجود در سنگ ها نظیر سیلیس، میکا، اکسید آهن، گرافیت یا مواد آهکی عامل بوجود امدن رنگ های مختلف مرمریت شده است.

الماس به رنگهای مختلف پیدا می شود. کوربوزیه در دهه بیست میلادی دوکتاب بسیار مهم به رشته تحریر درآورد که اولی را می توان منشور بینش مدرن در معماری و دومی را منشور بینش مدرن در شهرسازی محسوب نمود. در زمینه معماری کوربوزیه خانه را بعنوان ماشینی برای زندگی عنوان کرد، همانگونه اتومبیل ماشینی برای حرکت است. کوربوزیه که اسم اصلی وی، شارل ادوارد ژانره است در دفتر دوتن از معروف ترین معماران آن دوره در اروپا یعنی آگوست پره و پیتر برنز به مدت چندسال کارکرد.

دیدگاهتان را بنویسید