کاشت مو – راهنمای جامع و هرچه باید بدانید

خیر ، به دلیل احتمال ایجاد عفونت در مادر و تاثیر سوء بر جنین پرسینگ را دوران بارداری انجام ندهید . در کل کلیه پیرسینگ هایي کـه بر روی بدن انجام میشوند شاهد خون ریزی، حساسیت، درصورت رعایت نکردن بهداشت انتفال ایدز و هپاتیت، ایجاد سرطان پوست بدلیل کشیدگی هاي بسیار زیاد و گوشت اضافه خواهید بود. گوشت اضافه در آوردن، پیرسینگ ها در عده اي از افراد ایجاد گوشت اضافه خواهند کرد، اگر از دسته افرادی هستید کـه بـه صورت ژنتیکی زخم هایتان دچار گوشت اضافه خواهد شد بنابر این میتوانید خاطرجمعی حاصل کنید کـه پس از پیرسینگ زبان و لب نیز دچار این عارضه خواهید شد.

از جمله نقاطی ازبدن کـه مستعد ایجاد گوشت اضافه هستند میتوان بـه گردن بـه بالا، ناحیه پشت، سینه، شانه و … نرخ این قبیل خدمات هم که به نوعی کاملاً ممنوعه هستند نامعلوم هستند و متأسفانه در صورت بروز عوارض و عفونت که بیشتر به دلیل آلودگی ابزار و محیط ایجاد میشود، غیرقابل پیگیری قضایی و شکایتهای قانونی است. التهاب و قرمزی می تواند به دلیل عفونت در پوست فرد ظاهر شود اما در مواردی ممکن است به دلیل حساسیت فرد این اتفاق بیافتد ، افرادی که پوست حساس دارند باید پیش از پیرسینگ این نکته را با پزشک خود در میان بگذارند .

ایجاد چند سوراخ روی گوش شایع است اما سوراخ کردن لاله گوش (قسمت غضروفی بالای گوش) خطرناک است زیرا این منطقه غضروفی است و رگ خونی ندارد، در نتیجه التهاب اطراف سوراخ ایجاد شده دیرتر بهبود پیدا می کند و احتمال ایجاد عفونت و تاول معمولا در ماه های اول بعد از سوراخ کردن، به خصوص در ماه های گرم سال، زیاد است. او گفت: گاهی به دلیل استفاده از چسبهای مخصوص شیمیایی برای کاشت ناخن حساسیتهای شدید پوستی برای فرد ایجاد می شود.

در چند روز اول مشاهده ترشحات رنگی طبیعی اسـت، اما یادتان باشد برای ضدعفونی از الکل و یا بتادین استفاده نکنید چراکه بـه شدت منجر بـه خشک شدن پوست و آسیب بـه آن خواهند شد، بـه علاوه این کـه بتادین و الکل روند پیشرفت و التیام زخم رابه تعویق خواهند انداخت. استفاده از حوله و الکل ممنوع اسـت، در سه، چهار ماه اول بیشتر از دو بار در روز ناحیه را شستوشو ندهید و برای خشک کردن محل پیرسینگ از حوله کاغذی استفاده کنید چراکه حولههاي پارچهاي عموما آلوده بـه باکتری هستند. برای کسانیکه کـه نمیخواهند از پیرسینگ هاي دائمی استفاده کنند و علاقه اي بـه سوراخ کردن لب ندارند انواع مختلفی از پیرسینگ لب موقت نیز وجود داشته کـه هر زمان کـه برای مراسمی خاص دوست داشتید ظاهری متفاوت داشته باشید قابل استفاده خواهند بود.

عفونت، یکی از شایعترین عوارض پیرسینگ لب و زبان خواهد بود. عوارض بلند مدت پیرسینگ لب، شامل حساسیت، آسیب بـه دندان و لثه، عفونت موضعی، عفونت سیستمیک « در نهایت منجر بـه سکته مغزی» میباشد. اشاره کرد. عوارض کوتاه مدت و آنی پیرسینگ، شامل خون ریزی بیش از حد، آسیب بـه عصب و احساس خارش و از دست دادن حس خواهد بود. شب اول پس از کاشت مو هر یک ساعت به مدت یک دقیقه از کمپرس یخ روی پیشانی استفاده کنید.

یکی از نکات مهمی کـه پس از انجام پیرسینگ باید رعایت کنید تمیز کردن قسمت سوراخ شده می باشد، برای اینکار روزی دو بار محل رابا صابون هاي آنتی باکتریال شستشو داده و از این کـه مدت زمان طولانی پیرسینگ را جدا کنید بپرهیزید چراکه کـه اینکار باعث بسته شدن سوراخ خواهد شد. ما در این مقاله، تمامی این نکات و نحوه ی تمیز کردن بینی را مورد بررسی قرار می دهیم. بهترین ناحیه برای گوشوارههای پیرسینگ قسمت نرمه گوش است زیرا این ناحیه معمولا برای سوراخ کردن درد کمی دارد، مشکل و عوارض کمتری ایجاد میکند و همچنین زودتر هم خوب میشود.

پیرسینگ گوش به معنی نصب حلقه یا نگین یا آویزهای زیبا و تزیینی به گوش است که برای این منظور باید سوراخهایی در قسمتهای مختلف گوش ایجاد شود. این هنرمند 229764 چوب پنبه از اشکال و رنگهای مختلف را بر روی یک بنر پلاستیکی به ابعاد 12.94 متر در 7.1 متر چسباند تا قطعه هنری «رومئو با تاج انگور که هنگام رقصیدن با دریا و خورشید، گیتار میزند» را بسازد. در طرف مقابل برخی از فقها مثل آیه الله مکارم شیرازی معتقدند که سوراخ کردن بینی در مناطق نامتعارف اشکال دارد. یادتان باشد باقی ماندن خون روی وسایل می تواند فرد را در خطر ابتلا بـه بیماریهایي مثل هپاتیت B، هپاتیت C و HIV قرار دهد.

این نوع حساسیت گاهی تا مدتها باقی میماند و فرد را آزار میدهد و دچار کلافگی شدید میشود. در این نوع پیرسینگ، بخش غضروفی در داخل گوش و در کنار هلیکس گوش سوراخکاری می­شود. برای ساخت پیرسینگ بینی میتوانید مفتول هاي نازکی از نقره و استیل تهیه کرده و بـه سادگی آن ها رابه شکل حلقه در آورده و فضای کوچک بازی بر روی آن ها تعبیه کنید کـه تنها بـه اندازه پره بینی باز شوند و سپس آنرا داخل پره هاي بینی قرار دهید. پیرسینگ بینی دارای انواع مختلفی اسـت، عده اي از مدل ها توسط سوراخ هاي دائمی و توسط دکتر انجام شده و سپس جواهرات مختلف هم چون حلقه، زنجیز و سنگ ها از سوراخ ایجاد شده عبور داده خواهد شد.

در عده اي از افراد کـه دارای پوستی حساس هستند درد بیشتر، همراه با تورم زیاد و بعضا خروج چرک ایجاد خواهد شد. قرار دادن زیورآلات در عضو جنسی، ممکن است اختلالات ادراری، خون ریزی، عفونت و واکنش های شدید آلرژیک ایجاد کند. به دلیل استفاده از بی حس کننده ها معمولا فرد دردی را در زمان نصب پیرسینگ احساس نمی کند ولی بعد از یک تا دو ساعت تا حدودی درد را احساس خواهد کرد که با خوردن مسکن این درد قابل تحمل می باشد . استفاده از جواهراتی کـه در آن از فلز نیکل استفاده شده اسـت ممنوع خواهد بود چراکه این فلز در افراد ایجاد حساسیت خواهد کرد.

علامت ایجاد این عفونت در قسمت لاله گوش، تورم دردناک، گرمی و قرمزی است که معمولا نرمه گوش را درگیر نمی کند. پیرسینگ زبان یکی از مستعدترین پیرسینگ ها برای عفونت می باشد ، از آنجایی که محیط زبان همواره مرطوب می باشد و مواد غذایی نیز برای رشد باکتری ها وجود دارد عفونت زخم پیرسینگ به آسانی صورت میگیرد .افرادی که پیرسینگ زبان انجام میدهند معمولا با بوی بد دهان و زردی زبان مواجه می شوند .نکته : افرادی که پیرسینگ زبان و دندان انجام میدهند باید از مصرف نوشابه های گازدار خودداری کنند زیرا اسید این نوشابه ها می تواند پیرسینگ را فرسوده کند .

مراحل رشد مو از ثانیهی اول پس از کاشت مو آغاز شده و ممکن است بین یک تا دو سال (بسته به نوع روش کاشت مو) طول بکشد. مانند تمام اعمال جراحی مصرف آنتی بیوتیک پس از پیرسینگ الزامی می مباشد ولی نوع و مقدار آن را پزشک برای هر فرد مشخص می کند . استفاده از استیل در سال های اخیر بسیار رایج شده است زیرا قیمت بسیار پایینی دارد ، آلیاژ های نیکل دار برای سلامت بدن مضر می باشد و نباید به هیچ عنوان از این نوع پیرسینگ ها استفاده نمود .

روش FUT (به علت دشواری کمتر و سرعت بیشتر) هزینههای کمتری نسبت به سایر روشها دارد. اگر تراکم در قسمت بانک مو مناسب باشد، با برداشتن گرافتهای مورد نیاز میتوان به راحتی عمل کاشت مو را انجام داد و زمان کمتری توسط پزشک برای برداشت مو صرف میشود. برای مثال روش FUE که روشی قدیمی در کاشت مو محسوب میشود معمولا دارای قیمت کمتری نسبت به روش های جدیدتری مانند FIT ،SUT، یا میکرواف ای تی (MICRO FIT) دارد. پیرسینگ دارای انواع گوناگونی اسـت، از این بین پیرسینگ لب نیز دارای انواع متفاوتی بوده و میتوان بنا بر سلیقه افراد روشی متفاوت را انتخاب کرد.

پیرسینگ فیک لب و بینی خم شونده نیز بسیار پرفروش می باشند این پیرسینگ ها از فلزات نرم ساخته می شوند و فرد برای فیکس کردن آنها در موضع مورد نظر با اندک فشار آنها را خم می کند . فشار خون و ضربان قلب بین کاشت نیز در صورت نیاز چک میشود. این عمل جزو گروه عملهای زیبایی محسوب میشود زیرا به تخصص شخص، تجربه او و رعایت اصول بهداشتی زیادی نیاز دارد. در انتهای آنتی­هلکیس و در محل رسیدن آن به بخش حلزونی گوش، یک برجستگی غضروفی وجود دارد که به آن پایه­ی آنتی­هلیکس میگویند.

برای اتصال موهای تکهای به سر وسایل مختلفی وجود دارد. پیرسینگ گوش انواع مختلفی دارد که بستگی به قسمتی از گوش دارد که قطعه مورد نصب می شود ، نرمه گوش برای نصب گوشواره های متعارف در جوامع مختلف رایج می باشد اما به تازگی سوراخ کردن نواحی دیگر گوش و حتی پانچ زدن غضروف گوش رایج شده است که عملی افراطی به حساب میاید . بله ، اما جداسازی آن معمولا با دردسر های زیادی روبرو می باشد و پس از خارج کردن قطعه جای زخم عمیقی باقی می ماند .

دیدگاهتان را بنویسید