ژلاتین چیست و انواع و طریقه استفاده آن به همراه خواص آن – ویناکوک

ژلاتین فرم پخته شده کلاژن است که در استخوان های حیوانات و بافت پیوندی یافت می شود. است که مضرات استفاده از ژلها به مراتب کمتر است. ژلوفن همانند ایبوپروفن خاصیت ضد درد، ضد التهاب، ضد تب دارد که کودکان از این دارو به صورت شربت و با نام ایبوپروفن استفاده میکنند. از عوارض این دارو عوارض گوارشی است که از آن جمله میتوان اثر آن بر روی کبد را ذکر کرد چون این دارو در کبد متابولیزه می شود تا قابلیت جذب داشته باشد بنابراین مصرف زیاد آن به کبد فشار می آورد. باید گفت که به دلیل جذب مستقیم از طریق عروق خونی سریعترین اثر دارویی را دارند. در عهد قدیم از ژل رویال برای درمان مشکلات پوستی از قبیل سوختگی بهره می بردند که معلوم نیست این نتایج درست باشد. سدیم تترابورات مادهای سمی نیست. برای تولیدکنندگان و فروشندگان محصولات آرایشی، هیچ چیز بهتر از این نیست که یک محصول آرایشی، جزء مصارف روزانه مشتریانشان باشد؛ در چند سال اخیر نیز ژل ابرو برای کسانیکه ابروهای تُنُک و کم پشتی دارند، مصرف روزانه پیدا کرده است. حواستان به سالمندها باشد، این دارو برای بیماران بالای ۹۰ سال مناسب نیست و آنها را دچار مسمومیت صددرصدی ایندومتاسین میکند.

علاوه بر آن بر اساس بعضی منابع همین فرآیند جذب و شکل دارویی باعث می شود بروفن عوارض گوارشی بیشتری نسبت به برادر خود (ژلوفن) ایجاد کند. اما در قرص بروفن همان ماده موثره به صورت جامد و همراه با مواد حجم دهنده عرضه می شود که نیاز دارد در دستگاه گوارش تحت تاثیر ترشحات گوارشی قرار بگیرد تا بصورت قابل جذب در بیاید، به همین دلیل ممکن است کمی دیرتر از ژلوفن شروع به اثر کند. بهتر است مسکنها همراه با غذا مصرف شوند تا آثار مخرب کمتری به دستگاه گوارش وارد کنند. طولی نکشید که محصول گومینا جای محصولاتی همچون صابون و روغن تثبیتکننده که در آن زمان برای حالتدهی به موها استفاده میشد را در بازار گرفت. وی ادامه داد: این دارو خاصیت ضد درد، ضد التهاب، ضد تب دارد که کودکان از این دارو به صورت شربت و با نام ایبوپروفن استفاده می کنند.وی در مورد مصرف این دارو در دوران بارداری گفت: به طور کلی توصیه می شود تمامی داروها در سه ماهه اول بارداری استفاده نشوند. بهتر است که مصرف قرص ژلوفن ۴۰۰ حتماً زیر نظر پزشک انجام شود و به صورت خودسرانه مصرف نشود تا از بروز مشکلات احتمالی برای مصرفکننده پیشگیری شود.

پس سعی کنید در زمان قاعدگی آن را زیر نظر پزشک و زمانی که درد شدید دارید مصرف کنید. وی افزود: ژلوفن در دوران بارداری جز گروه B است یعنی برای جنین ضرری ندارد اما باید طبق دستور پزشک مصرف شود.وی ادامه داد: اما در 3 ماهه سوم بارداری این دارو جزء گروه D قرار می گیرد که نباید استفاده شود و مصرف آن باعث بروز اختلالات جنینی می شود. پس ایبوپروفن و ژلوفن هیچ تفاوتی با هم ندارند و تنها فرق آنها این است که در کپسولهای نرم ژلوفن، ماده موثره بصورت محلولی داخل غلافهای ژلاتینی قرار گرفته و به محض رسیدن به معده این غلاف باز می شود و مواد درون خود را رها می کند به همین دلیل برخی منابع جذب ژلوفن را سریعتر از قرص بروفن می دانند که باعث می شود اثر بخشی دارو سریعتر باشد. فرم ۵۰۰ میلیگرمی ناپروکسن به دلیل زودتر باز شدن در روده و جذب سریع، برای معده مشکلی ایجاد نمیکند. دکتر احمد رهنمای چیت ساز نایب رئیس انجمن داروسازان تهران گفت: داروی ایبوپروفن با نام تجاری پروفن به صورت دراژه وجود دارد که سه چهار سالی است که به صورت ژله ای و با نام ژلوفن تهیه می شود.وی خاطر نشان کرد: در تکنولوژی جدید داروسازی تولید داروها به صورت ژله ای بسیار جا باز کرده است زیرا تولید داروها به صورت ژله ای عوارض قرص را به حداقل می رساند و جذب دارو را سریع تر می کند.

پزشک میتواند در صورت صلاحدید ایبوپروفن را با مقادیر تا ۳۲۰۰ میلیگرم و یا به مدت بیشتر تجویز کند. حداکثر دوز مصرفی ایبوپروفن بدون نسخه پزشک روزی ۱۲۰۰ میلیگرم است. در صورت دیدن هر کدام از این عوارض به پزشک مراجعه کنید. شربتها همان اثر قرصها را دارند و به نسبت قرص سریعتر جذب میشوند. مکانیسم جذب این نوع دارو از قسمت رکتوم است. هر چیزی اگر از حد بگذرد نهتنها اثر مثبتی نخواهد داشت بلکه عوارض هم دارد. این دارو ضددرد و التهاب است البته بیشتر اثر ضدالتهابی دارد. البته اگر افرادی که آب زیادی از دست داده و مبتلا به بیماری های کلیوی و نارسایی های قلبی باشند، سالمند بوده و داروهای خاصی را به طور همزمان مصرف کرده باشند ممکن است بیشتر دچار عوارض ناشی از مصرف ژلوفن و ایبوپروفن شوند. پاناکوتا را می توان به صورت قالبی یا لیوانی تهیه کرد. 1. از آنجایی که چربی از بدن خود شما برداشته می شود، لذا با بدن میزبان سازگار است و منجر به ایجاد واکنش های ایمنی نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید