پودر ژلاتین چیست و چه فرقی با ورقه ژلاتین دارد؟

آبگوشت استخوان منبع عالی ژلاتین است ، اما همچنین می توانید از ژلاتین پودر شده که در کارخانه از استخوان و قسمت های شاخی گاو بدست می آید و در همه فروشگاه ها موجود است هم استفاده کنید. ژلاتین خوراکی با آب موجود در معده ترکیب شده و حرکت مواد غذایی را در سیستم گوارشی تسهیل می کند. مواد تشکیل دهنده اسلایم ها آب ، کربوهیدرات ، پرتئین ، نمک و بوراکس می باشد ، هنگام ترکیب بوراکس با مواد اسلایم ، بوراکس در آب حل می گردد و یون سدیم و تترابورات با هم مخلوط می شوند در این هنگام یون تترابورات با آب واکنش نشان می دهد و یون بوریک اسید به وجود می آید ، بوریک اسید در فرمولاسیون اسلایم با آب واکنش نشان می دهد و یون بورات تشکیل می گردد و OH در مولکول های پلی وینیل الکل موجود در چسب وجود دارند و پیوند های هیدروژنی ساخته می شود که باعث می شود آن ها به هم متصل شوند و یک پلیمر جدید تشکیل می شود و منجر به ساخت اسلایم می گردد .

اسلایم ها یاهمان خمیر جادویی با سایر مایعات متفاوت می باشد زیرا میزان چسبندگی اسلایم متغیر است و جزءمواد غیر نیوتونی محسوب می گردد ، برای توضیح علمی اسلایم می توان گفت مایعی می باشد که با توجه به فشاری که به آن وارد می گردد تغییر شکل و مقاومت آن متفاوت است برای توضیح روان بهتر است بگوییم اسلایم ها بدون هیچ گونه فشاری در دستان جاری می شوند ، و اگر به آن فشار وارد نمایید همانند ماده جامد مرطوب سخت می شود زیرا هنگام وارد نمودن فشار به اسلایم مولکول و یا ذرات اسلایم به فشرده و نزدیک خواهد شد و قدرت اینکه روی هم بلغزند را ندارد ، می توان گفت اسلایم ها زیر مجموعه ی پلیمر ها هستند منظور از پلیمر یعنی دارای مولکول های بزرگ می باشند و از به هم پیوستن واحد های کوچک تر تشکیل می شوند. ژل مو پلیمری (True gels): ژل های پلیمری مخلوطی از آب و یک پلیمر تثبيت کننده می باشند. مصرف همزمان ®Roaccutane با سایر داروهای حساس کننده پوست به نور مانند فلوروکینولون ها، دیورتیکهای تیازیدی، سولفونامیدها و فنوتیازین ها ممکن است احتمال بروز حساسیت به نور را افزایش دهد. یک قاشق غذاخوری از پودر بوراکس را با یک پیمانه آب ولرم ترکیب کنید و تا اندازه ای هم بزنید که به خوبی حل شود.

در جواب سوال بایستی گفت اسلایم نوعی خمیر بازی می باشد که حالت ژله ای دارد و این ماده برای تقویت و پرورش خلاقیت کودکان بسیار مفید می باشد . بازی با خمیر جادویی در افزایش مهارت و خلاقیت کودک نقش موثری را ایفا میکند اما خالی از لطف نیست که بدانید همین وسیله بازی ممکن است کودک شما را بیمار کند. اگر به استفاده از صابون علاقه دارید میتوانید مقاله «طرز تهیه صابون ابرو» را مطالعه کنید. زمانی که این وسیله تمیز کننده تان چرک و کثیف شد، بهتر است به فکر تهیه یک خمیر اسلایم جدید باشید چون ممکن است نتواند وظیفه مورد انتظارش را به خوبی انجام دهد. مجددا اگر بعد 4-6 ساعت باز دردم شروع می شد، این عمل را تکرار می کردم. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که مخالف استفاده از رنگهای بازاری هستند به راحتی با مواد طبیعی میتوانید این رنگها را جایگزین کنید. بافت چسبناک و ضخیم آن را می توانید در همه رنگ ها تهیه کنید. به هیچ عنوان نگران کودک خود نباشید زیرا اسلایم از مواد کاملاً بهداشتی و غیر سمی تهیه می شود که انعطاف پذیری بسیار بالایی دارد و به هر شکل که بخواهید در می آید ، بازی با اسلایم و درست کردن شکل های گوناگون با آن موجب می شود تا استرس کاهش یابد از این رو بازی با آن برای افراد بزرگسال هم توصیه می شود تا از تنش های عصبی دور شوند .

ابروهای خود را با مداد یا سایه های مربوط به ابرو بکشید اما دقت کنید که ابروهایتان بیش از حد پررنگ نشود، فضاهای خالی بین ابروهایتان را پر کنید و بعد از آن از ژل ابرو استفاده کنید. با توجه به اینکه خمیر اسلایم بسیار چسبنده است، می تواند حتی در شکاف، درز و گوشه های باریک وسایل که نمی توان دستمال و حوله های تمیز کننده و جارو برقی را وارد کرد، استفاده شود. خمیر اسلایم در هر نقطه دور از دسترسی وارد می شود و بدون آنکه چسبندگی روی وسایل ایجاد کند، می تواند گرد و غبار و ذرات مزاحم را از روی وسایل و مبلمان پاک کند. خانواده هایی که برای کودک خود این محصولات را خریداری می کنند، باید بدانند که این اسباب بازی چه مضراتی دارد و بعداً از خطراتی که ایجاد کرده، شوکه نشوند. با استفاده از ژل آلوئه ورا بر روی مو و پوست میتوانید از ریزش موهای خود جلوگیری کنید زیرا ژل آلوئه ورا حاوی آنزیمی است که محرک رشد مو است. چگونه ژل آلوئه ورا درست کنیم؟ ژل اسلایم نیز به خمیر جادویی معروف است،که وسیله ی بازی برای کودکان که می توانند با آن اشکال و اجسام را درست کنند .

دیدگاهتان را بنویسید