ماهی اسکار – همه چیز در مورد ماهی ها – ویکی ماهی

باید محل مناسبی مثلا یک تکه سنگ صاف را به عنوان مکان تخم ریزی در مخزن قرار دهید . احتمالاً شما تصمیم گرفتهاید که در منزل یا محل کار خود آکواریومی داشته باشید و لذت نگهداری از ماهیهای کوچک و رنگارنگ راتجربه کنید. که شما می توانید در مورد این که تعدادی از آنها را به فرد دیگری بدهید تصمیم گیری نمایید . این عمل را گشن گیری یا تخمگیری به روش مصنوعی هم می گویند. در صورت مشاهده هر گونه تغییر در رفتار یا فیزیک ماهی سریعاً در صدد درمان برآیید.

جالب است بدانید، مطالعات نشان داده اند که یکی دیگر از خواص ماهی سالمون این است که، دریافت چربی های امگا 3 از ماهی، به همان اندازه برای سطح بدن مفید است که مکمل های کپسول حاوی روغن ماهی را استفاده کنید. جامعه پویا -ماهی شکم پر یک غذای جنوبی خیلی خوشمزه است که برای شب عید هم خیلی مناسب است می توانید با سبزی پلو درست کنید و سبزی پلو ماهی شب عید را با ماهی شکم پر میل کنید. ممکن است بازار خیلی خوبی داشته باشید و یا اصلا نتوانید ماهی های خود را به فروش برسانید. نوزادان به آرامی شروع به جنبیدن می کنند تا از روی تکه سنگ یا هر چیز دیگری که روی آن بوده اند جدا شوند.

این ماهی علاوه بر گیاهخواری، میتواند همه چیز خوار باشد و نگهداری آن سادهتر خواهد بود. علاوه بر این، حدود پنج تا هفت میلیون تومان هم باید برای پمپهای برگشتی و تجهیزات آن هزینه کنید که برای استفاده در مواقع اضطراری یا در صورت کمبود منابع آبی میتواند خشی از مشکلات را برطرف سازد. ماهیهای گوشتخوار، علاوه بر جذابیتی که دارند، میتوانند سرگرمی خوبی برای ماهیگیران باشند. این ماهیها میتوانند رنگهای زیادی در گونههای مختلف داشته باشند که حتی بسته به خلق و خوی آنها میتواند تغییر کند. فراموش نکنید که حباب های هوا باید در اطراف تخم ها در جریان باشند نه مستقیما بر روی آنها ، آب ظرفی که تخم ها برای تخم گشایی به آن منتقل شده اند باید از همان مخزنی که والدین در آن تخم ریزی نموده اند استفاده شده باشد و محلول غلیظی از متیلن بلو( methylene blue ) به آن افزوده گردد تا رنگش به آبی تیره تغییر کند .

البته باید گفت که اسکارهای پدر و مادر به منظور تولید و در اختیار گذاشتن. بهترین دما برای اسکار 30 درجه است اما زمانیکه میخواهید اسکارهای مولدتان به تخمریزی بپردازند. تکثیر کننده های ماهی اسکار از این نقطه نظر خوش شانس هستند زیرا تغذیه اسکارهای نوزاد آسان است. برای 6 عدد ماهی اسکار که بخواهید درآینده ازآنها مولد بسازید. پس چاره ای ندارید جز اینکه جایگزینی برای آن پیدا کنید. ماهی اسکار : جز یکی از پرفروش ترین وپرطرفدارترین ماهیهای آکواریوم است.شاید مقاومت بسیار زیاد وسخت جان بودن این ماهی بهمراه قیمت مناسبش.

نقش و رنگهای روی بدنش اسکار را جز اولین انتخاب در آکواریومهای گوشتخوار کرده است. ماهی اوزون برون یکی از بهترین گوشت ها را داشته و می توان از مزیت های موجود در آن استفاده نمود. این ماهی ها سازگار و صلح جو هستند ولی در بعضی مواقع به درگیری و جدل با دیگر ماهیان می پردازند. می توانید هر تعداد مخزن مربوط به تخم گشایی آرتمیا که لازم دارید تهیه نمایید. همچنین می توانید با قرار دادن یک منبع نور در نزدیک کف مخزن . چربی امگا3 که در ماهی قزل آلا وجود دارد بدن انسان توانایی ساخت آن را نداشته و بنابراین باید از طریق مواد غذایی آن را دریافت نماید و به همین دلیل امگا3 ماهی قزل آلا از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

برای تهیه ماهی شکم پر لذیذ در ابتدا باید شکم ماهی را باز کنید و خوب آن را تخلیه کنید کنید و ماهی را به خوبی بشویید. تعدادی از نوزادان را از دست خواهید داد . وجود اسیدهای چرب «امگا۳» درخاویار مانع از افزایش کلسترول خون و به دنبال آن باعث پیشگیری از ابتلا به بیماریهای قلبی عروقی میشود. با این عمل از افزایش نمک در مخزن آنها پیشگیری کنید. بعد از انتقال به تانک تخمگذاری شروع به تغذیه مولدین با غذای خشک با کیفیت و میکس دل که خود اقدام به ساخت آن کردید کنید. بیومار فرانسوی ، فلوت ، گرانول ، انواع کرم های خشک شده ، منجمد ، حبه ای ، و دل گوساله بصورت میکس شده.

تغذیه اصلی ماهی می تواند توسط غذا های خشک مانند بیومار یا غذا های زنده مثل میل ورم ، کرم خونی و یا غذا های دست ساز انجام شود . از علاعم اين بيماري پوست دادن لب ماهي و صورتي رنگ شدن قسمتي از لب ماهي ميباشد.این بیماری زمانی رخ میدهد که آب اکواریوم کثیف یا الوده باشد و یا ماهی از استرس لب خود را به دیواره های اکواریوم بزند.براي درمان اين بيماري بايد يك كپسول اموكسي سيلين را مگيريد و كپسول را باز ميكنيد و زماني كه ماهي گرسنه است به خوردش ميدهيد و يا با غذا مخلوط كنيد و بدهيد.هرگز بيش از يك كپسول بيشتر به ماهي ندهيد چون كه موجب سمي شدن اب ميشود و براي ماهي ها ضرر دارد.در ضمن بعد از ريختن گرد اموكسي سيلين در اب فيلتر تصفيه را به مدت حداقل 2 ساعت روشن كنيد.

و وقتی که بچه ماهی ها هفته بحرانی نخست زندگی را پشت سر گذاشتند. بیشتر در مناطقی که دارای بستری رسی و ماسه ای و شنی باشد به سر می برد. اگر کف مخزنتان دارای ماسه و تکه سنگ است و می خواهید بدون حضور والدین نوزادان را به دنیا بیاورید. این گونه عمل نمایید : اگر تخم ها بر روی یک تکه سنگ بزرگ با سنگی صاف و پهن گذاشته شده اند. اسکات(Scat fish) ها ماهیانی هستند که می توانند تا بیش از ۳۰ سانتی متر رشد می کنند.ماهیانی که به سختی با شرایط آکواریوم اخت می شوند.این ماهی ها به آبهای شیرین تعلق ندارند ولی گونه های کوچک را می توان در آکواریوم آب شیرین نگهداری نمود.بعد از بلوغ ترجیح می دهد تا در آب شور نگهداری شود.ولی با تمام این اوصاف هر روز بر طرفداران و خواهان این ماهی افزوده می شود.

در مورد نگهداری از این نوع ماهیها میتوان گفت این گونه در آکواریومها و تانکهای کوچک نیز قابل اسکان هستند ولی برای تحرک بیشتر میتوانید از آکواریوم بزرگتر با حداقل 1000 لیتر ظرفیت استفاده کنید.دمای مناسب برای این نوع ماهیها در حدود 22 – 28 درجه سانتیگراد میباشد. حنی گاها دیده شده که اسکارها با دست صاحب خود بازی میکنند و حتی می توان انها را نوازش نمود! نگهداری: برای نگهداری این ماهیان به مخزنی بزرگ نیاز دارید بهتر است فریب هیکل کوچک انها را در هنگام خرید نخورید، یک اسکار بالغ وزن بیش از ۱۶۰۰ گرم و در هنگام جوانی می تواند بیش از ۲/۵ سانتیمتر در ماه رشد داشته باشد.

برای آنکه بتوانید انتخاب مناسبی برای نگهداری از ماهیها داشته باشید، در این مقاله میخواهیم به معرفی انواع ماهیهای آکواریومی بپردازیم و آنها را از نظر گونهها و رفتاری و خصوصیاتی که دارند، بررسی کنیم. با توجه به اینکه در آستانه سال ۱۴۰۱ هستیم، بسیاری از متقاضیانی که قصد تهیه انواع خاویار اوزون برون را دارند، پیش بینی قیمت آن را در سال رو به رو دارند. و حتی یک مخزن ۱۹ لیتری هم کافی است زیرا شما قصد آن را ندارید که فضای زیادی در اختیار آرتمیاها بگذارید تا پراکنده گردند.

این که سایر آکواریوم داران منطقه شما تا چه حد در تکثیر اسکارها موفق باشند. سیفون 80% هر هفته را فراموش نکنید اسکارها حدودا بین 15 تا 18 ماه به سن بلوغ میرسند. تعداد زیادی از بچه های والدین که برای نخستین بار تولید مثل می کند خواهد مرد بنابراین اگر از میان ۵۰۰ عدد تخم تنها توانستید ۲۵ بچه ماهی را تا اندازه مناسب برای فروش پرورش دهید. برای بهتر پختهشدن ماهی، چند برش عرضی روی بدن ماهی ایجاد نمایید.

بنابراین ایجاد مکان هایی برای مخفی شدن ایده خوبی خواهد بود. ماهیهای نر خودشان را به ماده ها معرفی می کنند و با حرکت نزدیک و چسبیده و آنها تمایل به تخمگیری یا بی میلی خودشان را ابراز می کنند و بهتر است بصورت طبیعی نور کم و به تاریکی شب ختم شود و هرگز آنشب روشنایی را نباید روشن کنید تا ماهیها بتوانند شب را در آرامش استراحت کنند تا فردا در سپیده دم صبح ابتدای روشن شدن هوا، ماهیهای نر با تعقیب ماهیهای ماده به تخمریزی بپردازند.

دیدگاهتان را بنویسید