قرص ژلوفن چه کاربردها و چه عوارضی دارد؟

ژله به عنوان یکی از سالم ترین خوراکی ها برای کاهش وزن موثر است. برخی محققین استفاده از آلوورا را برای افزایش تولید کلاژن بدن مفید دانسته اند. از این ماده به عنوان ملین در داروهای مربوط به دستگاه گوارش استفاده می شود. یعنی به هیچ وجه از آبلیمو های بازرای یا آبلیمویی که قبلاً تهیه کردین استفاده نکنین. اما به هیچ وجه خواص آلوورا فقط برای خانم ها نیست و آقایان هم باید به سلامت پوست و موی خود اهمیت دهند. با اینکه یکی از خواص آلوئه ورا برای پوست صورت ، درمان و تسکین آفتاب سوختگی است اما این ماده به هیچ وجه از آفتاب سوختگی جلوگیری نمی کند پس استفاده مداوم از ضد آفتاب را فراموش نکنید اما در صورتی که دچار آفتاب سوختگی جزئی شدید، می توانید از این ژل به دلیل خاصیت خنک کنندگی و ضد التهاب بودن، برای رفع آفتاب سوختگی کمک بگیرید. این گیاه را برای درمان بیماری سوزاک هم مناسب دانسته اند که البته به هیچ وجه جای داروهای شیمیایی تجویز پزشک را نمی گیرد و فقط می تواند روند درمان را سریعتر کرده و در بهبود آن موثر باشد. حتما شنیده اید که به بسیاری از گیاه خواران توصیه می شود از ژلاتین گیاهی استفاده کنند درحالی که ژلاتین تنها از حیوانات به دست می آید و به هیچ عنوان منشا گیاهی ندارد.

میتونید به جای میوه از ژله هم استفاده کنید؛ ژله رولی یا ژله های قالبی کوچیک، حتی ازگلهای خوراکی زیبا هم برای ویترین ژله استفاده میشه. از این رو می تواند به بهبود رشد مو کمک کند. به دلیل خواص ضد التهابی آلوورا برای پوست، ژل آن می تواند آکنه های ملتهب همچون ندول ها و پوستول ها را بهبود بخشد. عصاره این گیاه جایگزین مناسبی برای دهانشویه های شیمیایی است زیرا با داشن ویتامین C قادر خواهد بود از تشکیل پلاک روی دندان جلوگیری کرده و با خونریزی و التهاب لثه مبارزه کند و آن را بهبود بخشد. همچنین آنتی اکسیدان ها و مواد معدنی موجود در آلوورا هم روند بهبود را سرعت می بخشد. به کمک یک اسفنج پنبه ای، ژل آلوورا را سه بار در روز به صورت مستقیم به این جوش ها بزنید تا روند بهبود و درمان تسریع شود. در صورت تمایل ، شکر یا عسل را اضافه کرده و هم بزنید تا حل شود. 3. مواد را از روی حرارت بردارید و رنگ و اسانس را به آن اضافه کنید. 4. 10 تا 15 قطره رنگ مواد غذایی را به مخلوط اضافه کنید. به عنوان پوشش، حمل کننده و یا عاملی برای جداسازی مواد استفاده می شود؛ مثلاً سبب حل شدن بتا کاروتن در آب می شود که همین امر، رنگ زرد روشن بسیاری از نوشیدنی های غیر الکلی را ایجاد می کند.

البته بهتر است در موارد اضطراری همچون سوختگی یا زخم های حاد، از این ژل ها استفاده شود زیرا معمولا در آن ها مواد تسکین دهنده نیز به کار می برند. بنابراین تمام این متن را به دور از تفکیک بخوانید و به کار ببرید. استفاده از ژل آلوورا در مرطوب کننده معمول خود بعد از حمام یا استفاده از ماسک آلوئه ورا برای پوست خشک (که در ادامه آن را معرفی میکنیم) به حفظ رطوبت پوست کمک می کند. آلوئه ورا همچنین به عادی سازی باکتری سالم در روده کمک می کند، حفظ املاح در روده سالم شما متعادل میشود. در ادامه به نکاتی برای راهنمایی خریداران ژل نورامیس بر اساس کاربرد ژل و قیمت محصول پرداخته ایم. اما فراموش نکنید که برای درمان سوختگی های شدید از این ژل استفاده نکنید زیرا ممکن است با لایه ای که روی زخم ایجاد می کند، جلوی درمان طبیعی زخم را بگیرد.

از این ژل 3 بار در روز روی ناحیه آسیب دیده بمالید و در صورت نیاز آن را با گاز بپوشانید تا هرچه زودتر شاهد بهبود سوختگی باشید. پلی ساکاریدهای موجود در آلوورا باعث بهبود مشکلات گوارشی همچون زخم معده شوند. یکی از خواص ژل آلوئه ورا برای پوست، مرطوب کنندگی است که همین خاصیت باعث می شود خشکی و خارش ناشی از اگزمای پوست و پسوریازیس بهبود یابد. بنابراین فقط به میزان نیاز هر هفته خود ژل آلوورا تهیه کنید و صرفا به نگهداری آلوئه ورا در یخچال اکتفا نکنید. اما فراموش نکنید که هر چه ژل آلوورا تازه تر باشد، خواص آن هم بیشتر است و این ژل استخراج شده از برگ حداکثر یک هفته تا ده روز خاصیت خود را حفظ می کند. هنگام تزریق ژل لب توجه به برخی نکات از اهمیت بیشتری برخوردار است. قبل از اینکه به روش استفاده آلوورا برای صورت و خواص آلوورا برای پوست بپردازیم، بهتر است بدانید گلدان گیاه آلوورا در خانه قابل نگهداری است و برگ آن هم در بیشتر عطاری ها به فروش می رسد و شما می توانید با خریداری آن ها به راحتی در خانه ژل آلوورا را تهیه کرده و برای درمان یا ماسک های مختلف از آن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید