طرز تهیه ماهی قزل آلا به ۳ روش

که هر چه بچه ماهیها بزرگتر می شوند کج بودن دهانشان مشخص تر می شود که در حال حاضر این عارضه را بعنوان سکته کردن ماهی می دانند. ویژگی مشخص آنها این است که غذاهای پدری و یا خشک را مصرف می کنند و نیازی نیست که شما همیشه به تغذیشان فکر کنید. اگرچه اسکارها به یک جفت پایبند نبوده و در طول حیات با تغییر شرایط، جفت خود را عوض کرده و با جفتی جدید تولیدمثل میکنند، اما هرچقدر هم که شرایطی که شما برای زیست آنها تامین نموده اید خوب باشد، این بدان معنا نیست که هر ماهی نری با هر ماهی ماده ای سازگاری داشته باشد.

هرچند اندازه نوزادان ماهی اسکار نسبت به اندازه نوزاد سایر ماهیان آکواریومی بزرگتر است، اما با این وجود ناتوان و بی پناه هستند و چون هنوز قادر به شنا نمی باشند؛ به همان نقطه ای که تخم ها در آنجا ریخته شده بودند می چسبند و همه باهم شروع به جنبیدن میکنند. فراموش نکنید که حبابهای هوا باید در اطراف تخم ها در جریان باشند نه مستقیما بر روی آنها. این مراقبت شامل شنا کردن در نزیکی تخم ها، هوادهی آنها توسط باله ها و گهگاه در دهان گذاشتن آنها می شود.

هوادهی تخمها سبب میگردد که آب بروی تخم ها جریان داشته باشد و با این کار هم به آنها اکسیژن رسانی می شود و هم از ته نشین شدن رسوبات بر روی آنها جلوگیری به عمل می آید. اما باقی گذاشتن پدر و و مادر در کنار تخم ها چندان ضرورتی هم ندارد زیرا هوادهی (توسط پمپ) میتواند جایگزین هوادهی والدین شود و استفاده از یک ماده قارچ کش خوب میتواند جانشین عمل در دهان گذاشتن تخم ها گردد. سپس گیشنیز و شنبلیله که سبزیهای ماهی محسوب میشوند را به روغن اضافه میکنیم و خوب تفت میدهیم تا سرخ شوند.

زیرا در آن صورت تنها کاری که می بایست انجام میدادید این بود که یک عدد ماهی خوب بالغ را پرورش دهیدف سپس جنسیت آن را تشخیص داده و بعد یک جفت از جنس مخالف را برای او تهیه نمایید یا اینکه از ماهیان دیگری که احتمالا پرورش داده اید جفتی برایش برگزینید. شیوه تولیدمثلی ماهی اسکار بدین صورت است که: ماهی ماده تخم ریزی کرده و ماهی نر تخم ها را بارور می سازد. این طول کم و بیش وقتی حاصل می شود که سن ماهی برابر یک سال و نیم باشد؛ البته ممکن است اختصاص دادن همه فضای آکواریوم به مدت یک سال و نیم به این کار برای افرادی که میخواهند پرورش دهندگان آینده اسکار باشند عملی باشد اما بیشتر علاقمندان به ماهیان آکواریومی مایل نیستند که این مدت طولانی را صبر کنند، در نتیجه آنها باید برای تعیین جنسیت اسکارهای بزرگ که در اندازه تولیدمثل هستند از شیوه های دیگری استفاده نمایند.

زمانی که مکان تخم ریزی تا حد رضایت تمیز شد، ماهی اقدام به تخم ریزی می نماید. بس بنابراین به این دلیل خاطرنشان کردم که یکروز به تخمریزی مانده آب مولدها با آب سبک عوض شود. دلیل انجام این کار این است که این نوع ماهی پیش از تخمریزی در اقیانوس زندگی می کند که شوری آن نسبتا زیاد می باشد. برای اینکه مراحل مرینیت کردن ماهی را به بهترین شکل ممکن انجام دهید بایستی نکات مهمی را در این زمینه مورد توجه داشته باشید. بنابراین مخزن مناسبی را از همان ابتدا برای این ماهی در نظر بگیرید توصیه شخصی من این است که اگر میخواهید اسکارها را با سایر ماهیان به صورت گروهی نگهداری کنید بهتر است ابتدا سایر ماهیان مورد نظر مانند پروت، تگزاس و سایر ماهیان سازگار با این ماهی را به تانک مورد نظر انتقال داده و بعد از چند روز ماهیان اسکار را به جمع آنها اضافه کنید یا بهتر است همه را همزمان به تانک انتقال دهید چون اسکارها در صورتی که ابتدا به تانک معرفی شوند و به تانک خو بگیرند سخت بتوان ماهی دیگری در کنار انها اضافه نمود.

همچنین مورد علت تلخ شدن ماهی سالمون و ادویه ماهی سالمون مطالب مفیدی بیان شد. آنچه در مورد رخدادهای درون مخزن تخم ریزی بیان کردیم، زمانی به وقوع می پیوندد که والدین در کنار تخم ها باقی بمانند. کاری را که برای عموم اتفاقات رخ داده، باید سریعا انجام دهید. البته اهمیتی هم ندارد زیرا آنچه در حیات وحش رخ میدهد، با آنچه در آکواریوم به وقوع می پیوندد، بسیار تفاوت دارد. تعویض آب برای حیات ماهی اسکات بسیار ضروری است زیرا ماهی های جوان تحمل زندگی در سطح بالای نیترات را ندارند. قرار است در این مقاله درباره طرح توجیهی پرورش ماهی قزل آلا موارد کاربردی و مهمی را خدمت شما کاربران محترم ارائه نماییم.

ستاره | سرویس آشپزی – ماهی قزل آلا را میتوان مانند سایر انواع ماهی به صورت ماهی شکم پر، ماهی کبابی، در فر و یا در ماهیتابه درست کرد. با این حال روش هایی برای تشخیص نر و ماده و جفت گیری و تکثیر ماهی اسکار وجود دارد. در تکثیر اسکار ، حتی جفت هایی که از نسل های متعدد نوزادان با موفقیت نگهداری کرده اند دیده شده که گاهی نسبت به کشتن نوزادان اقدام نموده اند و این بستگی به شانس شما دارد.

اسپورهای قارچی به طور طبیعی در مخازن ماهی جمع می شوند، اما این اسپور ها ممکن است برای ماهی های بیمار، استرس یا آسیب دیده خطرناک باشند. می دانید بهترین غذا برای لاروهای تازه از تخم در آمده می تواند نوزادان میگو باشد که باید از قبل تدارک دیده باشید. بهتر است ارتفاع آب را حداکثر به ۱۵ سانتیمتر برسانید و اکسیژن آب به اندازه کافی باشد و تغییرات سریع برای تخمها نداشته باشید. مصرف کنندگان اکسیژن شامل ماهیها، سایر آبزیان موجود در آکواریوم، تجزیه فضولات و پس ماندههای غذایی و گیاهان (در ساعات تاریکی شب) هستند. ضمناً گیاهان می توانند محرک و راه انداز خوبی برای تخم ریزی باشند.

عقیده شخصی من این است که این قمار به سودش می ارزدف پس اگر آنقدر خوش شانس بوده اید که یک جفت اسکار را در محلی که تخم ریزی کرده اند داشته باشید، ایرادی ندارد که دست کم برای بار نخست اجازه دهید که والدین نقش خود را بازی نمایند. دشوارترین مرحله در تکثیر ماهی اسکار اطمینان از در اختیار داشتن یک جفت وآماده نمودن فضای کافی است که بتوانند در آن تخم ریزی کنند. بعد از اینکه یک محلول یکدست به دست آوردید، آن را به ماهی و پیاز اضافه کنید. در اینصورت باید اقدام به تعویض آب لاروها کنید.

تعویض قسمت یا تمام آب بچه اسکارها خواهد بود. بهترین راه علاج جابجایی بچه ماهی ها به مکان جدید و با آب سالم و تمیز و آماده است یا حداقل مقداری از آب آنها را باید تعویض نمائید و مقداری هم داروی متیلن آبی به آب اضافه کنید. از شاخصه های خرید بچه ماهی خاویاری قیمت آن در بازار و میزان تقاضای بازار می باشد. ماهیان اسکات در اکواریوم های اب شیرین بسار دوست داشتنی و پر تحرک هستند و جلوه خاصی به اکواریوم میدهند در بازار ایران دو نوع از انها را میتوان یافت که بسیار رایج هستند، یکی به نام اسکات یا اسکات سبز معروف است و دیگری را سیلور اسکات میخوانند.

دیدگاهتان را بنویسید