سنگ یشم ، جید ، نفریت

سنگهای بین ۶-۴ میلیمتر تا ۷۰ درصد خودبهخود دفع میشود. محل این درد به شرح زیر می باشد:در مرکز شکم، بین استخوان قفسه سینه و نافدقیقاً در پایین دندهها در طرف راست با احتمال انتشار در پهلو یا کتف. کلسیم و ویتامین k موجود در گوجه فرنگی هر دو برای ترمیم و تقویت استخوان ها مفید هستند.عدم لیکوین در رژیم غذایی یک زن یائسه باعث پوکی استخوان می شود.به همین منظور خوردن گوجه فرنگی بهترین راه برای درمان پوکی استخوان است. 80 درصد آن ها به طور عمده از نوع کلسترولی هستند و 20درصد آنها را سنگ های رنگدانه ای(پیگمانته) تشکیل می دهند که مرکب از املاح کلسیم و به ویژه بیلی روبینات کلسیم هستند.

انسجام و تراکم بلورها در فرامسایت تا اندازه ای بالاست که برش آن با اره های الماسی امکانپذیر نیست. این روش جراحی، کم تهاجم و با حداقل عوارض جانبی است. سو هاضمه، نفخ و اسهال از عوارض جانبی برداشتن کیسه صفرا هستند. این اطلاعات به تیم پزشکی کمک خواهد کرد که امکان برداشتن کامل سرطان را با عمل جراحی ارزیابی کند یا ترکیبی از درمان ها را که مناسب تر باشد، انتخاب کند. اگر متخصص اورلوژی استنت تعبیه کرده باشد، استنت پس از 4 تا 10 روز خارج میشود. این افسون ها و طلسمات را باید یک متخصص و مجرب در زمینه علوم غریبه بخواند.

اگر بیمار درد شدیدی داشته باشد و درمان سنتی هم موثر واقع نشود فرد را برای عمل جراحی به پزشک متخصص ارجاع می دهیم و در چنین شرایطی مخالفتی با جراحی وجود ندارد. اگر در ۲-۳ بعد از خوردن شربت سکنجبین و زرشک برطرف نشد، باید اقدامات دیگری برای بیمار انجام داد. سنگهای کلیوی که خیلی بزرگ هستند یا خود به خود دفع نمیشوند و نمیتوان آنها را با اقدامات محافظه کارانه درمان کرد زیرا باعث خونریزی، آسیب به کلیهها یا عفونت مکرر دستگاه ادراری میشوند، نیاز به درمان گستردهتری دارند. به خریداران این امکان را میدهد که قبل از خرید بتوانند مدلهای مختلف سنگ قبر را مشاهده کنند.

اما الماس به مدلهای بسیار متنوعی تراش داده میشوند که هرکدام مشخصات مختلفی دارند و درخشندگی و میزان انعکاس نور آنها متفاوت است. اما روش دیگر برعکس روش اول اتم های کربن آزاد گذاشته می شود تا به یکدیگر متصل شده و به ساختار الماس تبدیل شوند. گسترش سرطان – سرطانی که به دیگر بخش های بدن گسترش یافته باشد، با M1 نشان داده می شود و اگر علامتی مبنی بر گسترش سرطان نباشد، از M0 استفاده می شود. علاوه بر لازوریت، کلسیت( به شکل رگه هاى سفید)، سودالیت و پیریت( به رنگ طلایى ) نیز از جمله عناصر تشکیل دهنده لاجورد هستند؛ هر چقدر رگه هاى سفید لاجورد(کلسیت) کمتر و رگه های طلایی(پیریت) بیشتر و پراکنده تر باشد، لاژورد با ارزشتر خواهد بود.

به گونه اي کـه ادرار رقیـق گـردد و غلظت مواد تشکیل دهنده ي سنگ در آن کاهش یابد یعنـی حجم ادرار دفع شده به 2 لیتر یا بیشتر در روز برسد. اگر نتیجه سونوگرافی نشان بدهد فرد به سنگ یا لجن کیسه صفرا مبتلاست، پاکسازی شروع می شود. داروهای شیمیایی چندان تاثیری در درمان فرد ندارند ولی از این شیوه درمانی سنتی می توان نتیجه خوبی گرفت. خوردن غذاهای چرب و نداشتن تحرک باعث ابتلا به بیماری های مختلفی می شود که می توان به کبد چرب، دیابت نوع ۲، بالا رفتن چربی خون و…

همچنین دیده شده است که 10تا 20 درصد افرادی که به کمک غذاهای بسیار کم کالری دچار کاهش وزن سریع شده اند، گرفتار سنگ کیسه ی صفرا می شوند. به دلیل سبکی کیلومترها حرکت میکند و روی هم نهشته میشوند. 1. خاصیت پیزوالکتریسیتی ( Piezoelectric ) : وقتی برخی بلور ها کمی فشرده یا کشیده می شوند، پتانسیل الکتریکی یا ولتاژ تولید می کنند ؛ این خاصیت را « اثر پیزو الکتریک » می نامند و این خاصیت به این دلیل ایجاد می شود که هر یک از اتم های بلور ، حامل یک بار الکتریکی کوچک هستند و به محض فشرده یا کشیده شدن بلور، این اتم ها نسبت به هم حرکت می کنند.

با توجه به این که جراحی لاپاروسکوپی کیسه صفرا با ایجاد سوراخ هایی کوچک انجام می شود، برخی تصورمی کنند که نوعی جراحی لیزری است؛ در حالی که درحال حاضر لیزر نقش مهمی در جراحی کیسه صفرا ندارد. این نوع از داروها، معروف به مسدودکننده آلفا، عضلات حالب را به شل میکند و به شما کمک میکند سنگ کلیه را سریعتر و با درد کمتر دفع کنید. این ماده می توانند سنگ ها و دیگر سموم را از بدن شما دفع کند. به عنوان سوال آخر، شما با داروهای شیمیایی برای درمان یا جراحی موافق نیستید؟ یکسری مطالعات در مورد روش پاک سازی درمانگرهای طبیعی آمریکایی انجام شد و با توجه به اینکه آن روش ۲۵ تا ۳۰ درصد با شکست همراه بود، با روش حکیم های ایرانی آن را ادغام کردیم که شکست در آن به حداقل رسید.

«دکتر سعید صانعی» پزشک و مشاور درمان های گیاهی و طب سنتی، یک روش درمانی آمریکایی را با روش ایرانی ادغام کرده ایت و با ان سنگ کیسه صفرا را درمان می کند. گره – تعیین می کند که آیا سرطان به غدد لنفاوی مجاور سرایت کرده است (T1) یا اینکه هیچ شاهدی مبنی بر حمله سرطان به این غدد وجود ندارد (N0). جامعهی جمعآوری شهاب سنگها از واحدهای اندازهگیری متریک نظیر گرم و کیلوگرم برای تعیین وزن شهاب سنگها استفاده میکند.

سنگ کیسه صفرا در این افراد بیشتر دیده میشود: خانمهای میانسال (۵۰-۴۰ ساله)، مصرف قرصهای ضد حاملگی و استروژن، چاقی، کاهش وزن سریع، دیابت یا سیروز، رژیم غذایی پرچرب و کم فیبر، سابقه خانوادگی بیماری کیسه صفرا. خوردن خربزه قبل از غذا با پوست با این افراد توصیه می شود. شب هم قبل از خواب آب تمر هندی بنوشند. بعد از آن آب هویج، آب چغندر، آب پرتقال یا آب سیب بنوشند.

فرد در روز پنجم باید فقط آب هویج و آب پرتقال بخورد و تا ساعت ۶ بعدازظهر هیچ غذای دیگری خورده نشود و از ساعت ۶ و نیم تا ۱۰ شب به تدریج یک لیوان روغن زیتون به همراه آب لیمو و آب گریپ فروت بنوشند. بعد از اینکه طی ۱۵ روز دستورات اول انجام شد، باید به مدت ۵ روز از روش آمریکایی استفاده کرد. مطالعه ای که در سال ۲۰۱۵ در خصوص خواص درمانی علف سکه طلا منتشر شد، گزارش داد که این گیاه می تواند به درمان سنگ کیسه صفرا و سنگ کلیه کمک کند.

اغلب بیماران مبتلا به سنگهای کلیه معمولاً در سالهای اولیه بلوغ مراجعه می کنند. کیسه صفرا زیر کبد قرار دارد و توسط مجرایی به کبد وصل است. در این نوع تشخیص برای وجود سنگ کیسه صفرا مراحل زیر را طی می کنند. فردی که به سنگ کیسه صفرا مبتلاست، ۲-۳ ساعت پس از خوردن غذای چرب اظهار نارحتی می کند و در معده یا کنار معده (زیر دنده سمت راست) احساس درد دارد. مرحله II از سرطان کیسه صفرا : سرطان در درون کیسه صفرا رشد کرده و به اعضاء مجاور از قبیل کبد نفوذ کرده است یا به غدد لنفاوی محل سرایت کرده است.

سرطان در نقطه آغازین آن، Tis یک سرطان اولیه ای را شرح می دهد که به فراتر از لایه های درونی کیسه صفرا رشد نکرده است. این روش به عنوان گلداستاندارد شناخته می شود و در 86.3 درصد موارد موفقیت آمیز است؛ مگر آن که فرد با مشکل زمینه ای دیگر رو به رو باشد. آزمایش خون – آزمایش خون ممکن است به دنبال نشانه هایی از عفونت یا انسداد و یا برای رد بیماری های دیگر درخواست شود. در طی سه ماهه ی سوم بارداری، به علت تغییر در ترکیب ذخیره ی اسید صفراوی و ظرفیت حمل کلسترول صفرا، اشباع کلسترول افزایش قابل توجهی پیدا می کند .که این خود به تشکیل سنگ کیسه صفرا کمک می کند.

صفرا مایعی است حاوی کلسترول و املاح که وقتی میزان کلسترول مایع صفرا از حدی بیشتر شود بهعنوان هستهای برای تشکیل سنگ عمل میکند و بهتدریج سنگ یا سنگهایی در داخل کیسه صفرا ایجاد میشود. بیشتر این سنگها به دو صورت سنگ خرد شده یا صفحات سنگ ساخته میشوند. کانی زیرکن Zircon یا زرگون که طیف رنگی آن شامل سبز تیره تا نارنجی و بی رنگ می شود جزو کانی های سیلیکات به شمار می آید. اما دیگر عوامل شامل سلامت عمومی و موارد ترجیحی شخصی، برای تهیه طرح درمانی لازم هستند.

مرحله 0 از سرطان کیسه صفرا : سرطان فقط در لایه میانی کیسه صفرا یافت می شود و به غدد لنفاوی مجاور یا دیگر بخش های بدن سرایت نکرده است. همچنین احادیث فراوانی از ائمه اطهار(ع) و پیامبر اکرم (ص) در مورد این سنگ و خواص انگشتر شجر سلیمانی نقل شده و سنگ عقیق سلیمانی اصل به عنوان سنگی با اهمیت شناخته می شود. ضمن آنكه استفاده بعضى از انگشترها مثل طلا براى مردان و انگشتر آهنى و مسى و نگین راه راه بر زنان و مردان را ممنوع كرده اند .

این افراد باید روزی یک قاشق غذاخوری نمک «اپسوم» (سولفات منیزیم) را در نصف لیوان آب حل کنند و قبل از صبحانه بنوشند و بعد از نوشیدن یک لیوان آب راه بروند. این افراد باید ۵ – ۶ عدد تمرهندی تازه را که از پوست جدا شده داخل آب بیندازند تا حل شود و بعد از صاف کردن، آب آن را قیل از خواب بنوشند، این کار صفرای غلیظ را رقیق می کند و در پیشگیری و درمان کاربرد دارد.نوشیدن شربت سکنجبین عسلی روزی یک بار هم توصیه می شود. سی.­تی.اسکن (CT) یکی از این روشها است که به دلیل دقت بالا در نشان دادن سنگهای کوچک، کاربرد بالایی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید