سنگ کیسه صفرا:دفع وجود سنگ در کیسه صفرا با و بدون جراحی

مرمریتها در فضای خارجی نوع ترکیب کانیها و اجزاء تشکیل دهنده سنگا طوری است که اکثراً سریع دچار هوازدگی در سطح وعمق میشوند و به همین دلیل مصرف این سنگها در فضای آزاد پیشنهاد نمیشود چراکه در مدت زمان کمی ابتدا سطح آن دچار هوازدگی میشود و سپس با نفوذ آب در رگههای این سنگها شاهد خوردگی و حل شدن آهکهای کناری درزها خواهیم بود. زمانی که تودههای صفرا با هم جمع شده و تشکیل جرمهای جامد را میدهند، به آن سنگ کیسه صفرا گویند. زمانی که توده های صفرا با هم جمع میشوند و تشکیل جرمهای جامد را میدهند، به وجود می آید.

زمانی که تودههای صفرا با هم جمع شده و تشکیل جرمهای جامد را میدهند، به آن سنگ کیسه صفرا میگویند. اگر مقدار اضافه وزن شما در قسمت شکم و کمرتان بیشتر از باسن و ران باشد، این نیز ممکن است شانس شما را برای داشتن سنگ کیسه صفرا بالا ببرد. همچنین می توان از آن برای کاهش میزان چربی در کبد استفاده کرد. این سنگها از بیلی روبین ساخته شده اند؛ یک ترکیب زرد مایل به قهوه ای که کبد زمانی که گلبول های قرمز قدیمی خون را تجزیه میکند، آن را میسازد.

در زمان های قدیم ، الماس ها را همانند سنگ های زینتی جلا داده شده دیگر می پوشیدند. کاهش مصرف غذاهای چرب علاوه بر کاهش خطر ابتلا به سنگ کیسه صفرا، سبب حفظ وزن بدن سالم و کاهش خطر ابتلا به فشار خون بالا یا بیماری های قلبی می شود. روش مخصوصی برای پیشگیری از سنگ کیسهی صفرا، در افراد در معرض خطر وجود ندارد. این سنگ گرانبها از تشکیل سنگ کلیه، سنگ مثانه و کیسه صفرا پیشگیری میکند و باعث تحریک غده تیموس میشود. این بیماری سالانه میلیونها نفر را مبتلا میکند در بیشتر موارد بدون علایم ظاهری است.

وزن سالمی را حفظ کنید. حتی می توانید به صورت دمنوش گیاهی نیز استفاده کنید. توپاز طلایی با چاکرای خورشیدی ارتباط دارد و مصریان باستان نیز آنرا با خدای خورشید در ارتباط میدانسته اند. اگر وزن خود را به سرعت کاهش دهید، بیشتر احتمال دارد تا دچار سنگهای کیسه صفرا شوید. تربچه ها را بشویید، در مخلوط کن با آب یخ و عسل مخلوط کنید تا کاملا یکدست شوند. توصیه میکنیم که روزانه ۱۰۰۰ میلیگرم ویتامین C دریافت کنید. نتایج پژوهشهای آمریکایی نشان میدهند خطر ابتلا به سنگ کیسه صفرا در بین خانمهایی که میزان ویتامین C خونشان بالاست به میزان ۱۳ درصد کمتر است.

هدف باید کاهش وزن کمتر از ۱ کیلو و ۳۶۱ گرم در هفته باشد. دقیقاً در پایین دندهها در طرف راست با احتمال انتشار در پهلو یا کتف. که جریان صفرا را مسدود می سازند، یا ممکن است به طیف وسیعی از بیماری های کیسه صفرا مبتلا شوید. روغن تخم کتان و چربیهای امگا ۳ را می توان با وعده های غذایی برای کمک به شکستن غذاها مصرف نمود بدون اینکه محتوای کلسترول به مواد غذایی اضافه شود. توپاز کاملاً شبیه آکوامارین است و جایگزین بسیار جذاب و مقرون به صرفهتری برای آکوامارین محسوب میشود.

قرصهای جلوگیری از بارداری و هورمونهای جایگزین درمان، میتوانند شانس وجود سنگهای کیسه صفرا را بالا ببرند؛ چون آنها دارای استروژن هستند. آب انار سرشار از آنتی اکسیدان هایی می باشد که به حفظ سلامت کلیه کمک می کنند و نقش جلوگیری از پیشرفت سنگ کلیه را بر عهده دارند. دردی که بعد از خوردن غذا تشدید می شود، مخصوصا اگر غذایی چرب مصرف شده باشد. اگر سنگ کیسه صفرای شما وارد یک کانال شده و جلوی عبور جریان صفرا را بگیرد، کیسه صفرا متورم میشود، که “کلوسیستیت” نامیده میشود، و میتواند موجب حالت تهوع، استفراغ و درد شکم شود.

کیسه صفرا، اندام کوچکی است که زیر کبد جای گرفته، اما وظیفه ای مهم یعنی ترشح صفرا (تولید شده توسط کبد) درون روده ها و کمک به شکستن چربی ها را بر عهده دارد. این حوضچه ها به گونه ای ساخته شده اند که اجازه وارد کردن آسیب به طبیعت را از این مواد می گیرند، درواقع می توان برای مدتهای طولانی این زباله ها را در این حوضچه ها نگهداری کرد اما به دلایل بسیاری از جمله موارد اقتصادی این کار ممکن نیست.

ناهنجاریهای متابولیکی (سوخت و ساز بدن)، از جمله اختلالات ارثی متابولیسمی، میتوانند ترکیب ادرار را تغییر داده و خطر ایجاد سنگ را در فرد افزایش دهند. در برخی موارد سنگ صفرا منجر به دردی شدید در فرد می شود، اما حدود ۹۰ درصد مبتلایان به سنگ صفراوی هیچ گونه علامتی ندارند. در برخی موارد، سنگ صفراوی برای بیش از ۱۰ سال با فرد می ماند و هیچ علامتی ایجاد نمی کند. قاصدک گیاهی است که برای مقابله با مشکلات گوارشی شناخته شده است، عمدتا بر روی کبد تأثیر می گذارد و ادرار آور است.

از مهمترین این مشکلات می توان به رفلاکس اسید معده، سوزش سر دل و سوء هاضمه، احساس زیاد شدن گاز معده و نفخ، حالت تهوع و استفراغ و احساس پری در شکم اشاره کرد. این نژاد از مهره مار که از مارهای پایتون مصری بدست می آید نسبت به نژاد هایی که در بالا به آنها اشاره کردین کارایی و عملکرد بهتری دارد و چندین دعای خاص اضافی می توان روی نژاد مهره مار پایتون اعمال نمود که طبیعتا در کارایی آن نقش بسزایی خواهد داشت. اغلب اوقات سنگ کیسه صفرا تا زمانی که موجب انسداد مجاری صفراوی نشود بی علامت باقی می ماند.

باعث بروز التهاب، دردهای شدید و انسداد مجرا خواهند شد که گاهی نیاز به عمل جراحی پیدا میکند. کولیک صفراوی به شرایط جدی تری اطلاق می شود که سنگ صفرا در مجرای صفراوی ایجاد یک انسداد می کند. زردچوبه یکی دیگر از گیاهان دارویی است که می تواند برای از بین بردن سنگ های کوچک صفرا مورد استفاده قرار گیرد و به دلیل اثرات ضد التهابی آن می تواند به مبارزه با درد و التهاب کیسه صفرا نیز کمک کند. در حال حاضر، مایکروسافت به شرکت «کلایمورکز» (Climeworks) برای جذب هر تن کربن دیاکسید ۶۰۰ دلار پرداخت میکند.

بنابراین، برای کم کردن احتمال شکستن سنگ توپاز، فردی که مسئول تراش دادن آن است، دستگاه برش را بر اساس شیارهای این جواهر تغییر زاویه میدهد و تنظیم میکند. سنگ قیمتی توپاز آبی را نباید هرگز در معرض دمای زیاد قرار دارد زیرا صدمه میبیند و احتمال شکستن آن زیاد خواهد شد. امکان ورشکستگی نیز وجود دارد. همچنین درمان و دفع صفرا در طب سنتی به راحتی امکان پذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید