سنگ کلیه؛ انواع، علائم، خطرات و درمان – مجله سلامت دکترساینا

برخی از داروها مانند تریامترن (Dyazide، Maxzide)، یک ادرارآور که فشار خون بالا را درمان می کند. همچنین یک رژیم غذایی با پروتئین بالا میزان سیترات را کاهش میدهد. برخی شرایط پزشکی وجود دارد که احتمال ابتلا به سنگ کلیه را افزایش میدهد. افزایش مصرف نمک در رژیم غذایی روزانه باعث میشود میزان کلسیمی که باید توسط کلیهها تصفیه شود افزایش پیدا کند. همانطور که می دانید با توجه به شرایط تغذیه موجود و بسیاری از افراد سن بالا در خانواده با سنگ کلیه دست و پنجه نرم می کنند و باعث می شود تا مراقبت از آنها سخت شود چون این بیماری درد بسیار زیادی دارد و ما یک سری موراد را باید رعایت کنید تا در سن بالا به این بیماری دچار نشوید سالمندی که از سنگ کلیه رنج می برد باید مراقبت ویژه ای انجام داد و اندازه این سنگ قابل تغییر است می تواند هم اندازه یک شن یا توپ گلف باشد و پرستار سالمند باید بداند که بسیار شایع است در افراد مسن که به دلایل زیاد سنگ کلیه بسیار بیشتر است و حتما نگهداری بیشتری نیاز دارد تا هم پیشگیری شود و درمان شود.

رنگ و وضوح آن قابل قیاس با سنگ الماس امید (Hope Diamond ) است. پزشک شما درمورد تمام این موارد با شما صحبت خواهد کرد. پزشک معمولاً داروهای تسکین دهنده درد و ضد حساسیت را برای این مشکل به شما پیشنهاد میکند. اگر پزشکان از تشخیص درست مشکل شما مطمئن نباشند، ممکن است شما را به بیمارستان ارجاع دهد. در مواقعی که سنگ بزرگ باشد، عفونت ایجاد کرده باشد یا میزنای را مسدود کرده باشد پزشکان از طریق جراحی سنگ کلیه مشکل را برطرف میکنند.

وقتی هم که این هسته اولیه ایجاد شد، سایر مواد دور این هسته رسوب می کنند و سنگ بزرگ می شود.بنابراین مشخص است که مصرف مایعات باید زیاد باشد تا سنگ سازی صورت نگیرد . افراد بالغ باید روزانه در حدود 12 لیوان آب یا دیگر مایعات بنوشند. این سنگ نیز به عنوان سنگ ماه تولد فروردین دارای خواص ویژه ای است که آن را از سنگ های دیگر متمایز می کند. کیک زرد دارای خاصیت رادیو اکتیویته است و ? اورانیوم خالی فلز بسیار سنگینی است كه اندكی خاصیت رادیو اكتیویته دارد و از آن برای ساخت گلوله های توپ ضد زره پوش و اجزای برخی جنگ افزار های دیگر از جمله منعكس كننده نوترونی در بمب اتمی استفاده میشود.

سنگهای اسیداوریک: داروی آلوپورینول از جمله داروهایی است که برای کم کردن سطح اسیداوریک مورد استفاده قرار میگیرد. سنگ ها به خاطر وجود حفره هایی کوچک و جذب آب در سطح خود بسیار در معرض کثیف شدن قرار دارند. بزرگ ترین و درشت ترین بلور توپاز دنیا در سال ۱۹۶۵میلادی در منطقه ای در کشور اوکراین به وزن ۱۰۰ کیلوگرم به رنگ آبی مشاهده شد همچنین سنگ هایی از توپاز به وزن چند هزار قیراط در موزه ایالات متحده محافظت و نگه داری می شود. اندازه آنها از سنگهای بسیار کوچک زیر 2 میلیمتر تا سنگهای بزرگ بالای 1 سانتیمتر متغیر است.

این مواد معدنی کریستالهایی را تشکیل میدهند که اغلب بسیار کوچکتر از آن هستند که متوجه آنها شوید و بدون آسیب از بدن شما عبور میکنند. پزشک احتمالاً به شما توصیه میکند که قبل از شروع درمان دیگر، درمان دارویی اکسپالسیو را به مدت یک ماه یا بیشتر امتحان کنید. متخصص ادرار پزشک متخصص در شناسایی و درمان بیماریهایی است که بر روی دستگاه ادراری تأثیر میگذارند. سنگ جلوی خروج ادرار را بگیرد. با این حال، با گذشت زمان بلورها میتوانند در داخل کلیه شما ساخته شوند تا یک سنگ کلیه شکل بگیرد.

این سنگ احساسات را متعادل میسازد و به کسانی که از حالت افراط و تفریط به یک طرف دیگر می روند کمک می کند. یکی دیگر از روشهای مورد استفاده برای دفع راحتتر سنگ کلیه سنگشکنی یا لیتوتریپسی سنگ کلیه است. از آن برای از بین بردن مو استفاده کنید. سنگ کلیه به خودی خود میتواند باعث عفونت شود و پس از درمان برای از بین بردن آنها منجر به عوارض میشوند.

وقتی که طبیعت رنگهای زیبایی را در اختیار شما قرار میدهد چرا از آنها استفاده نمیکنید؟ زمان معمول استفاده از ماساژ پا 60 یا 90 دقیقه است که هزینه 60 دقیقه ماساژ پا حدود 80 تا 100 هزار تومان است و در صورتی که بخواهید از خدمات اضافی اصلاح ترک پا استفاده کنید برای هر 15 دقیقه 20 تا 30 هزار تومان به ماساژ شما اضافه خواهد شد. این نظریه که ممکن است سنگ سیاه کعبه یک شهاب سنگ است در سال ۱۸۵۰ منتشر شد. در یک وضعیت رمانتیک بسیار ناامید کننده، یک الماس با برشی که به شکل قلب است بدون شک میتواند عشق را ابراز کند؛ چه از طرف شما و چه از طرف عشقتان.

پزشکان ممکن است ابتدا بخواهند اشعه ایکس دیگری را انجام دهند تا بررسی کنند که آیا سنگ جابجا شده است یا خیر، و نمونه ادرار از بیمار بگیرند. درمان دارویی اکسپالسیو به شما کمک میکند تا سنگ سریعتر از طریق ادرار شما خارج شود. درمان به وسیله تغییر عادات غذایی، درمان دارویی و یا جراحی انجام می شود. سنگهای سیستین: درمان رایج برای چنین سنگهایی داروی مرکاپتوپروپیونیل گلیسین و پتاسیم سیترات هستند. به دلیل نادر بودن یاقوت در این کشور ، اکثریت قریب به اتفاق سنگهایی که به عنوان روبی یا سفایر در افغانستان فروخته می شوند در واقع سنتتیک هستند.

از آنجایی که سنگ کلیه انواع مختلفی دارد، درمان هر کدام متفاوت است. برخی مکملها و داروها مانند ویتامین C، مکملهای غذایی، ملینها (در صورت استفادهی بیشازحد)، آنتیاسیدهای برپایهی کلسیم و برخی داروهای مورد استفاده برای درمان میگرن یا افسردگی نیز میتوانند خطر ابتلا به سنگ کلیه را افزایش دهند. تورمالین دستی بسیار مورد توجه مجموعه داران سنگهای قیمتی و نادر است – علاوه بر این گران قیمت بوده و برای انگشترهای عروسی یا حلقه نامزدی مورد استفاده قرار می گیرد. رس چسبانندهءبا قدرتی نیست، به علاوه موجب جذب رطوبت سنگ میشود لذا سنگ را در برابر یخبندان آسیب پذیر میکند.

سنگ توپاز علاوه بر متولدین ماه آبان با متولدین فروردین ، مرداد و آذر تطابق کامل دارد . الماس به تقویت مثانه و کلیه کمک می کند و از به وجود آمدن سنگ کلیه و مثانه پیشگیري می کند.الماس برای مریضی ««عسر البول»»«بند آمدن ادرار»خوب هست لذا توصیه میکنند آن را بر روی شکم قرار دهند. سنگهای کلیه بهندرت خطر جدی برای افراد ایجاد میکنند؛ ولی درصوتیکه چندین بار به سنگ کلیه دچار شوید یا سنگ کلیه منجر به بروز عفونت یا انسداد در مجاری ادراری شود میتواند خطرناک باشد.

بیشتر افراد دارای دو کلیه هستند که با تصفیه آب و مواد زاید برای ایجاد ادرار، خون شما را تمیز میکنند. سنگ چرمی از دیگر انواع سنگ انتیک می باشد که دارای ظاهر متفاوت و شبیه به چرم است. اما، پولیپ های کیسه صفرا می توانند تومورهای کوچکی باشند که ممکن است بعضی از آنها سرطانی باشند، در حالی که پولیپ های دیگر تومورهای خوش خیم هستند.این تومورهای کوچک می توانند از داخل دیواره کیسه صفرا بیرون بیایند. اگر علائم شما شدید و دائمی باشد، معمولاً جراحی برای برداشتن کیسه صفرا توصیه میشود. اگر درد شدید و عوارضی ندارید، معمولاً میتوانید منتظر بمانید که سنگ کلیه از طریق ادرار در خانه دفع شود.

دیدگاهتان را بنویسید