سنگ های آذرین، بافت و انواع آن ها

با گذشت زمان ، بسیاری از افراد به دلیل قدرت خارق العاده آن در پی یافتن این سنگ قیمتی برای برآوردن نیازها و خواسته های خود بودند. دلیل روی آوردن به مهره مار اصلی ، لذت بردن از خواص خارق العاده آن است. و برای رونق کسب و کار و درآمد افزایی از خواص عقیق سلیمانی و انواع دیگر آن بهره می جستند. دو تا از معروفترین انواع توپاز طلایی جهان، توپاز طلایی آمریکا و طلایی کره هستند که هر دو در موزهی ملی تاریخ طبیعی مؤسسه اسمیتسونیان، در واشنگتن دی سی نگهداری میشوند. به نام یزدان و به نام جم افریدون.بسم الله بآدم و حوّا حَسبیِ اللهُ وحده و کفێ» که در زمان حیات ابوریحان بیرونی (سدههای 4و 5 ق) برای رمانگزندگان به کار میرفت، آمیختگی باورهای جادویی ـ مذهبی را در دو فرهنگ مزدیسنایی و اسلامی در ایران نشان میدهد.

در برابر افسردگیها مفید بوده، قلب را تقویت میکند. زیرکن برای چاکراه قلب مفید دانسته شده است و برای کسانی که دچار کشمکش درونی میان تغییر جهان بینی و ترس از تحقق رویاها هستند اثر نیروبخش دارد. این سنگ قیمتی در میان سنگ های قیمتی از همه آشناتر است و میتواند خواص درمانی زیادی را نیز به همراه داشته باشد. هنگامي كه از تالك بعنوان پوشش دهنده سطح استفاده ميشود، كيفيت رنگ محصولات مهم است و چنانچه از آن بعنوان پركننده استفاده شود، اندازه ذرات، شكل آنها، خاصيت جذب كنندگي و مهمتر از همه هزينه پايين مهم است. مهره مار اصل نیرویی ماورائیست که پروردگار به آن بخشیده است.

هر جایی که سنگها ذوب شوند، مادهی مذاب، که ماگما نام دارد، به سوی بالا راه پیدا میکند و آرام آرام دمای آن کاهش مییابد و سنگهای آذرین را پدید میآورد.ماگما ممکن است به بخشهای بالایی پوسته نفوذ کند یا از راه شکافها و سوراخها به سطح پوسته راه یابد. عواملی چون ترکیب ماگما و سرعت سرد شدن این مواد مذاب، روی بافت سنگهای آذرین تأثیر می گذارد. او آتشفشانها را به منزله دریچههای اطمینان تلقی مینمود که از آنها مواد سیال خارج میشود. یکی از بیماری هایی که میتواند با زمرد درمان شود، گاستریت یا همان ورم معده است.

میدانید که غذاهایی که در طول روز استفاده مینماییم، گاهی باعث ورم معده میشود؛ اما سنگ زمرد میتواند از این اتفاق به خوبی جلوگیری کند. زیرا بسیاری از زیبایی سنگ مرمر در کف ساختمانها به کیفیت بالای اجرا وابسته است و ممکن است سنگ مرمر گرانبهای شما براثر بی دقتی و عدم تجربه در اجرا، ظرافت و مدرن بودن فضا را طبق نظر شما مطابق تصاویر و بروشورهای مختلفی که دیده اید، نداشته باشد. همچنین به آن سنگ حقیقت گویی می گفتند و معتقد بودند زبان صاحب خود را به حقیقت باز می کند.

خانواده بریل، زمرد (رنگ سبز به دلیل وجود کرومیوم در ترکیبات شیمیایی آن) و آکوآمارین (رنگ آبی با هاله ای از رنگ سبز به دلیل وجود آهن در ترکیبات آن) و مورگانیت و سایر انواع را شامل می شود. الماس، یکی از گرانبهاترین و زیباترین سنگهای موجود در طبیعت با متولدین فروردین ارتباط بیشتری برقرار می کند. به طور کلی نوع با کیفیت سنگهای الماس، زمرد سبز، یاقوت سرخ، یاقوت کبود و یا هرگونه کانی کمیابی به عنوان سنگهای قیمتی در صنعت جواهرات معروف می باشند. سنگ عقیق یا آگات Agate سنگی سیلیسی و از نوع دُر کوهی و در رنگ های طیف سفید تا خاکستری، نارنجی تا قرمز، سیاه، کبود و آبی روشن قرار دارد که در این میان عقیق سفید، زرد و قرمز جزو بهترین سنگ های عقیق در نظر گرفته می شود.

این سنگ درخشان تنوع بالایی در رنگ دارد از جمله آبی، بنفش، قرمز، زرد، سبز و سفید. سنگ الکساندریت وابسته به نوع نور به رنگهای سبز زمردی، صورتی، قرمز، بنفش، آبی، زرد و خاکستری دیده میشود. پیامبر اکرم (ص) پیغام جبرائیل را به حضرت علی (ع) رساندند. که هیچ کس هرگز آن را تجربه نکرده است. نکته حائز اهمیت دیگر در قیمت گذاری، تراش، طرح و نقش سنگ و ابعاد و اندازه آن است و هرچه خوش تراش تر و زیبا تر باشد قیمت آن نیز بیشتر است. این سنگ در سورت های مختلف به بازار عرضه می شود که این سورت بندی با توجه به رنگ و طرح موج های آن است.

در ابتدای این بخش توضیح دهیم که اساسا قیمت عقیق سلیمانی بالا نیست بنابراین انواع تقلبی آن غالبا در بازار وجود ندارد. توصیه می شود برای تشخیص عقیق سلیمانی اصل و تقلبی حتما به یک کارشناس با تجربه و افراد قابل اعتماد مراجعه کنید تا دچار مشکل نشوید با آگاهی از روش های درست تشخیص عقیق سلیمانی با تهیه یک نگین سلیمانی اصل بتوانید از خواص سنگ سلیمانی نهایت بهره را ببرید.

” فرق مهره مار اصلی و تقلبی ، طرز استفاده از مهره مار یا از مهره مار چگونه استفاده کنیم ؟ از جمله معروف ترین معادن آن می توان از معدن فیروزه نیشابور که یکی از بزرگترین معادن فیروزه جهان است و در روستای معدن در شمال غربی شهر نیشابور قرار گرفته یاد کرد. جهت پایدار بودن خواص عقیق سلیمانی باید آن را شارژ کرد اما این شار نیاز به الکتریسیته و پریز ندارد! این سنگ می تواند پینه ها و میخچه های پا را نرم کند تا درد ناشی از اصطکاک را کاهش دهد. این سنگ ها به خاطر ویژگی های مختص خود در نماهای ساختمان در تمام شرایط آب و هوایی مقاوم هستند و طول عمر بالا و زیبایی ماندگار از جمله ویژگی های سنگ های تراورتن است که باعث شده به پر طرفدار ترین سنگ های ساختمان تبدیل شود.

ترشحی است که مار در طول یک سال بر روی سر خود تولید می کند. نحوه شارژ نگین سلیمانی این گونه است که هر هفته یک مرتبه سنگ را در آب جاری تخلیه انرژی کرده و دقایقی آن را زیر نور خورشید قرار دهید تا سنگ دوباره انرژی اش را بازیابی کند و بتوانید از خواص این سنگ رنگارنگ بهره ببرید. درجه رنگ D بالاترین کیفیت درجه رنگی است که یک الماس میتواند دریافت کند و می توان آن را «بهترین رنگ» برای یک الماس نامید.

این کانی را در صورت تراش خوردن می توان جزو جواهرات به حساب آورد. در واقع یکسری چیزها از قبیل مهره مار را نمی توان به راحتی توصیف کرد. سانتریفوژ از اتاقكی سیلندری شكل تشكیل شده كه با سرعت بسیار زیاد حول محور خود می چرخد. همچنین خواص سنگ باباقوری کمک بسیار زیادی به تقویت آگاهی و شهود داخلی و همچنین افراط های فکری و رفتاری فرد می کند. همچنین مهره سلیمانی به فرد یاری میرساند تا دوباره خودش را پیدا نماید و مانع از خشونت میگردد. پس از این حادثه، به پیشنهاد عبداللّهبن زبیر، کعبه بازسازی شد.

سنگ توپاژ از سنگهای با قدمت بالا است که در رنگهای بی رنگ (شفاف)، آبی روشن، زرد مایل به قهوهای، صورتی مایل به قرمز و سبز روشن یافت میشود. سنگ اوپال در رنگهای سفید، بیرنگ و شفاف، زرد روشن، قرمز روشن، خاکستری، قهوهای و مشکی یافت میشود؛ سنگ اوپال در رنگهای ترکیبی و رنگینکمانی نیز یافت میشود. یک توضیح دیگر به ویژه در برزیل، این است که این سنگ به افتخار 1881 امین بازدید امپراتور برزیل ،”پدرو دوم”، به Ouro Preto -نزدیکترین شهر به معدنهای تولیدی توپاز برزیل- و هدیه یک توپاز قرمز به او رخ داده است.

دیدگاهتان را بنویسید