سنگ الماس چیست؟

سنگ های 9 میلی متری و بزرگ تر معمولا نیاز به مداخل درمانی دارند . فاضل، دیگر نوجوان روستای قزلجهکند را هم پای حرف میکشیم از او در مورد کار و بارش میپرسیم اینکه چه میزان به کاری که دارد انجام میدهد علاقمند است و چگونه یاد گرفت، میگوید: درست کردن سنگ پا نیاز به آموزش خاصی ندارد کافی است سنگ و چکش را در دست بگیری چند مرحله خراب میکنی دستت را زخمی میکنی ولی بلاخره بعد از یکی دو روز دستت میآید که چه زمانی باید چکش را بر پیکر سنگ بکوبی و کجایش را زخمی کنی.

صفرا به طور مداوم از سلولهای کبد به مجرای صفراوی مشترک و کیسه صفرا ترشح میشود تا زمانی که به حدود حدود 5 برابر و گاهی اوقات تا 18 برابر میزان اولیه ترشح شود. اورانیوم موجود در سلاحهای هسته ای به شدت غنی می شوند که این مقدار بصورت تقریبی 90% می باشد .مهمترین کاربرد اورانیوم در بخش غیر نظامی تامین سوخت دستگاههای تولید نیروی هسته ای است که در آنها سوخت U235 به میزان 2 الی3% غنی می شود. این است که انرژی هسته ای انرژی بسیار زیادی تولید می کند مثلا یک کیلوگرم اورانیوم معادل سوختن 12000 بشکه نفت انرژی تولید می کند .

علاوه بر خربزه می توان برای درمان سنگ کلیه از پرتقال هم کمک گرفت. پشت این صفحهء نازک و حساس فلزی جعبهء کوچکی تعبیه شده است که از دانه های بسیار ریز زغال پر شده است و چون صفحهء فلزی بر اثر برخورد با امواج صوتی مرتعش می شود بطرف جعبهء محتوی دانه های زغال فشار می آورد و زغال را در جعبه فشرده تر می سازد و بالنتیجه فاصلهء دانه ها از یکدیگر کمتر می گردد و جریان الکتریسیتهء آسانتر از آنها می گذرد و چون صفحهء فلزی بجای خود برمی گردد و دانه های زغال از هم دور می شوند جریان کمتری از خود می گذرانند و بدینسان جریان الکتریسیته بطوری تنظیم می شود که تغییر شدت آن درست با شدت امواج صوتی که به صفحهء فلزی یاد شده برخورد می کند مطابقت می نماید.

وقتی که مکالمهء دو طرف تمام شود و هر دو گوشیها را بجای خود گذارند بار دیگر چراغهای اخطار در مقابل تلفن چی روشن می شوند و بدینطریق به او خبر میدهند که باید اتصال را قطع کند. از مژه ام بجای اشک، آبله های پای را. به عبارت دیگر می توان گفت کلروملانیت نوعی جادئیت سیاه است که در زمان انسان های نخستین از آن به عنوان ابزار سنگی در کوه های شمال اروپا و یا در گینه نو برای ابزار کشاورزی و قمه استفاده می شد. استاد حسین لرزاده بعد از 98 سال زندگی اواخر شهریور ماه 1383 دار فانی را وداع گفت.

تورمالین سنگی است که می تواند همانند الکساندریت یا برخی گارنت ها تغییر رنگ داشته باشد و در تورمالین سبز تیره و کروم دار زیر نور الکتریکی می تواند به قهوه ای قرمز تبدیل گردد. 2- تلفنهای خودکار: تلفنهای خودکار تلفنهایی هستند که دارای نمره گیر خودکار می باشند و این نمره گیر دارای صفحه ای با ده سوراخ است. هنگامی که در میکرفن (فرستنده) تلفن سخن گفته شود، امواج صوتی که در هوا تشکیل می شود به یک صفحهء فلزی نازک برمی خورند و صفحه را به ارتعاش درمی آورد.

صفحه در خلاف جهت حرکت عقربهء ساعت نمره گذاری شده است بطوری که هر نمره زیر یک سوراخ قرار دارد. از حرکت دایره ای استفاده کنید تا پوست مرده را با سنگ پا تکه تکه کنید. و چون شمارهء مورد لزوم گفته شد تلفن چی فیش اتصال را در سوراخ مربوط وارد می کند و یک اهرم را به حرکت درمی آورد تا زنگ تلفن طرف مقابل بصدا درآید. 1- تلفنهایی که بمرکز مخابرات (تلفنخانه) متصل است: تلفن کننده با گرفتن شمارهء مرکز یا بوسیلهء زنگ مخصوص از مرکز میخواهد که تلفن او را به شمارهء تلفن مورد لزوم وصل کند و تلفن چی که در مقابل دستگاه مرکزی (تلفن خانه) می نشیند متوجه صدای مخصوصی است که از هریک از نمره ها برمی خیزد یا چراغهایی است که روشن می شوند.

سنگ مروارید تقویت کننده معده و روده است. مقاومت بالا، برش و ساب پذیری آسان و همچنین قیمت ارزان تر نسب به سایر سنگ ها سبب شده است تا از این سنگ در ساخت سنگ های آنتیک بیشترین استفاده را داشته باشند. آزمایش خون که به دنبال عوارض است: آزمایش خون ممکن است عفونت، زردی، پانکراتیت یا سایر عوارض ناشی از ابتلای به این سنگها را نشان دهد. خواص سایر سنگ ها از جمله جاسپر و سیترین در قسمت های قبل به صورت کامل اشاره شده است .

سنگ رنگ آبی نیز در واقع بی رنگ است و با حرارت دادن به رنگ آبی درمیآید. سنگ توپاز متشکل از بخارات فلوئوردار بوده و بیشتر به رنگهای زرد و آبی یافت می شود و اغلب در کشورهای اتحاد جماهیر شوروی سابق، مناطقی در سیبری، ژاپن، برزیل و مکزیک دیده می شود. از این رو که شروع ساقه ها در ختایی و اسلیمی باید در حجاب باشند،این محل اختفا که شروع ساقه ها را به پنهانی رمز آلود دعوت می کند «نشان » نام دارد. نام علمی سنگ های صفراوی کولیتیاز است.

نام این توپاز برگرفته از شرکتی است که فرآیند توپاز را انجام داد. البته این تست تخریبی هست و به هیچ وجه انجام ندهید زیرا فشار روی لبه فست نگین الماس میتواند آن را لب پر کند. حین فرآیند استخراج برای اجتناب از آلوده شدن تالک با دیگر سنگ ها، مراقبت بسیاری انجام می پذیرد. در گوهر هایی که با این روش تراش داده می شوند، معمولاً شکل اصلی سنگ ، تا حد زیادی حفظ می شود و در بسیاری موارد ، گوهر از نظر تراش دارای تقارن خوبی نیست اما در عوض وزن بیشتری نسبت به هم ردیفان خود دارد.

واکنش اسیدی: سنگ مرمریت از کلسیم کربنات تشکیل شده است و در تماس با بسیاری از اسیدها واکنش نشان داده و اسید را خنثی میکند. تست آلرژی داده ، سپس مواد غذایی حساسیتزا را از رژیم غذایی خود حذف کنید . روغن نارگیل را به آرامی گرم کنید، تمام مواد را به آن اضافه کنید و ترکیب کنید. هر دستگاه تلفن از دو قسمت اصلی فرستنده و گیرنده تشکیل یافته و به وسیلهء مخازن برقی بکار می افتد و با سیم به مراکز و دستگاههای تلفن دیگر مرتبط می شود. در تصاویر زیر عکسهای سنگهای مرمر دیده می شود. سنگهای بسیار ریز کلیه میتوانند بدون اینکه متوجه شوید دفع شوند، اما هر چه سنگ بزرگتر باشد، دفع دردناکتری دارد.

3- مرکز مشاوره بازرگانی اطلاعات وارد کنندگان را از اتاق بازرگانی کشورها دریافت نموده و هیچ مسوولیتی در خصوص اینکه انها در حال حاضر خریدار سنگ قیمتی باشند را ندارد . البته گفته می شود منبع واقعی الماس در دره کریشنا در هندوستان که حاوی معادن ثانویه سنگ الماس (Placer Deposits) بود یافت شده است. و چون گوشی تلفن برداشته می شود، کلیدی بسته می شود و در مرکز چراغ کوچکی در مقابل متصدی (تلفن چی) روشن می گردد. و اگر بخواهند تلفنی را در شهر دیگر یا بخش دیگری از همان شهر بخواهند باید متصدی مرکز، نمره ای را که مورد لزوم است بمتصدی شهر یا بخش اطلاع دهد تا او مدار تلفن را کامل کند و زنگ تلفن مخاطب را بصدا درآورد.

کليه طبقه بنديهاي مورد استفاده براي سنگهاي اذرين بر دو معيار استوار هستند: محتوي کاني شناسي سنگ و بافت (اندازه دانه ها). بطور كلي دو نوع خاستگاه براي تشكيل تالك در نظر گرفته شده است: يكي از طريق دگرساني سنگهاي بسيار غني از آهن و منيزيم و ديگري از طريق دگرگوني سنگهاي منيزيمدار. مزوسیدریتها به طور معمول از نظر ابعاد جزء بزرگترین شهاب سنگها هستند و چگالی بالایی نیز دارند (۴ الی ۴٫۵)؛ به همین خاطر شکارچیان شهاب سنگ علاقهی بیشتری به یافتن این دسته از شهابسنگها دارند. پولیپ های کیسه صفرایی که به نظر سرطانی می رسند، با جراحی برداشتن کیسه صفرا برداشته می شوند.

تصور می شود که کافئین باعث تحریک انقباضات کیسه صفرا و کاهش غلظت کلسترول در صفرا می شود. هرگونه لوازم جانبی حاوی سنگ قیمتی، گرانبها تلقی می شود و توسط شخصی با درجه بالای اجتماعی و تمکن مالی پوشیده می شود. نقص در سنگ به عنوان اجزاء و ناخالصی ها شناخته می شود. از جمله ویژگی های این سنگ می توان به رنگ بسیار سفید و ساب فوق العاده آن اشاره کرد. سندروم mirrizzi به حالتی گفته میشود وجود یک سنگ بزرگ در مجرای سیستیک موجب انسداد مجاری صفراوی مشترک شود.

سنگ های کلیه بزرگ گاهی در حالب گیر می کنند. گیرندهء تلفن (گوشی) برعکس فرستنده جریان الکتریسیتهء دریافت شده را به امواج صوتی تبدیل کرده بگوش طرف مقابل می رساند و طرز عمل چنین است: یک آهن ربای دائمی نعلی شکل در گیرندهء تلفن قرار دارد و روی هریک از قطبهایش یک قرقرهء الکتریکی نصب شده است. یک صفحهء نازک از فلز مغناطیسی شده مقابل آهن ربا و خیلی نزدیک به مغناطیس الکتریکی قرار دارد.

جریانی که از سیمهایی که به دستگاه فرستنده متصل است می آید از مغناطیس الکتریکی گیرنده عبور می کند و صفحهء فلزی را درست مثل صفحهء فلزی دستگاه فرستنده به ارتعاش درمی آورد. صدا مستقیماً بوسیلهء سیم تلفن منتقل نمی شود بلکه امواج صوتی در فرستنده به جریان الکتریسیته تبدیل می شوند و جریان الکتریسیته بوسیلهء سیمی که دو دستگاه تلفن را به یکدیگر متصل می کند متصل میگردد. در انتهای این نوشتار، بار دیگر ساختار طبیعی و جالب انواع سنگ آذرین را یادآور شده و دو نوع بیرونی و درونی این ماده را با منشا مشترک تکرار میکنیم. گواهینامه های صادر شده گزارشی کارشناسی شده و دقیق از هویت و ویژگی های کیفیت گوهر و سنگ های قیمتی است .

دیدگاهتان را بنویسید