سنگ آنتیک – مزایا و معایب سنگ آنتیک – روش نصب سنگ آنتیک بای ناب

این سنگ نیز به عنوان سنگ ماه تولد فروردین دارای خواص ویژه ای است که آن را از سنگ های دیگر متمایز می کند. مثلا یاقوت می تواند در طیف های متنوع رنگی یافت شود و همین تنوع رنگ سبب می شود تا یاقوت صورتی ، سبز و یا زرد با سنگ های قیمتی دیگر اشتباه گرفته شوند. خلوص بیشتر برلیانهای بیرنگ سبب شده تا افراد در هنگام خرید بیشتر متمایل به خرید این نوع برلیان باشند. زمانی که شما برای خرید می روید این بحث به شما کمک خواهد کرد تا هم بتوانید تصمیم بگیرید که کدام نوع از سنگ های قیمتی را خریداری کنید و به درستی مشخص کنید که چه چیزی خریده اید.

این نام از کلمات یونانی petra به معنی سنگ و logos به معنی بحث کردن مشتق گردیده است. طبق جدیدترین یافته های زمین شناسی در زیر پوسته زمین بزرگترین ذخایر الماس ، پنهان شده است. بزرگترین الماس در ایران کجا نگهداری می شود؟ خریدن موزانایت سطح بالایی از آگاهی را می طلبد. نام موزانایت از شیمیدان فرانسوی Henri Moissan که این سنگ را در سال ۱۸۹۳ پیدا کرد گرفته شده است. می توان با بخار تیتانیوم دی اکسید روی توپاز لایه ای ایجاد کرد و رنگش را تغییر داد. حتی تنه ی درخت فسیل شده هم نمی تواند با وجود درخشش، رنگ و خطوط زیبایی که روی سطح آن وجود دارد در شمار سنگ های قیمتی قرار بگیرد.

۲- دومین راه و البته مهم ترین راه شناسایی سنگ های قیمتی توجه به میزان سختی آن هاست. طول عمر الماس ها یکی از سخت ترین مواد معدنی و طبیعی شناخته شده بر روی سیاره می باشد و میزان سختی آن ۱۰ می باشد. احتمال باقی ماندن آثار خراشیدگی روی سنگ بعد از تست سبب می شود، شیشه های مخصوصی به جای الماس مورد استفاده قرار بگیرند و همین امر از دقت دستگاه شما می کاهد و برای اطمینان می بایست این تست سختی، برای چندین بار تکرار شود.

دکتر عبدالباسط محمد السید، رییس مجمع اعجاز علمی قرآن و سنت مصر نیز در سخنی مدعی میشود قطعه کوچکی از حجر الاسود توسط فردی انگلیسی و به کمک لیزر سرقت شده است تا تحقیقات بیشتری روی آن انجام شود. از سوی دیگر، وسایل آزمایشگاهی نیز روز به روز دقیق تر می شوند. جواهر سنگ های بسیار کوچکِ موزانایت می تواند رنگ زرد و خاکستری را به طور کامل و موثر بپوشاند. حتی بی رنگ ترین موزانایت معمولا در شرایط نور دهی مناسب کمی زرد و خاکستری به نظر خواهد آمد.

به عبارت دیگر یک الماسی که به عنوان موزانایت به نظر می رسد در واقع بی رنگ است. در واقع استفاده از موزانایت یک پیشنهاد ارزان تر نسبت به الماس است. از آنجاییکه موزانایت می تواند در آزمایشگاه به سهولت نسبی ساخته شود قیمت آن ارزان تر است. این سنگ حیات خود را به صورت سنگ آهک آغاز می کند که بسیار نرم است و در درجه اول از کلسیت ساخته شده است. در هر صورت ، این یک روش عالی برای تشخیص موزانایت از الماس است.

هنوز به صورت رسمی و گسترده در زمینه اکتشاف معادن الماس در ایران کار نشده است. سنگ مرمریت بسطام : دارای زمینه کرم روشن تا کرم تیره که درجات سوپر و ممتاز رنگی روشن و کاراملی دارد ولیکن درجات پایین تر هاله های قهوه ای و لکه های سیاه در آن دیده میشود. کشف کانی های متنوع و تشابه ظاهری بعضی از سنگ ها بعد از تراش، مشکلات متنوع را در زمینه ارزیابی سنگ های قیمت بوجود می آورد، پیشرفت علم و فناوری در زمینه رشد کریستال های کاملا مشابه به کانی طبیعی و ابداع روش های مختلف بهسازی گوهرهای طبیعی، به این مشکلات دامن زده است کلیاتی در مورد سنگ شناسی و سنگهای قیمتی واژه Petrology به معنای سنگ شناسی در سال ۱۸۱۱ توسط پینکر تون ابداع و به کار برده شد.

الماس کولینان با وزن 3106 قیراطکه در سال 1905 میلادی کشف شد. در سال 2011 ، در حدود 6% از تالک مصرفی در ایالات متحده در صنایع تولید عایق پشت بام به کار برده شد. اخيراً استئاريت به نوعي تالک که براي ساخت عايق هاي الکترونيکي مناسب است، اطلاق مي شود. اگر شما مایل هستید که برای حلقه نامزدی پول صرفه جویی کنید و اینکه واقعا الماس می خواهید نه موزانایت ، یک الماس ساخته شده در آزمایشگاه ها سومین انتخاب مناسب برای شما می تواند باشد. در ایرن این گوهر در سنگهای پگماتیکی جزیره هرمز و الوند نیز یافت می شود.

این مورد نیز جزء مزایای این سنگ به شمار می رود. علاوه بر غذاها دوز بالای ویتامین D و برخی جراحی های روده نیز غلظت کلسیم و اگزالات را در ادرار بالا می برند. چنانچه پدیده بازی رنگها در یک دوبلت طبیعی اوپال که از رگه های نازک رنگی در یک سنگ آهن یا ماتریکس وجود داشته باشد آن را به علت دوام بالا با سنگ مادر خود می تراشند و قیمت بالایی را نیز دارد. در نتیجه موزانایت میتواند در کاربردهای صنعتی مشابه نیز به کار آید موزانایت همانند الماس می تواند در آزمایش هایی با فشار بالا مورد استفاده قرار بگیرد و همچنین به خاطر قابلیت رسانایی می تواند در کاربردهای حرارتی و الکتریکی مورد استفاده قرار بگیرد.

همچنین اگر نرمی سنگ تا حدی باشد که بتوان شکل و فرم آن را با ابزاری ساده مانند چکش و انبر تغییر داد، مطمئناً این تکه سنگ نیز نمی تواند قیمتی باشد. در منطقه کوه سفید سراوان و کوه سرخ در استان سیستان و بلوچستان به مقدار محدودی پودر الماس به همراه سنگ های قیمتی اکتشاف شده است. طلای سفید 14عیار یک انتخاب زیبا برای رکاب انگشتر توپاز آبی است، اما بدانید که انواع 14 عیار میتواند برای کسانی که آلرژی دارند تحریک کننده باشد.

در ژاپن و کشورهای اروپای غربی انواع باکیفیت آن را حدود 60 تا 1000 دلار در هر قیراط معامله می کنند. در مقایسه با الماس ها میزان سختی یاقوت ها (سفایر) نیز ۹ می باشد. روش مورد استفاده برای سایش، به میزان نرمی ذرات مورد نیاز، بستگی دارد. 7. تا زمانی که پوست مرده کاملا از بین برود و پوست نرم زیر آن نمایان شود، به استفاده از سنگ پا ادامه دهید. موزانایت در طبیعت کاملا نادر و کمیاب است. درخشش: هم الماس و هم موزانایت از خودشان نور درخشان و زیبایی به نمایش میگذارند اما طبیعت درخشندگی آنها متفاوت است.

از لحاظ شیمیایی موزانایت یک سیلیکون کاربید است با فرمول sic. هر اتم کربن در یک الماس توسط چهار اتم کربن دیگر احاطه شده و با پیوندهای کووالانسی قوی – قوی ترین نوع پیوند شیمیایی – به آنها متصل می شود. با توجه به کمربندهای افیولیتی، ایران نیز می تواند جزء مناطق مستعد اکتشاف برای الماس باشد. برلیان تیفانی ( Tiffany ) : در سال 1878میلادی در معدن کیمبرلی (Kimberly mine) آفریقای جنوبی کشف شده که محل کشف آن نیز همان بزرگترین حفره ایجاد شده توسط بشر می باشد. الماسی بزرگ با وزن 995 قیراط از معدن آفریقای جنوبی یافت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید