روش تشخیص ماهی سالمون و قزل آلا؛ کدام بهتر است؟

H آب این ماهی باید بین ۷٫۵-۸٫۵ باشد.دمای آن نیز باید در حدود ۲۰-۲۸درجه باشد.ماهیان دیسکی شکلی هستند که دهان و سر نسبتا کوچکی دارند.با بزرگ شدنشان بر گردی آنها افزوده می شود.اسکات های جوان از رنگ نسبتا براقی برخوردار هستند.طرفین بدن سبز-نقره ای و یا قهوه ای-نقره ای است و تمام لکه های سیاه رنگ بزرگی بر روی بدنشان دارند.رنگ باله ها بسیار متنوع است ولی هیچگاه بطور کامل رنگ به خود نمی گیرند.با شروع دوران بلوغ از گیرایی و جذابیت رنگ بدن آن کاسته می شود و رنگ بدن به نقره ای کدر متمایل می شود که نقطه های ساه بزرگی بر روی آن قرار دارد.در صورتی که در آب شور نگهداری شوند رنگ براق تر و زیباتری خواهند داشت…

از آنجایی که آنها خیلی بزرگ نیستند، پرخاشگری آنها ممکن است برخی از ماهیها را آزار ندهد، اما میتواند برای برخی دیگر مشکل ساز باشد. از آنجایی که ماهی اسکات ماهی آب شور است، نیاز به شرایط نگهداری خاصی دارد. ولی با دستکاری های ژنتیکی انجام شده روی این ماهی می توان آن را در آب شیرین نگهداری کرد. برای درمان این مشکل می توان از دوز مناسبی از آموکسی سیلین به صورت محلول در آب استفاده کرد. با این حال نام علمی این ماهی(Astronotus ocellatus) معنی جالی دارد و به ماهی ای گفته می شود که دارای یک خال چشم مانند است!

3. پیاز رنده شده، آبلیمو، نمک، فلفل سیاه و زعفران دم کرده را به ماهی اضافه کنید و مدت یک تا دو ساعت در یخچال بگذارید. ماهی اسکات یکی از ساکنان این نوع آب هاست که به آکواریوم های سرتاسر جهان راه پیدا کرده است. به دلیل آنکه سالمون یکی از پرچرب ترین انواع ماهی هاست، برای اشخاصی که قصد کاهش وزن دارند، مناسب نیست. در صورتی که قصد دارید ماهی اسکات را در کنار ماهیان آب شیرین نگهداری کنید به این نکته توجه داشته باشید که اگر چه ماهی اسکات یک ماهی نسبتا صلح جو به حساب می آید اما نباید در مجاورت ماهی های ظریف مثل انجل نگهداری شود.

شناخته می شود. این ماهی با نام علمی «Scatophagus argus» از ماهیان بومی اقیانوس آرام و جنوب شرقی آسیا به حساب می آید. یافت میشوند. برای خرید ماهی اسکار و نگهداری انها به صورت گروهی با سایر ماهیان توصیه می شود از ماهیان هم خانواده و هم سایز کنارشان نگهداری کنید. هرچند می توان اسکات های نوجوان و جوان را در محیط آب شیرین نیز نگهداری نمود اما توصیه شده است که برای هر ۱۰ لیتر آب ۳ تا ۴ قاشق غذاخوری نمک بدون ید را به مخزن خود اضافه نمایید .

بسیاری از پرورش دهندگان تجاری ۵۰ درصد روزانه مخازن خود را تغییر می دهند و موفقیت تخم ریزی و رشد سریع با یک نگهداری ساده را در اینصورت می توان مشاهده کرد. روش نگهداری آنها بسیار ساده و راحت میباشد و چون همه چیز خوار هستند میتوان از اناع غذاهایی که در بالا گفتم استفاده کرد . صادرات گوشت ماهی خاویاری و حتی هر ساله در حال افزایش است چون این ماهیان خاویاری گوشت پر خاصیت و بسیار خوشمزه می باشد که مورد علاقه تمام کشورها قرار گرفته است. ماهی اسکات در دسته ماهیان لب شور قرار می گیرد.

از غذاهای غیر مجاز که جزو خوراک ماهی اسکار نیستند استفاده نکنید. فراموش نکنید که ماهیان بالغ اسکات باید در محیط آب شور نگهداری گردند در غیر این صورت از زیبایی آنها کاسته شده و خیلی زود خواهند مرد. به دلیل میزان کم شوری آب ماهیان لب شور را نمی توان با دیگر ماهیان آب شور نگهداری کرد. اسکارها ماهیان سخت جانی بوده و در شرایط بسیار سخت نیز حتی علایم ظاهری خاصی را نشان نمی دهند با اینحال بسیاری ممکن است تصور نمایند که این جانداران زیبا نیازمند مراقبت ویژه ای نمیباشند اما هر جانداری نیازمندیهای خاص خود را دارد و عدم مراقبت صحیح از این ماهی می تواند بیماری هایی را در پی داشته باشد.

شاید سطح توقع این ماهیان در نگهداری و رسیدگی به قدری بالا باشد که اکثر مردم از نگهداری آنها سر باز بزنند. برای شستشو و تمیز کردن مخزن آکواریوم از مواد شوینده استفاده نکنید و بهتر است با نمک این کار را انجام دهید. متأسفانه، آنها با دیگر ماهی آکواریومی به خوبی سازگار نمیشوند و بازی نمیکنند؛ بنابراین بهتر است آنها را به تنهایی یا با سایر گونههای بزرگتر نگهداری کنید. به طور مثال آذربایجان میباید گونههای نشانهگذاری شده را رها سازد اما نه تنها این کار را انجام نمیدهد بلکه با شیوههای ابتدایی استحصال خاویار ارزش این کالا را به حد استفاده از گوشت آن کاهش میدهد.

اما بسیاری از گونههای این ماهی دارای سویههای آنادروموس (ماهی آب شور) هم هستند. آنها بیشتر در آبهای شور تخم ریزی میکنند اما در آب شیرین نیز در سنین ببالا تخم ریزی میکنند که البته به سختی و با حفظ شرایط سخت تخم ها به لارو تبدیل میشوند.این ماهی ها در آبهای نسبتا شور بیشترین رنگ آمیزی را در بدن خود دارند . وزن این ماهی گاهی به ۵ کیلوگرم نیز می رسد و البته این ماهی در طول های ۱۴۰ سانتی متری نیز دیده شده است. با رسیدن وزن ماهی به ۴ الی ۶ کیلوگرم ماهی سالمون آماده پروسس میباشد.

فرم بدن ماهی اسکات، کشیده و هر چه رشد ماهی بیشتر می شود شکل بدن به دایره نزدیک می شود. در ادامه ی مطلب بیشتر با آن ها ، خصوصیات ، انواع مختلف آن ها ، روابط آن ها با سایر ماهی ها آشنا خواهید شد. آنها از آبهای شیرین مهاجرت کرده تا در آبهای آزاد تغذیه کنند و ادامه زندگی بدهند اما برای تولید مثل به رودخانه محل تولد خود باز میگردند. بعضی ماهیها تخم خوره های حرفه ایی هستند که بر می گردند و تعدادی تخم را قبل از اینکه توری عبور کنند می خورند.

این ماهی دارای برجستگی روی قسمت سر است که به مرور زمان و با گرد شدن بدن این برجستگی نیز محو می شود. بیماری های شایع در ماهی اسکات چیست؟ بهترین راهکار برای جلوگیری از بروز این بیماری تمیز نگه داشتن محیط آکواریوم به صورت مداوم است. به این نکته توجه داشته باشید که در صورت فراهم کردن شرایط مطلوب از لحاظ میزان شوری آب، دما و غیره، رنگ این ماهی به حالت اولیه یعنی نقره ای یا سبز بر می گردد. با توجه به نوع تغذیه، فیلتراسیون و تمیز کردن بستر آکواریوم بسیار مهم است. رنگ این ماهی با توجه به غذایی که میخورد تغییر میکند .

اسکارهایی را که از بچگی نگهداری کنید میتوانید به هر چیزی عادتشان دهید ولی در کل میتوانید برای تغذیه از دل گاو، غذاهای خشک،ماهی زنده، میگو و اگر ناراحت کثیفی اب و زحمت تمیز سازی ان نیستید به انها ماهی کیلکا هم بدهید که این ماده غذایی سرشار از پروتئین و یک غذای ویژه محسوب میشود. پس آماده باشید تا با هم مراحل آماده سازی و پخت این ماهی پر فایده و خوشمزه را یاد بگیریم. گوشت ماهی خاویاری به کدام کشورها صادر می گردد؟ ماهی ها وقتی به سن بلوغ برسند خودشان جفت خود را انتخاب می کنند و قرار دادن دو ماهی نر و ماده در کنار هم کمتر یا طولانی تر نتیجه می دهد .

دیدگاهتان را بنویسید