دارای بوی خاص و طعم مرکوئیدی است

ژله سلطنتی حاوی آب، کربوهیدرات، پروتئین و چربی است. ژل رویال سطح پراکسیداسیون چربی را کاهش داد، سطح گلوتاتیون را افزایش داد و فعالیت گلوتاتیون-اس- ترانسفراز و گلوتاتیون پراکسیداز و سوپراکسید دیسموتاز را افزایش داد. علاوه بر این توانایی تخمریزی تا ۲۰۰۰ عدد در روز را دارد که به لحاظ وزنی دو برابر وزن ملکه است و این توانایی خارقالعاده در ملکه زنبورعسل ایجاد نمیشود مگر با مصرف مداوم ژل رویال. اهمیت ژل رویال در تغذیه دوران لاروی بسیار زیاد است بهنحویکه اگر لاروهای بارور فقط در سه روز اول لاروی با ژل رویال کارگری تغذیه شوند تبدیل به زنبور کارگر میشوند که ماده عقیم بوده و تنها چند هفته در بهار و تابستان و چند ماه در زمستان عمر میکند؛ اما اگر لاروهای بارور در تمام طول دوران لاروی (۶ روز) با ژل رویال شاهانه تغذیه شوند به ملکه تبدیل خواهند شد که ماده کامل است و تا ۷ سال عمر میکند.

همین استفاده مادام العمر ملکه از ژل رویال باعث میشود که چندین سال عمر کند در حالی که عمر زنبورهای دیگر در حدود چند هفته است! ژل رویال در کندو زنبورهای عسل، به دو روش مصنوعی و طبیعی تولید میشود. البته با تحقیقات انجام گرفته حول این موضوع، بسیاری از زنبوردارها به روش مصنوعی موفق به تولید ژل رویال شده و برخی از این زنبوردارها تنها در تولید ژل رویال متخصص هستند. در روش سنتی که در دهههای پیش مرسوم بود، ژل رویال تولیدی فقط از شاخونهای طبیعی داخل کندو برداشت میشد به این ترتیب که در فصل بهار و با شروع فصل پرورش ملکه در کندو، زنبوردار شاخونهای اضافی داخل کلنی را خارج و نسبت به برداشت ژله از سلولهای شاخون طبیعی اقدام میشود. زخم ها را درمان می کند. انتخاب بهترین ژل های تاخیری موجود در داروخانه ها این شرایط را برایتان فراهم می کند که رابطه جنسی لذت بخش تر و طولانی تری را تجربه کنید. این مدل ژل لب هم به این صورت است که متخصص زیبایی تزریق را به گونهای انجام می دهد که فضایی خالی در میان لبهای شخص ایجاد کند. اگر به هر دلیلی ملکه کندو بمیرد یا در طول این فرایند از بین بروند، تعداد بسیار زیادی شاخون ملکه تولید میشود که همین عامل در نهایت باعث میشود تا نحوه تولید ژل رویال ادامه پیدا کند.

برخی افراد از این ژل برای رابطه مقعدی استفاده می کنند که بسیار کار خطرناکی است زیرا با بی حس شدن بافت دهانه مقعد خانم ها، احساس درد را از بین می برد و دیگر فرد با فشارهای وارده احساس دردی نمی کند که به رابطه پایان دهد و باعث آسیب دیدن بافت و ماهیچه های اطراف مقعد می شود. این سیگنال ها را از سلول ها به مغز متوقف می کند. درحالی این بازی، تفریحی ساده و خوب برای کودکان به شمار می آید که می تواند آن ها را به خوبی سرگرم کند و همین مساله، والدین را به خرید فوری این بازی تشویق می کند، اما باید یادآور شد که با وجود همه تبلیغاتی که برای خرید خمیر بازی اسلایم می شود، ضررها و خطراتی کشنده برای کودکان دارد ومواردی از این ضررها ثبت شده است. گلیسین موجود در ژلاتین به عنوان یک پیام رسان عصبی بازدارنده عمل می کند و در نتیجه در درمان استرس و اضطراب موثر خواهد بود. ژل رویال باعث تحریک عملکرد غده شیری و افزایش چشم گیر شیر مادر می گردد.پژله رویال در درمان بیماری های پوستی بسیار موثر است و باعث تحریک و جوان سازی سلول های پوست می شود.ژله رویال باعث بهبود وضع عمومی بدن، افزایش اشتها، گلبول های قرمز و هموگلوبین در نوزادان زودرس و اطفال دارای کمبود غذایی می شود.ژله رویال باعث بهبود فشارخون و افسردگی در بیماران مسن می گردد.

معمولا آگار در حدود 30 تا 50 برابر وزن خود به آب احتیاج دارد تا به صورت محلول درآید یعنی در ازای هر یک قاشق چایخوری پودر آگار یک پیمانه آب یا آب میوه یا شیر احتیاج دارد. هر ورق ژلاتین بزرگ معادل یک قاشق مرباخوری پودر ژلاتین است.(از نظر وزنی هر دو 4 گرم هستند.). ژل رویال که یکی از خالصترین عسلهای موجود در بازار است و به آن «شیر زنبور عسل» هم گفته میشود، شبیه به یک شیره سفید رنگ و نرم است. به ویژه در دوران بیماری کرونا در دو سال اخیر، جستجو و استقبال مردم برای افزایش سیستم ایمنی بدن با مصرف ژل رویال گره خورده است. هرچند این کشور با ارائه تکنیکهای جدید در کنار اصلاح نژاد زنبورعسل به رکورد برداشت ژل رویال از هر کندو تا ۱۶ کیلوگرم نیز رسیده؛ اما نگرانیهایی بابت کاهش کیفیت ژل رویال تولیدی از این کلنیها در اثر کارهای اصلاح نژادی و افزایش راندمان وجود دارد که در منابع تخصصی به آن اشاره شدهاست. کرم یا ژل بنزوئیل پراکساید: مصرف همزمان ممکن است اثر بخشی ژل ایزوترتینوئین را کاهش دهد. راهکارهای بهبود نیش زنبور زرد را بخوانید. به همین دلایل ژل رویال یک محصول بسیار گران قیمت و اصطلاحا لاکچری است و به نوعی اکسیر جوانی است.همچنین میتوانید مطالب مربوط به سلامتی و بهبود بیماری هارا در بصورت روزانه در ویرگول فوراور ایران بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید