خودشان جفتهایشان را انتخاب خواهند کرد

وی خاطرنشان كرد : روس ها چرخش طبیعی را تنها راه سالم تكثیر و پرورش ماهیان آزاد می دانند و 90 درصد تولید آنها از این طریق انجام می شود. با مشاهده تخمها و با ساکت و آرام شدن ماهیها باید با حوصله آنها را از آنجا خارج کنید و با حوصله و آرامش کارهای لازم را در کمال خونسردی و با دقت تمام انجام دهید. تغییر سختی و پ هاش روی تخمها اثر سو ندارد چراکه هردو یک دما و یک سختی رادارند.

یک وعده ۱۰۰ گرم از این ماهی دارای 2.3 گرم اسیدهای چرب امگا 3 با زنجیره بلند است، در حالی که همان بخش ماهی آزاد وحشی حاوی 2.6 گرم است. وزن این ماهی گاهی به ۵ کیلوگرم نیز می رسد و البته این ماهی در طول های ۱۴۰ سانتی متری نیز دیده شده است. ماهی سالمون سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ است که در بهبود جریان گردش خون و تقویت سیستم ایمنی بسیار موثرند. 70 سانتی متر قرار است تخمگیری انجام شود بهتر است از یک ماهی ماده و دو عدد ماهی نر استفاده شود.

اوزون برون یکی از انواع ماهی خاویاری است که بدلیل داشتن تخم خاویار از ارزش اقتصادی زیادی برخوردار است. برای اینکه تمام قسمتهای اوزون برون طعمدار شود، آن را چند مرتبه زیرورو کنید تا سس به طور یکنواخت روی آن قرار گیرد. این امر سبب افزایش طعم قسمتهای خارجی و داخلی ماهی میشود. مصرف ماهیهای چرب و روغن ماهی موجب کاهش علائم افسردگی، حفاظت از سلامت مغز جنین در دوران بارداری، کاهش اضطراب، آهسته شدن روند از دست دادن حافظه در اثر بالا رفتن سن و کاهش خطر ابتلا به زوال عقل میشود.در مطالعهای که روی افراد ۶۵ساله و مسنتر انجام گرفت، مشخص شد که استفاده دستکم ۲ بار در هفته از ماهیهای چرب، موجب کاهش مشکلات حافظه مرتبط با سن میشود.

آستاگزانتین ترکیبی است که با چندین اثر سلامت را بسیار بالا می برد. پس از یادگیری روش تشخیص ماهی سالمون و قزلآلا، لازم است با شیوه طبخ آنها هم آشنا شوید. ماهی قزلآلا معمولا در جویبارهای زلال و خنک با ۱۰ الی ۱۶ درجه سانتیگراد و دریاچهها یافت میشود. اما آنچه مسلم است، هر دو ماهی، سالم و خوشمزه هستند و مصرف آنها توصیه میشود. اگر قصد خرید سالمون دارید می توانید درباره جوانب مثبت و منفی هر دو ماهی با فروشندگان ماهی صحبت کنید. مطالعات متعدد نشان داده اند که گوشت ماهی های سالمون پرورشی دارای میزان بیشتری بیفنیل پلیکلر شده یا (PCB)است و برای انسان مضر است.

از دیگر خواص ماهی سالمون این است که، سرشار از پروتئین با کیفیت بالا است. روش تشخیص ماهی سالمون و قزلآلا، بسیار ساده است؛ چراکه قزلآلا لکههای سیاه متعددی دارد که هم در بالا و هم در زیر خط جانبی ماهی واقع شدهاند. ترکیبات و فواید این آبزی خوش طعم به گونه ای می باشد که قادر است بهبود سلامتی را بالا ببرد. اگر لکه های سفید بعد از 5 روز از درمان باقی بمانند، ممکن است که یک عفونت باکتریایی ثانویه به ضایعات باقی مانده از انگل حمله کرده باشد که در این صورت ماهی نیاز به آنتی بیوتیک دارد.

ماهی ها به صورت دسته جمعی در کناری از تانک یا به صورت دسته جمعی شنا می کنند بهترین غذایی که می توان به آنها داد آرتمیا است که باید روز قبل از شنای آزاد همه بچه ماهی ها که می توانید از شنا کردن یکی دو تا از ماهی ها که زودتر اقدام به شنای آزاد می کنند و همچنین خالی شدن قسمت نارنجی زیر شکم بجه ماهی متوجه شوید آماده شده باشد که در قسمت مقالات طریقه آماده کردن آن نوشته شده است سپس مقدار بسیار کم یعنی حدود سر قاشق چای خوری به آنها دو بار در روز داده شود تا ماهی ها کم کم رشد کنند دقت داشته باشید که عوض کردن آب به صورت روزانه یا یک روز درمیان به مقدار 20 درصد از اهمیت بالایی برخوردار می باشد همچنین سیفون کردن غذا های مانده و نخورده شده.

ضمن اینکه پرورش ماهی اغلب در اراضی درجه ۳ و ۴ غیر قابل استفاده در امر کشاورزی صورت میگیرد و یا اینکه از آبهای داخلی مثل دریاچههای طبیعی و مصنوعی، رودخانهها، آبگیرها و آببندان ها برای پرورش ماهی استفاده میشود که اختلالی در امر کشاورزی ایجاد نخواهد کرد. دیگر تفاوت ماهی سالمون و قزل آلا، آن است که برخلاف ماهی قزلآلا، ماهی سالمون از نظر ویتامین D غنیتر است، اما قزلآلا منبع بهتری از ویتامینهای گروه B دارد. یکی از نتایج کاهش فشار خون با پتاسیم جلوگیری از احتباس بیش از حد آب است. ۴۰۰ کرده و یک شعله هوا با جریان کم در آن قرار میدهند باید آب داخل این آکواریوم با آب هچری ما مطابق باشد دقت کنید ارتفاع آب نباید بیشتر از ۲۰ الی ۲۵ باشد بعد از آمادهسازی آکواریوم مذکور لاروها را با یک شلنگ سیفون کرده و به آکواریوم آماده انتقال میدهیم.

بهتر است ماهی ها را تا زمان بهبودی کامل در آکواریوم قرنطینه کنید چون ممکن است یک عفونت باکتریایی زمینه ای منجر به بروز این بیماری شده باشد. این آکواریوم تا چند روز آینده نیازی به فیلتر ندارد. چهار بار در روز نوزادان را تغذیه نموده و آنها به سرعت رشد مینمایند و در حدود 3 هفته آنها را در یك مخزن 33 گالنی قرار میدهیم و آنها را از تغذیه با آرتمیا خواهم گرفت و با دل گوساله چرخ شده و غذای ورقهای به خوبی پودر شده, غذادهی خواهم كرد.

این در حالی است که به علت افزایش فضولات و پس ماندههای غذایی، تجزیه آنها نیز اکسیژن بیشتری را طلب می کند و ماهیها با کمبود دو چندان اکسیژن مواجه خواهند شد، بنابراین توصیه میشود که پس ماندههای غذایی و فضولات خیلی زود از مخزن خارج شوند. مطالعهای که روی کودکان مبتلا به بیماری کبد انجام شد، نشان داد که مصرف مکمل DHA (امگا۳ اصلی موجود در سالمون) در مقایسه با پلاسیبو (دارونما)، منجر به کاهش بسیار بیشتر چربی کبد و چربی شکم میشود.بهعلاوه ماهی سالمون کالری نسبتا پایینی دارد. همچنین حالت دو شاخهمانند دم ماهی سالمون در مقایسه با دم ماهی قزلآلا بیشتر است.

دامنهء تحمل دمایی آن بین 4 تا 27 درجه است. خواص ماهی سالمون و دیگر ماهی ها به اندازه ای زیاد است که متخصصان پیشنهاد می کنند تا جای ممکن آن را جایگزین گوشت قرمز کنیم یا هفته ای یکبار حداقل آن را در میان وعده های غذایی خود قرار دهیم. معمولا پخت ماهی به این شیوه حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه طول میکشد و شما میتوانید طعم ماهی را براساس ذائقه خودتان تعیین کنید؛ اما برای خوشمزهترشدن ماهی پیشنهاد میکنیم از آب لیموترش و نارنج استفاده کنید. در زمینه رعایت غلظت شوری آب می توان میزان استاندارد ۱۰ پی پی تی را معرفی نمود.

جهت تغذیه بچه ها حتی بچه آرتمیا ها هم بسیار درشت می باشند و حتما باید از پلانکتون های تازه و ریز استفاده نمود. جالب است بدانید، مطالعات نشان داده اند که یکی دیگر از خواص ماهی سالمون این است که، دریافت چربی های امگا 3 از ماهی، به همان اندازه برای سطح بدن مفید است که مکمل های کپسول حاوی روغن ماهی را استفاده کنید. هدایتی فرد، م.، معینی، س.، کیوان، ا.، یوسفیان، م.، 1381. تغییرات اسیدهای چرب بافت ماهی اوزون برون در زمان نگهداری در سردخانه .

ماهی اوزون برون از جمله ماهیهایی است که موقع طبخ به راحتی استخوان آن از فیلهاش جدا میشود، بنابراین خوردن آن برای افراد مشکلساز نیست. ما ايرانيان همواره همه اين 5 گونه را به نام «اوزون برون» صدا كردهايم؛ در حالي كه اينگونه نيست و اوزون برون فقط يكي از اين 5 گونه و اتفاقا كوچكترين آنهاست. همانطور که از نام آن پیداست، تمساح سر سوسماری، دارای سر صاف و استخوانی با دهانی پر از دندان های تیز است. از امگا 3 بوده و مورد استقبال بسیاری از مردم قرار گرفته است. دو عدد جعفری (یا شوید) و دو برش لیمو را در وسط ماهی قرار دهید و در سپس طبخ آن را آغاز کنید.

پس از یادگیری روش تشخیص ماهی سالمون، بهتر است با شیوه مزهدارکردن آن آشنا شوید. برای طعمدارکردن پودر سوخاری هم خوب است کمی سیر، جعفری، پونه کوهی، پودر فلفل قرمز و کمی لیمو به آن اضافه کنید. 3. پیاز رنده شده، آبلیمو، نمک، فلفل سیاه و زعفران دم کرده را به ماهی اضافه کنید و مدت یک تا دو ساعت در یخچال بگذارید. امروزه میتوان هر دو ماهی قزلآلا و سالمون را در اکوسیستمهای آب شیرین و دریایی در سراسر جهان یافت و هر دو نوع ماهی در بین ماهیگیران تفریحی و تجاری محبوب هستند.

دمای آب مورد نیاز برای زیستگاه این ماهی بین ۲۶ تا ۲۸ درجه سانتیگراد می باشد که مسلماً از ماهیان آب گرم محسوب می شوند. توجه داشته باشید که ماهی سالمون خود را هرگز در آب معمولی و مزهدارنشده طبخ نکنید؛ چراکه این کار، فرصت طعمدارکردن ماهی را از بین خواهد برد. 1. گروه اول: ماهیهای غیرحساس و زرنگ؛ که این نوع ماهیها به ویژگیهای فیزیکی و شیمیایی خاص آب نیازی نداشته و تغذیه آسانی نیز دارند. در مطالعه دیگری مشخص شد که سلولهای خاکستری مغز در افرادی با عملکرد طبیعی مغز که ماهیهای چرب را بهصورت منظم مصرف میکنند، بیشتر است.

سیچلاید فلاورهورن: این ماهیهای غیرعادی به دلیل سرهای برآمده و نشانههای گلبرگ شکلشان قابل توجه هستند. بهترین روش تشخیص ماهی سالمون و قزلآلا، توجه به دهان ماهی در زمان خرید است. روش تشخیص ماهی سالمون و قزلآلا بسیار ساده است و با بررسی چند نکته کلی میتوانید بهراحتی تفاوت آنها را متوجه شد. این نوع سالمون بزرگترین سالمون است و در میان سالمون ها از بیشترین میزان امگا ۳ و غلظت روغن برخوردار است. ماهی سالمون نروژ یکی از نژادهای برتر در میان انواع ماهیان است.

دیدگاهتان را بنویسید