خواص و مضرات شیر ، 25 خاصیت شیر برای درمان بیماری ها و سلامتی بدن

2. وقتی شیر به جوش آمد آن را از روی حرارت بردارید و سرکه را به آن اضافه کنید. آنچه دربارۀ گروه دوم منابع میتوان گفت این است که وجه مشترک همۀ آنها این است که اطلاعات مندرج در این منابع برگرفته از روایت قدیمی ایرانی داستان کوش است، شواهد نشان میدهد که اصل این داستان به دورۀ پیش از اسلام در ایران برمیگردد و به احتمال قوی، از جمله روایاتی است که در «جاده ابریشم زمینی» شکل گرفته و به تدریج و در دوره­های پیش از اسلام به صورت یک داستان درآمده و به خط پهلوی نوشته شده است. در کتاب مفاتیح­العلوم نوشتۀ ابو عبدالله محمّد خوارزمی در این باره آمده است: «کنگ­دژ دورترین شهری است در مشرق در اقاصی چین و واقواق در میان این شهر و شهر سوس الاقصی8 نیمی از کرۀ ارض است.» (ابو عبدالله خوارزمی، ص208) از دیدگاه خوارزمی کنگ­دژ در 180 درجۀ شرقی سوس الاقصی واقع بوده است و این نشان میدهد که این ناحیه در شرقیترین نقطۀ شناخته­ شدۀ جهان در آن روزگار قرار داشته است. 7. بیشتر محققّان چینی برآنند که واژۀ «چین» از نام سلسلۀ «چین» (Qin) آمده است.

بهتر است که وعده سحری را با غذاهای سبک سپری کنید . دستۀ نخست: منابعی که نام قدیم کره را به صورت سیلا و یا تلفّظ املایی شبیه به آن نوشتهاند که به ترتیب زمانی «مسالک و ممالک ابن خردادبه» (Ibn Khordādbeh, p.70)، «سلسله­التواریخ» (­Silsilat al-Tawārik, p.290)، «اعلاق­النفیسه» ( Ibn Rusteh, p.83)، «مروج­الذهب»، «الفهرست ابن ندیم» (ابن ندیم، نسخۀ خطی، برگ 174)، «قانون ابوریحان بیرونی» (ابوریحان بیرونی، نسخۀ خطی، برگ 237)، «تحفةالغرائب» (محمد بن ایوب طبری، نسخه خطی، برگ 93)، «طبایع­الحیوان» (Minorski, p.15)، «نزهة­المشتاق ادریسی» (ادریسی، نقشه الجزء العاشر من الاقلیم الاول)، «عجایب المخلوقات قزوینی» (Qazmini, p.32)، «تقویم­البلدان ابوالفدا» و «ترجمه تقویم­البلدان» را شامل میشوند. ما عادت کردهایم که موسیر را به پیشغذاهای سرد مثل ماست خیار اضافه کنیم، اما بد نیست سوپ ماست و اسفناج یا آش ماست را هم با چاشنی موسیر آماده کنید و آن را با طعمی متفاوت سرو کنید. اگر چوب کبریت در ماست فرو رفت، هنوز آماده نیست.

به عبارت دیگر، میتوان گفت که مسالک و ممالک گرگانی در واقع چکیده و خلاصۀ تجربه و حافظۀ تاریخی ایرانیان دربارۀ نام قدیم کره است و او به خوبی پرسش اصلی ما را چنین پاسخ می­دهد که سیلا عنوان سلسله­ای است که بر سرزمینی با همین نام در کره امروزی حکومت کرده و بسیلا عنوان عمومی شبه­جزیرۀ کره بوده است و این مطلب به صراحت در متون دیگری همچون کوش­نامه، مجمل­التواریخ و القصص و جهان­نامه تأیید میشود. 5. در کوش­نامه از ناخدای کره­ای با عنوان «ملّاح پیر» یاد شده است. خبرگزاری میزان – فارس به نقل از پتاپیکسل نوشت: «لیتون لام» عکاس ۳۳ ساله حیات وحش اخیراً در کنیا موفق به ثبت تصاویری از «مورانی» به عنوان پیرترین شیر جهان شده است. ماست به دلیل اینکه پروبیوتیک دارد باعث جلوگیری از یبوست می شود. پتاسیم نیز در شیر به مقدار کافی وجود دارد و برای سلامت موها ضروری است. همان­گونه که مشاهده میشود نویسندۀ مجمل التواریخ و القصص نام بسیلا را برای «جزیره» و نام سیلا را برای «شهر» ثبت کرده است و از توصیف این کتاب میتوان دریافت که هر دو نام بر یک ناحیه اطلاق شده است. از خواص این نوشیدنی میتوان به تقویت دستگاه گوارش، بهبود يبوست، پیشگیری از بيماري پوكي استخوان، کنترل فشار خون، شفاف سازی و زیبایی پوست، حفظ سلامت قلب، کمک به کاهش کلسترول بدن و بهبودی قارچ پوست اشاره کرد.

برای این منظور مقداری از محتویات ماسک را روی پوست داخلی بازوی خود بزنید و چند دقیقه صبر کنید اگر چنانچه ناحیه مورد نظر دچار خارش و قرمزی شد از مصرف آن ماسک خودداری کنید.با وجود اثرات فوق العاده ای که شیر روی پوست صورت دارد خیلی بعید به نظر نمی رسد که خواص شیر برای مو ما را شگفت زده کند. پنیر پیتزا زمان عمل آوری زیادی ندارد به همین دلیل هم بافتی نرم دارد و طبخ آن آسانتر است. طبقه هسته: طبقه وفادار به رژیم کیم محسوب میشود و به همین دلیل امتیازات قابل توجهی در تمامی جنبههای زندگی دریافت میکند. تا یافتن دلیل زبانشناختی تغییرات آوایی نام قدیم کره با توجه به این که در متون متعددی از نسخه­های خطی فارسی به صراحت نام بسیلا به بخش دریایی یا شبه­جزیرۀ کره و نام سیلا به ناحیۀ زمینی و خشکی کره اطلاق شده است، میتوان دریافت که هر دو اسم بر سرزمین کره دلالت داشته است و به احتمال بسیار، تلفظ ایرانی بخش خشکی و دریایی شبه­جزیره کره بوده است و در واقع میراث دو جادۀ ابریشم دریایی و زمینی ایران به سمت شرق محسوب میشود. مراودات ایرانیان با چین و سرزمینهای شرقی آن، از پیش از اسلام آغاز شده و رفت­و­آمدهای سیاسی و تجاری به شناخت سرزمین کره منجر شده است و چون این ارتباط از دو مسیر تجارت دریایی و زمینی انجام می­شده است، ایرانیانی که از مسیر جادۀ ابریشم زمینی به پایتخت چین میرفتهاند و قادر بودهاند از طریق زمین سفر خود را به سوی شرق و کره ادامه دهند، آن را با نام سیلا شناخته و معرفی کردهاند و دیگر مسافران ایرانی که از جادۀ ابریشم دریایی به شرق چین رسیدهاند، با شبه­جزیرۀ کره و ویژگیهای دریایی آن آشنا شده و بخش دریایی این سرزمین را بسیلا نامیدهاند.

دیدگاهتان را بنویسید