خواص ماهی قزل آلا + 15 خاصیت ماهی قزل آلا برای سلامتی

بیماری سوراخ در سر یک بیماری شایع ماهیان آب شیرین است که معمولاً سیچلیدهای بزرگی مانند ماهی اسکار و ماهی دیسکس را درگیر می کند. اما تحقیقات بعدی این ماهی را در دسته ماهیان آب شیرین قرار داد. اما در جنس ماده این لوله تنها چند روز قبل از تخمریزی پدیدار می شود و دارای نوک گرد است. برای معرفی جفت نر و ماده به آکواریومی با حداقل حجم 120 لیتر، دارای بستری با شن ریز و همچنین یک تکه تخته سنگ صاف و مسطح ( محلی که تخمریزی بر روی آن انجام می شود ) نیاز خواهید داشت. اسکارماده چندین بار لوله تناسلی خودرابه تخته سنگ میکشد.

تابه یک تخته سنگ صاف یا به شیشه کف برسند ازماه پانزدهم به بعد چند تخته سنگ به ابعاد 35×35 سانتیمتر را در کف آکواریوم قرار بدهید.حرکات اسکارهایتان را زیر نظر بگیرید همانطور که در مبحثهای گذشته توضیح دادم. پس از دو روز از قرار دادن ماهی ماده داخل تانک تکثیر و با مشاهده خارج شدن لوله تخمریزی، می توانید شیشه میان نر و ماده را خارج کنید تا ماهی ها با یکدیگر تماس پیدا کنند. Antim: The Final Truth 2021 – فیلمی اکشن و جنایی و درام از سینمای بالیوود هند با بازی سلمان خان و ایوش شرما و ماهیما ماکوانا و با حضور افتخاری وارون داوان در یکی از اهنگ های فیلم با کارگردانی و حضور ماهش مانجرکار ، این فیلم یک پکیج اکشن کامل هست و صحنه های اکشن نسب به فیلم های قبلی سلمان خان بسیار بهتر طراحی شده و واقعی تر میباشند و دیگر ویژگی فیلم موسیقی متن فیلم میباشد که برای صحنه های اکشن عالی تدوین شده اند ، داستان فیلم ساده هست ولی پیام خوبی دارد ، دوستان توجه داشته باشند این فیلم در اصل راجع به شخصیت ایوش شرما میباشد که خوب هم هنرنمایی کرده است و سلمان حضوری کمتر ولی پررنگ در فیلم خواهد داشت ، کیفیت فوق پرده ای اکنون ترجمه شده و قابل مشاهده هست امیدواریم از دیدن فیلم لذت ببرید.

بر روی پیشانی جنس نر شکستگی مشاهده می شود در حالی که جنس ماده دارای پیشانی گرد است. این گونه دارای بدنی تیره و سایه رنگ به همراه خطوط اشکالی زرد رنگ بر روی آن است. اوزون برون سرخ شده طرفداران زیادی در همه سنین دارد که آن را تبدیل به غذای دریایی محبوبی کرده است. که این حد اقل است اگر بلند تر باشد و بزرگتر ماهی ها در آن راحتترند خرج زیادی هم ندارد در آن فقط یک سنگ هوا قرار دهید البته اگر هوا سرد باشد بخاری هم لازم است مخزن نیازی به ماسه کف ندارد و سپس درون آب یک سنگ مرمر به ابعاد تقریبا 5 در 30 قرار دهید تا ماهی ها تخم ها را روی آن بریزند اکنون ماهی ها را با دقت وارد این مخزن کنید که قبلا در آن آب ریخته اید و مدت 48 ساعت با سنگ هوا کار کرده تا کلر آن گرفته شده باشد دقت کنید هنگام انتقال ماهی ها توسط یک نایلون که از آب مخزن اصلی پر شده است ابتدا نایلون را داخل مخزن جدید به مدت 15 دقیقه رها کنید بعد هر 5 دقیقه یک لیوان آب از داخل نایلون کم کرده و از آب مخزن جدید یا همان زایشگاه به آن اضافه کنید ای عمل را 3 تا 4 بار تکرار کنید سپس جفت را از نایلون به مخزن جدید منتقل کنید تا در آن رها شوند سپس تا فردای آن روز به آنها غذا ندهید و در اطراف آنها رفت و آمد را کم کنید تا از استرس جلو گیری کنید .

بین جفت وسایر ماهی ها تیغه کشویی قرار دهید. تخم های ماهی اسکار پس از دو الی سه روز هتچ شده و لارو ها از تخم خارج می شوند. نکته: در مورد میزان مصرف ماهی سالمون متخصصان پیشنهاد می دهند، مصرف حداقل دو وعده از این نوع ماهی در هفته می تواند کمک شایانی در سلامت داشته باشد. آکواریوم با اندازه کوچک تر موجب کاهش رشد ماهی و به خطر افتادن سلامت ماهی می گردد. پس از اتمام تخمریزی، مولدین با همکاری همدیگر از تخم ها مراقبت می کنند و با حرکت بر روی سطح تخم ها موجب ایجاد جریانی ملایم و ایجاد تهویه بر روی تخم ها می گردند.

تخمهایی که که کنارهم وبادقت به سطح چسبیده شده است امکان زنده شدن (هچ) بیشتری دارند. ماهی های آب سرد نیاز به درمان با دارو و نمک آکواریوم دارند زیرا روش افزایش دما باعث ایجاد استرس در آنها می شود. در روش مصنوعی طریقه تخمگیری کاملاً بصورت مصنوعی انجام می شود. روش دیگری برای کسانی که دوست ندارند از مواد شیمیایی استفاده کنند این است که به تدریج درجه حرارت در آکواریوم را تا حدود 85 درجه فارنهایت بالا ببرید و تا دو هفته آن را حفظ کنید.

اکواریوم اسکارها و سایر ماهیان گوشتخوار به دلیل ریخت و پاش و کثیف کاری در هنگام تغذیه لازم است هر دو هفته یکبار یا نهایتا ماهیانه سیفون شود(به صورت تعویض ۲۰ الی ۲۵ درصد از اب). بطور متوسط برای هر متر مربع سطح آب باید 500 عدد لارو ماهی در نظر گرفت. ماهی سالمون از نظر پتاسیم غنی است. سدیم و پتاسیم تشکیل دهنده نمک خوراکی بوده و اگر مقدار پتاسیم به سدیم 2 به 1 باشد، از فشار خون بالا ممانعت می کند.

سیفون منظم هفتگی 25 الی 50 درصد جهت بالا بردن کیفیت آب و تثبیت پارامتر های آب الزامی است. استفاده از بخاری برای بالا بردن و تثبیت دما الزامی است. لازم به ذکر است که بر خلاف بسیاری از منابع در اینجا به استفاده از کرم خونی منجمد و دل مرغ و یا دل گوساله توصیه نمی شود. در حال حاظر در اثر صادرات این ماهی به سایر مناطق دنیا، اسکار در آب های طبیعی هند، چین، استرالیا و آمریکا نیز یافت می گردد. چربی امگا3 از چربی های ضروری و بسیار مفید برای بدن بوده و در ماهی قزل آلا نیز وجود دارد.

اما در صورت وجود شرایط مناسب و داشتن آکواریومی بزرگ، ماهیان کتفیش، سیلور دالر، سیچلاید دهان آتشی، سیچلاید گورخری و سیچلاید بلو آکارارا می توانند از بهترین ماهیان هم آکواریومی ماهی اسکار باشند. می توانید آنها را با استفاده از موچین جدا کنید، اما باید مراقب باشید که کل انگل را بیرون بکشید، زیرا گاهی اوقات انگل شکسته می شوند. دوباره متیلن بلو اضافه کنیدسنگ تخم را ازآکواریوم بیرون بکشید.

تمر هندی و آبجوش را داخل صافی بریزید و آن را صاف کنید آب تمرهندی را به مخلوط سبزی ها اضافه کنید. افزایش دما در زمان معرفی جفت مولد به یکدیگر تا 28 الی 29 درجه موجب موفقیت بیشتری در جفتگیری خواهد شد. این عمل ممکن است ساعت ها به طول بیانجامد و بهتر است که در این زمان با نزدیک شدن به آکواریوم موجب استرس ماهی ها نشوید. خانواده سیچلاید در زمان جفتگیری بشدت قلمرو طلب میشوند وبا دهان به پاکسازی محل تخمریزی خود میپردازند. پس از چند روز لاروها به شنای آزاد میپردازند پس از شنای آزاد ببینید که چه زمانی زرده غذایی زیر شکمشان جذب بدنشان شده است.

جهت چیدمان آکواریوم استفاده از شن زیر جهت بستر کف و تزئینات سنگی توصیه می شود. پس از تخمریزی اسکارها آب آکواریوم مولدها براثر وجود اسپرم درآب شیری رنگ وسطح آب کف آلود میشود. ماهی سیکلید بلوالکتریک: ماهی بلوالکتریک دارای رنگ فوق العاده منحصر به فردی است که به هر آکواریوم شخصیتی میبخشد. ماهی را با احتیاط برگردانید و طرف دیگر را سرخ کنید تا رنگ ماهی قهوه ای شده و مقداری ترد شود.

استفاده از غذاهای با کیفیت مخصوص ماهیان سیچلاید، انواع غذاهای منجمد مانند ماهی کیلکا و میگو جهت تقویت این ماهی قبل از تخمریزی توصیه می شود. توصیه می شود که هشتاد درصد رژیم غذایی شامل یک نوع غذای بسته بندی مخصوص ماهیان سیچلاید باشد و برای بیست درصد باقی از غذاهای منجمد مثل ماهی کیلکا و میگو استفاده گردد. از ماهی های مقاوم محسوب می شوند و به خوبی تغذیه می کنند و تنها غذاهای آماده را می خورند. تكثیر این ماهیها تا حدی آسان بوده و آنها فقط نیاز دارند كه سالم باشند و آب تمیزی داشته و غذای خوبی مصرف نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید