خواص درمانی سنگ الماس را بشناسید

سنگ کلیه با منشأ کلسیم فسفات، ناشی از اختلالات عملکرد سیستم ادراری است. کوئیلتی ناجی مسخره ای است که لولیتا را از از دست هامبرت نجات می دهد ( نجات می دهد؟) . مادرش که شارلوت نام داره دخترش رو به زور به مدرسهای شبانهروزی میفرسته، موقع خداحافظی لولیتا به اتاق هامبرت میاد و خودشو به آغوش هامبرت پرت میکنه و بوسهای به لبهاش میزنه. هامبرت تصمیم میگیره همونجا زندگی کنه، بعد از مدتی کم کم لولیتا که خیلی دختر شیطویه باهاش ارتباط برقرار میکنه و با شیطنتهاش حسادت مادرش رو برمیانگیزه چون مادرش هم از همون ابتدا تصمیم به ازدواج با هامبرت رو داشت.

یکروز شارلوت کمد اسرار هامبرت رو باز میکنه و دفترخاطراتش رو میخونه و متوجه قضیه میشه و میبینه که ارزشش پیش هامبرت مثل یک گاو مادست. هامبرت دنبال لولیتا میره و از مدرسه میاردش بیرون و با هم میرن به یه هتل. چند لحظه بعد شارلوت اثر تصادف میره زیر ماشین و کشته میشه. ولی خدا میداند که “مشکلات” کذایی بیشتر از آنها که در” خنده در تاریکی “است ،نیست و میدانید که این اثر اخیر دو ترجمه معتبر فارسی دارد که از قضا انتشارشان به سالهای دور هم برنمیگردد. قابل ذکر است در جهان کنونی باورهای مردم در زمینه درمان روح و جسم و ارتباط میان رنگ هر یک سنگها و کواکب منظومه شمسی عوامل درونی سنگها، به رواج و رونق آنها کمک فراوانی کرده است تا جایی که با تبلیغات سو و فریبکاری، برخی از گوهرسنگها مانند سنگ ماه تولد را به عنوان جادو و شفابخش یاد می کنن که اصالتا دور از منطق است.

به عنوان مثال آیرون در نقش یک جانی تمام عیار در فیلم هایی نظیر ” ناقوس زن های مرده ” ، ” آسیب دیده” و ” سرنوشت معکوس” بازی کرده است. همان که گفته شد ویژگی های بازیگری میسن او را به عنوان یکی از بهترین انتخاب ها ی کوبریک مطرح می ساخت . جالب تر اینکه ویژگی های جذاب آنها و در برخی موارد ، نحوه تمایز بین “توپ های لونسدالیت” و “توپ های آلومینا” و تستهای خانگی در این ویدئو ها گفته میشود. به گفته محققین،قدمت استفاده از الماس در زیور آلات و جوهرات حداقل به قرن چهاردهم میلادی باز می گردد.در نتیجه پیشرفت تکنولوژی و توسعه ابزارآلات تراش جواهر این نوع تراشکاری گوهر پر ارزش به تدریج به تکامل رسیده است.

ایده داستان که ماجرای دلباختن یک مرد میانسال به دختری نوجوان است و بسیاری موقعیت های دیگر عیناً در خنده در تاریکی آمده با این تفاوت که لولیتا “آنی ” دارد که به شاهکار قرن بیستم تبدیلش کرده. ناحیه روشان نیز یکی از مناطق زیبا و دیدنی در ولسوالی شغنان میباشد.درواز ها، شهر بزرگ، ارگو و درایم، یفتلها و خواهان نیز از جمله مناطق زیبای ولایت بدخشان اند که هر کدام ویژگی خاص خود را دارد.صنعت کوزه گری از قدیم الایام بدینسو در میان مردم یفتل ها رواج دارد اهالی صنعتگریفتل از صد ها سال بدینسو از گل و لای کوزه های زیبا، آفتابه، کرسان، غداره های شیر پزی، کولی های بزرگ و ده ها نوع ظروف گلی ساخته و به بازار های محلی و دیگر نقاط بدخشان جهت فروش میآورند.

تلألوء سنگ یا (Dispersion) همان طیف رنگینکمانیست، نقاط نورانی که از سنگ بعد از چرخش نوری بدست میآید و باعث جذابیت سنگ میشود. جالب این جاست که دلیل مرگ تمامی این شخصیت ها را میتوان در هامبرت یا همان عاشق اصلی داستان پیدا کرد ( دقیقا شبیه وضعیتی که در غالب تراژدی های شکسپیر حاکم است). لانگلا از کوئیلتی چهره ای ترسناک ، مشمئز کننده و نفرت انگیز تصویر می کند .در اثر لین ذات طنز آلود شخصیت کوئیلتی با شیطان صفتی وحشتناکی تعویض شده است . یک عشق نافرجام ، دو عاشق و یک معشوق ، حسد ،ناتوانی ، خیانت و دگردیسی .در پایان رمان لولیتا تمامی شخصیت ها مرده اند و دنیا از افرادی که در ساخته شدن این تراژدی مسخره نقش داشته اند خالی شده است.

این هجو شخصیت کوئیلتی را به کاریکاتوری تمام عیار تبدیل می کند .کاریکاتوری که مطمئنا با کوئیلتی ناباکوف هم خوانی ندارد . حتی صحنه تقابل نهایی هامبرت با کوئیلتی به جای این که صحنه ای طنز آلود باشد بیشتر هجو آمیز است . سلرز تمام صحنه های جدی فیلم را به هم می ریزد و آن ها را به کمدی نفرت انگیزی تبدیل می کند که در رابطه بین شخصیت ها ( و به خصوص هامبرت-کوئیلتی ) جریان دارد . با تقابل این دو شخصیت هیچ گره گشایی ایجاد نمی شود و مسخره گی حاکم بر این اشخاص امکان هرگونه تطهیر روانی را از هامبرت می گیرد .

به این مسئله نیز باید دقت داشت که علاوه بر مسخره گی ذاتی کوئیلتی در رمان ناباکوف ، طنز و کمدی سیاه یکی از مهم ترین و اساسی ترین انتخاب های کوبریک برای ساختن فیلمش بوده است . بدون شک با توجه محتوای این رمان، امکان تجدید چاپ همین لولیتا نیز منتفی ست که اگر امکانش بود، به هرحال مترجمان مشتاق زیادی هستند که لولیتا ی ناباکوف را به فارسی برگردانند، اما به هر حال ترجمه منصوری از لولیتا در سالهای اخیر در بازار کتابهای افست موجود و در بساط افست فروشان خیابان انقلاب دیده می شود. چهره سه رئیس جمهور آمریکا، واشنگتون، لینکلن، و آیزنهاور در سه قطعه سافیر که هر یک به وزن حدود ۲۰۰۰ قیراط است حکاکی شده اند.

جرمی آیرون با تصویر کردن چهره درونی هامبرت در نشان دادن زوایای پنهان این شخصیت موفق تر است. این زندانی هرچند که در ابتدا جذب برخی از ویژگی های هامبرت می شود اما در ادامه از روی ناتوانی و ناچاری همراهی با او را می پذیرد.توجه داشته باشید که هامبرت لولیتا را مهمان خانه به مهمان خانه می گرداند تا حتی زندانی بودن او را نیز پنهان کند .تمام این تعبیرات برای نشان دادن این موضوع است که که تصویر ساده و سر راست میسن هرچند که در نشان دادن برخی از جنبه های شخصیتی هامبرت موفق عمل کرده است اما در کنکاش زوایای درونی هامبرت ناتوان است .

با این حال، اگزالات به راحتی به برخی مواد معدنی از جمله کلسیم متصل میشود. با این حال، بیشتر سنگ های متوسط یا بزرگ هنگام دفع بسيار دردناك هستند و به مراقبت پزشکی نیاز دارند. اين سنگ روي تيروئيد و تصلب شرائين اثر مي گذارد و در مورد بيماراني که پارکينسون دارند يا مبتلا به صرع هستند روند درمان را بهبود مي بخشد. اثر محرک بر اندامهای تولید مثل داشته، توان جسمی را زیاد کرده، ناتوانی جسمی را از بین میبرد. تنوع شکل انگشتر توپاز بسیار زیاد است.

اگر حین ورزش زیاد عرق میکنید، حتماً بدنتان را خوب آبرسانی نمایید. توپاز یک مثال خوب در این زمینه است. این تفاوت پس زمینه بازیگری این دو بازیگر را از جهات مختلفی می توان مورد بررسی قرار داد .کوبریک سعی بسیار زیادی داشت که هامبرت او تصویری از یک شخصیت هرزه و روانی را به نمایش نگذارد . در این زمینه لازم به توضیح است که هر گاه صنعتگران بخواهند بشقاب یا کاسه ای را با کنده کاری های اسگرافیت زینت دهند، روی آن را با رنگ مشکی می پوشانند و سپس به کمک قلم هایی ظریف و با دقت و مهارت کافی روی آن را به اشکال مورد نظ ر می تراشند و در نتیجه، سط ح رنگ آمیزی شده دست نخورده باقی مانده و نقش، حالت مشکی برجسته ای به خود می گیرد.

عملا کوبریک با استفاده آگاهانه از این عنصر به آزادی های بسیار زیادی در فیلمش دست پیدا کرد که در حالت های دیگر امکان دست یابی به آن ها وجود نداشت. فشار های اجتماعی موجود در زمان ساخته شدن فیلم ( که حتی تا حدودی شامل حال خود ناباکوف هم شده یود ) کوبریک را وادار به استفاده هرچه بیشتر از کمدی سیاه در ساختار فیلمش می کرد . می شود گفت که تلاش هامبرت برای متوقف کردن زمان و زنده کردن آنابل در لولیتا پدیده ای اصولا تراژیک و کمیک است .

دیدگاهتان را بنویسید