به زبان ساده – فرادرس – مجله

شما حالا می توانید با مصرف ماست سلامت دستگاه گوارش خود را تضمین کنید. خوردن خوراکیهای فیبر دار از دیگر راههای درمان یبوست است و یکی از قدیمیترین روشهای درمان یبوست خوردن ماست با اسفناج یا بادمجان کبابی است که فیبر بسیار بالایی دارند و به درمان یبوست و سلامت سیستم گوارش شما کمک خواهند کرد. ماستهای غنی شده با ویتامین D سلامت سیستم ایمنی را بیش از پیش تقویت میکنند. ماست باعث سلامت روده بزرگ میشود . ماست سرشار از خواص و مواد مغذی است که به سلامت بدن ما کمک میکند. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره افرادی که باید در خوردن ماست بیستر احتیاط کنند را بهتر بشناسید! بسیاری از افراد باید در خوردن ماست احتیاط کنند چراکه عوارضی برای این افراد ایجاد میشود. اضافه کردن هیدروکلوئیدها یکی از راههای افزایش پایداری و جلوگیری از دو فاز شدن و رسوب پروتئین ها در نوشیدنی های لبنی تخمیری می باشد که در اثر بر هم کنش های هیدروکلوئیدی از نوع ممانعت فضایی و دفع الکتروستاتیکی ، با افزایش میزان پتانسیل زتا ، سبب پایداری می شوند و در غلظت های مناسب با ایجاد یک شبکه ژلی ضعیف حاصل از واکنش کازئین هیدروکلوئید ، حدود ۹۴% آب آزاد موجود در فرآورده را در خود نگه می دارد .

در مطالعهای که بر روی بیش از پنج هزار فارغالتحصیل دانشگاهی در اسپانیا به مدت حدود دو سال انجام شد، مشخص شد که بین مصرف لبنیات و خطر ابتلا به فشار خون بالا ارتباط وجود دارد. شباهت: ارتباطهای خانوادگی. ایرانیها و کرهایها هر دو به خانواده اهمیت میدهند. دلیل ترشح یا وجود این باکتریها در محصول لبنی هم میتواند نگهداری محصول در شرایط دمایی نامطلوب یا نگهداری بیش از حد محصولات لبنی سنتی باشد که در هر دوی این موارد، دیگر مصرف محصول مورد نظر، توصیه نمیشود. ماست کلسیویتا کاله نه تنها کلسیم بیشتری دارد بلکه وجود ویتامین دی و پروتئین در مواد تشکیل دهنده آن شما را از ابتلا به پوکی استخوان محافظت میکند. بخش بزرگی از تولیدات شرکت کاله معطوف به تولید ماست است که در این میان ماست سون پرچمدار محصولات ماست کاله است. در حالی که مطالعات بیشتری برای اثبات کامل این موضوع مورد نیاز است اما شواهدی وجود دارد که نشان میدهد ماست با باکتریهای فعال ممکن است به بهبود برخی از بیماریهای گوارشی از جمله عدم تحمل لاکتوز، اسهال، سرطان روده بزرگ، بیماریهای التهابی روده. بیفیدوباکتریوم و لاکتوباسیلوس موجود در ماست های پروبیوتیک موجب کاهش نشانه های سندرم روده تحریکپذیر می شوند؛ علاوه بر این ها پروبیوتیک می تواند شما را در برابر اسهال های مربوط به مصرف آنتی بیوتیک و یبوست محافظت کند.

علاوه بر این، خاصیت تقویت سیستم ایمنی در ماست به دلیل وجود منیزیم، سلنیوم و روی است که مواد معدنی کمیابی هستند و به دلیل نقش همی که در سلات سیستم ایمنی دارند شناخته میشوند. باکتری ویژه تهیه ماست، لاکتوز را به اسید لاکتیک تبدیل میکند و به علاوه به ماست بافت ژل مانندی میدهد. طبع دوغ سرد است و به همین دلیل مصرف آن به درمان گرمازدگی و رفع عطش و خستگی کمک میکند. دوغ حاوی گلبرگهای گلمحمدی بسیار معطر، مقوی قلب و كبد و اعصاب، آرامبخش و نشاطآور بوده و برای تنظیم عملكرد دستگاه گوارش نافع و رفع كننده بوی بد دهان است. دوغ تأمینکننده یک چهارم نیاز روزانهٔ بدن به کلسیم و حاوی ویتامینهای ب۲ و ب۶ و ب۱۲ است و از این رو قویکننده استخوانها میباشد. اگر به اندازه یک فنجان روزانه ماست بخورید، ۴۹ درصد از کلسیم مورد نیاز در روز را به بدنتان میرسانید. عفونتهای واژن یکی از رایجترین مشکلات رایج بین زنان مبتلا به دیابت است. این باکتری باعث می شود تا ارگانیسم های مضر در روده بزرگ از بین برود.

پیشتر در مورد پروبیوتک و نحوه درمان آن در یبوست گفتهایم، اما به طور کل پروبیوتیک از باکتریهای مفید روده هستند که با خوردن مکملها به درمان مشکل خود کمک میکنید. پروبیوتیکها التهاب را کاهش میدهند بناباین باعث بهبود چندین بیماری میشوند: از عفونتهای ویروسی گرفته تا اختلالات روده. لاکتوز قند موجود در شیر است که افراد پس از مصرف آن دچار علائم بیماری عدم تحمل لاکتوز مانند مشکلات گوارشی، دل درد، اسهال و غیره میشود. کلسیوم بالای شیر و غذاهای دیگر ممکن است خطر ابتلا به سرطان پروستات را افزایش دهد و قند موجود در شیر نیز میتواند اندکی خطر ابتلا به سرطان تخمدان را در زنان افزایش دهد. تفاوتی که این پنیر با پنیرهای دیگر دارد این است که پنیر خامه ای را نمی گذارند بماند تا به اصطلاح رسیده شود بلکه آن را تازه مصرف می کنند این نوع پنیر را در تهیه برخی دسرها از جمله کیک پنیری بکار می برند.

دیدگاهتان را بنویسید