البته توپازهای طبیعی نیز وجود دارند

اینکه جدیدا در فضای مجازی اعلام می کنند که بیشترین مقدار انسولین در پاشنه پاست، هیچ سندیت علمی ندارد اما کسانی که دچار دیابت نوع ۲ هستند، اگر روزانه به مدت ۱۰ دقیقه سنگ پا بزنند، باعث تنظیم انسولین خونشان خواهد شد همچنین این عمل باعث چربی سوزی بیشتر و تناسب اندام خواهد شد. به گفته متخصصان طب سنتی کسانی که دچار دیابت نوع ۲ هستند، اگر روزانه به مدت ۱۰ دقیقه از سنگ پا استفاده کنند، انسولین خونشان تنظیم می شود. البته در حال حاضر شاید افراد کمی باشند که همچون گذشته از سنگ پا استفاده کنند، اما متخصصان طب سنتی بر این باورند که سنگ پا خواص زیادی دارد که یکی از آنها درمان بسیاری از بیماری هاست.

یکی از لوازم مورد نیازی که امروزه وارد بازار شده است سنگ پا برقی نام دارد.در گذشته سنگ پاها از لحاظ ظاهری کاملا تفاوت داشتند و امروزه با طراحی جدید وارد بازار شده اند.در گذشته نیاز بود که با فشار دست به محل مورد نظر آن را کاملا تمیز کنید،اما با استفاده از این سنگ پا برقی نیازی به فشار دست نخواهید داشت و تنها کافیست آن را به محل مورد نظر حرکت دهید.ویژگی مهم این سنگ پا برقی با رقبای خود نوع شارژی بودن آن است که توسط برق شهری می توانید آن را شارژ کنید.به همراه این سنگ پا برقی 1 عدد سنگ اضافه و 1 عدد کابل USB در نظر گرفته شده است.بر روی سری این سنگ پا برقی محلی تعبیه شده است که جایگاه اتصال به برق می باشد.منبع انرژی این محصول علاوه بر برق شهری ، باتری قلمی هم است و تعداد باتری مورد نیاز 4 عدد می باشد.این محصول بسیار کاربردی بوده و مناسب برای حذف ذرات اضافی پوست مرده کف پا و پاشنه پا می باشد و بر روی سوهان آن ذرات ریز کریستالی تعبیه شده است.

همچنین با این کار سنگ پا ظاهر خود را از دست داده و یا منافذ تازه ای در آن ایجاد می شود. وجود همین گازهاست که باعث تشکیل سوراخ هایی روی این سنگ ها می شود تا به شکل امروزی به دست ما برسند. تا اینکه در سال 317 خشونت به اوج خود رسید و فاجعه عظیم رخ داد، در این سال، قرامطه طبق یک نقشه و توطئه حساب شده، به کاروانهایى که از طریق عراق رهسپار مکه بودند، حمله نکردند و کاروانهاى حجاج از جمله کاروان عراق به سرپرستى «منصور دیلمى» سالم و بدون مزاحمت به مکه رسیدند، اما چون روز «ترویه» رسید، قرامطه به فرماندهى «ابوطاهر جنابى» حجاج را غافلگیر کردند و با یک یورش وحشیانه، هم به آنها و هم به ساکنین شهر مکه حمله کردند و دست به کشتار عجیبى زدند و اهانت بىسابقهای در مسجدالحرام اتفاق افتاد.

۶- تا زمانیکه پوست مرده را از بین نبردید و پوست نرمتر از زیر آن نازل نکردید، به ماساژ سنگ روی پوست خود ادامه دهید. پوست مرده، پینه و میخچه را به آرامی مالش دهید. می توانید سنگ پا را به آرامی روی ناحیه سخت شده بکشید. سنگ پا، چرک پوست پا را از بین برده و منافذ پوست را برای پاکسازی کف پا باز می کند و بدین ترتیب خستگی پا را برطرف می کند. چرا که چاره ی دیگری نداشته و نحوه ی تمیز کردن و از بین بردن چرک و کثیفی های موجود در منافذ را نمی دانند.

در صورتی که فرد مستعد ابتلا به سنگ کلیوی باشد باید مصرف گوشت خود را کاهش دهد. برای استفاده صحیح از سنگ پا، ابتدا پوست سخت و سفت شده خود را در آب گرم خیس کنید. سنگ پا را به مدت 10 تا 15 دقیقه زیر آب بسیار داغ نگه دارید تا چرک و کثیفی هایی که در منافذ گیر کرده است کامل خیس شود. همان طور که می دانید پس از مدتی منافذ آن پر شده و کثیف و پر از چرک می شود. چنانچه این سنگها توسط ماستیکها و رزینهای مخصوص آن فرآوری شوند، میتوانند تا حد بسیار زیادی قابلیتهای خود را افزایش دهند و همان طول عمر مورد نیاز ما را داشته باشند.

سنگ پا در واقع نوعی سنگ طبیعی است که در اثر فوران آتشفشان به بیرون پرت شده و گازی از خود متصاعد می کند. سنگ پا یک نوع سنگ آذرین است که حاصل سردشدن گدازههای آتشفشانی میباشد. در بازار موجود میباشد که هیچ نوع کاربرد خاصی ندارد و بدتر از آن این است که برخی افراد سودجو این خرمهره ها را بجای خرمهره اصل به افرادی که اطلاعات کافی ندارند میفروشند. فقط حواستان باشد که هنگام ماساژ و از بین بردن جوش های سرسیاه، پوست نرم و مرطوب باشد. زیرا باعث از بین رفتن لبه های نازک منافذ و خورده شدن آن ها می شود.

پاشنه های ترک خورده اگرچه خیلی دردناک نیستند، اما همیشه آزاردهنده هستند و جلوه زشتی به پاها می دهند؛ بنابراین اگر ترک پاشنه پا دارید، از سنگ پا استفاده کنید و تا بهبود و از بین رفتن کامل ترک ها به کشیدن سنگ پا ادامه دهید. در بیماران دیابتی در پا ها خون رسانی به شکل صحیح انجام نمی شود، به همین دلیل ممکن است فرد دچار مشکلاتی نظیر ترک کف پا شود؛ از این رو استفاده از سنگ پا می تواند باعث بهبود سیستم خون رسانی شود و از این طریق به دیابتی ها کمک کند. نکته دوم اینکه مصرف فراوان مایعات بهخصوص برای بیماران سنگساز واجب است.

یکی از این روشهای خانگی هم استفاده از پوکه است. با این حال، اگر با این روش پوستتان خشکتر شد، از استفاده از آن خودداری کنید. اگر منافذ بزرگی دارید، بهتر است هفته ای یک بار پوست خود را با سنگ پا تمیز کنید. هر از گاهی برای ضدعفونی ، سنگ پای شخصی خود را به مدت چند ساعت در سرکه انگور یا بتادین نگهداری کنید تا قارچها و میکربهای موجود از بین بروند و تحت هیچ شرایطی سنگ پا را پس از استفاده ، در حمام نگهداری نکنید چون در چنین وضعیتی، فضای لازم باری رشد میکروبها فراهم می شود.

سنگ قیمتی توپاز از جمله سنگهای قیمتی است که جلوه خاصی به جواهرات داده و جایگاه ویژهای را برای خود ایجاد کرده است. پزشکان متخصص کلیه و مجاری ادرار داروهای خاصی برای دفع سنگ کلیه تجویز میکنند، برای نمونه، با توجه به اینکه بیشترین انواع سنگهای کلیه کلسیمی هستند، پزشکان معمولاً داروهایی که باعث افزایش حجم ادرار میشوند را تجویز میکنند. در چنین زمانی توجه به آن مهم است. سپس در دوره های زمانی مشخص، آنالیز ایزوتوپی D/H و o18/o16 در نمونه ادرار یا بزاق فرد انجام می گردد. توپاز زرد را می توان با بریل زرد، هلی اودور، زرگون و یاقوت زرد مقایسه کرد.

قبل از استفاده از پوکه آن قسمت از بدن را که قرار است با آن مالش دهید، کاملاً خیس کنید و بگذارید مدتی در آب غوطهور بماند. خیس کردن و مرطوب کردن سنگ پا نیز در از بین بردن سلول های مرده پوست به شما کمک می کند. پاها را در آب گرم خیس کنید. از برخی سنگ های مرمریت هم مثل سنگ بادبر جهت سنگ پله میتونید استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که از سنگ پومیس با دقت و بهآرامی استفاده کنید.

اگرچه هیچ مدرک علمی در مورد چگونگی از بین بردن موها وجود ندارد، اما میتوان استنباط کرد که سنگ پا زبر است، که باعث راحت در آمدن مو از پوست میشود. گفته میشود تاج ملکه انگلیس از این یاقوت ساخته شدهاست. به وسیله این سنگ طبیعی می توان با لایه برداری پوست خشن پاها، به از بین رفتن لکه ها، ذرات و آلودگی ها کمک کرد. در این شرایط، از بین بردن پوست راحت تر خواهد بود. چرا که به راحتی می تواند پوست های خشک و بد ریخت پاها را از بین برده و بدون کوچکترین دردسری پاهایی نرم و لطیفی به شما هدیه بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید