آموزش طرز تهیه ماهی شکم پر خوشمزه و مجلسی شمالی و جنوبی

گوشت ماهی اوزون برون را به صورت فیله ای قسمت کرده و زیر نظر نهاد های بهداشتی بسته بندی نموده و با توجه به نام تجاری شرکت نامگذاری میشود و در بازار به فروش میرسد . فیله این ماهی به صورت اماده به طبخ می باشد و بعد از باز کردن بسته می توانید آن را گریل کرده و میل نمایید. این نوع ماهی که در دریای خزر زندگی میکند، حدود ۹۳درصد خاویار جهان را تامین میکند.

برای این منظور عرضه کننده هایی که این تولیدات را راهی بازار می کنند، قیمت آن را مشخص کرده و نوع بسته بندی را به مشتریان خود نیز اعلام می دارند. فیل ماهی بزرگترین ماهی آبهای داخلی ایران است که از نقطه نظر کیفیت خاویار رتبه اول را به خود اختصاص دادهاست نام دیگر ان بلوگا است و نمونههایی از آن با وزنی در حدود ۱۴۰۰ کیلوگرم و سنی بیش از ۱۰۰ سال صید شدهاست. ماهی اوزون برون کیلویی چند است ؟ در ایران خرید خاویار ماهی اوزون برون از سوی شرکت های مختلف به صورت عمده مد نظر می باشد.

به همین دلیل شرکت هایی که این محصول را تولید و راهی بازار می کنند، قیمت آن را در هر دو صورت خرده و عمده اعلام می دارند. تاس ماهی روس یا چالباش در زمره گونههایی است که در تمام نقاط دریای خزر یافت میشود و خاویار آن را نیز به اصطلاح طلایی مینامند که از رتبه سوم ارزش بر خوردار است و در فاصله ۱۲ تا ۱۶ سالگی به سن تخم دهی میرسد و بالغ میشود. در فاصله ۸ تا۱۲ سالگی بالغ میشود. در اغذیه فروشیها چند دانه خاویار سرخ بر روی برشی از نان با یک برگ جعفری سرو میشود.

جالب است بدانید این ماهی یک نوع ماهی است که می تواند از خود الکتریسته آزاد کند که به این دلیل نمی توانید به آن دست بزنید! و روی تخته آشپزخانه آرد و مقداری زردچوبه میریزیم و ماهی ها را در آن میغلطانیم تا هر دو طرف ماهی ها به آن آغشته شود. • شکل بدن: باله پشتی دارای 40-54 شعاع نرم | باله مخرجی دارای 22-35 شعاع نرم | فلسها از نوع لوزی-گانوئید | پوزه دراز و نوک آن تیز است | لب پایینی کشیده نیست و میانه آن شکاف دارد. ماهی قزل ٖآلا جز اون دسته ماهی هایی هستش که طبخش خیلی راحته چون بوی زهمش خیلی کمه و لازم نیست خیلی آشپز ماهری باشی تا خوب از آب درش بیاری.

از آنجا که این نوع ماهی ها از ماهی های سازگار با هر نوع آبی در آکواریوم می باشند ، طرفداران و علاقه مندان بسیاری دارند که مایل به داشتن اطلاعات بیشتری از این ماهی زینتی هستند. برخی بوی تند ماهی مانند آن و طعم شورش را بسیار دوست میدارند هرچند طعم و بوی خاویار ممکن است برای بسیاری اصلاً خوشایند نباشد. بسیاری آن را به شکل خام و یا همراه با زرده تخم مرغ یا خرده پیاز میل میکنند و گروهی نیز به اندازه نوک قاشقی از آن را همراه با سبزیجات معطر یا قطعه کوچکی از نان و کره میخورند.

19.2 درصد از وزن بدن آن را خاویار تشکیل میدهد. برای تست کردن مزه های جدید، می توان از پورۀ سیب زمینی و یا سیب زمینی سرخ شده و سبزیجات بخار پز شده استفاده کرد. تعویض آب با مقدار 1 گالن و به دفعات 2 بار در روز است (با استفاده از آب مانده و همان دما و PH) جهت تعویض آب از یك شلنگ هوا استفاده مینمایم و نوزادان مكیده شده را دوباره به مخزنشان برمیگردانم. اسفنجی, بخاری, لوله PVC جهت تخمگذاری و كف مخزن فاقد شن باشد. در صورت بروزعلائم این بیماری باید شیمی آب خود را بررسی کنید و 25 درصد تغییر آن را تغییر دهید.

ماهیهای طلایی معمولاً بعد از یکسال به سن بلوغ می رسند و در آن موقع قابل تشخیص جنسیت هستند. قیمت هر کیلو از این گوشت را طبق مصوب مدیران بازرگانی اعلام می گردد و بعد از بسته بندی ماهی های خاویاری به صورت فیله ای یا به شکل های دیگر توسط نمایندگی های معتبر به فروش میرسد . مهاجرت پاییزه در شهریور صورت میگیرد. امروز گوشت ماهیان خاویاری به صورت های مختلفی اعم از فیله شده و… در هنگام تخم ریزی زیر شکم ماهی ماده زائده ای پهن وجود دارد که از درون آن تخم ها بیرون می آید و زیر شکم ماهی نر زائده باریک است که بوسیله آن اسپرم روی تخمها ریخته می شود .

و مشتریان عزیز می توانند با مراجعه به سایت فروش شرکت های معتبری همچون رایبد خاویار گوشت این ماهی لذیذ را خریداری نمایند. همانطور که می دانید اوزون برون یکی از ماهی های خاویاری بوده که در شرکت های مختلف ایرانی به منظور تولید این محصول مد نظر بوده و از آن استفاده می شود. البته نا گفته نماند که متاسفانه این ماهی در معرض انقراض قرار دارد چرا که بخشی از خاویار مصرفی جهان توسط خاویار ماهیان دریای خزر تعمین میشود . جدا نکردن سنگ تخم از مولدین و عدم استفاده از دارو متیلن بلو درصد موفقیت شما را بسیار بسیار پایین خواهد آورد به کسانی که دوست دارند رفتار مولدین با بچه ماهیها را ببینند این روش توصیه میشود.

چربی موجود در خاویار نیز به دو دسته عمده تقسیم میشود که عبارتاند از«۲۵ درصد کلسترول» و«۷۵ درصد لستین». به طور عمده پروتئین موجود در خاویار متشکل از اسیدهای آمینه آرزین، هیستامین، ایزولوسین، لیزین و میتونین است. همچنین دمای آب مورد نیاز برای نگهداری از آن ها 22 الی 26 درجه سانتی گراد می باشد و به سختی آب dH 8- ( آب سنگین ) برای نگهداری آنجل مونو ها نیاز خواهد بود. فراوانی آن در ایران در بخش غربی ساحل بیشتر از شرق است. به نسبت سایر تاسماهیان دریای خزر، بیشتر به سطح آن میآید. به همین دلیل در بازار از تقاضای بسیار خوبی برخوردار بوده و افراد زیادی به آن اهمیت می دهند.

به لحاظ حفظ ذخیره ژنتیکی برای ایران و دریای خزر اهمیت دارد. اما اینکه تخم اوزون برون را بتوان با بهترین کیفیت و قیمت خریداری نمود، اهمیت زیادی دارد. 2- در صورتیکه آب خیلی شیری و ابری رنگ شده است بهتر است مقداری از آب را با آب مناسب که همان شرایط را دارد تعویض کنید. آب شور، لبشور و شیرین. زمانی که تصمیم به پرورش و نگهداری فرشته ماهی آب شیرین دارید به این نکته توجه کنید که هرگز در محل نگهداری ماهی ها دارو نزنید. برای طرز تهیه ماهی شکم پر در فر، تا زمان دوخت ماهی را مانند مراحل بالا انجام بدهید بعد از آن کف ماهیتابه پیرکس را چرب کنید و ماهی را درون آن قرار بدهید.

ماهی ازون برون بسیار خوش طعم می باشد و مصرف آن در ایران نیز رواج دارد. سبزیجات شکم ماهی را سعی کنید تازه تهیه کنید تا ویتامین های آن حفظ شود. مثانه شنا یک ماهی به حفظ شناور بودن آن ها کمک می کند. ماهی اوزون برون یکی از گرانترین ماهی های دریای خزر است به همین دلیل است که به گوهر دریای خزر معروف است . اما بخش بسیار کوچکی نیز صادر می گردد.ایران یکی از کشورهای تولید کننده گوشت ماهی خاویاری باکیفیت در کل جهان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید