آشنایی با نژاد های ماهی آنجل مشهورترین اعضای دنیای جدید خانواده سیلكیده ها

غذادهی مطابق با درجه حرارت آب و اندازه ماهی که معمولا از ۱/۵ تا ۰/۰۴ وزن بدن متغیر بوده است، روزی سه بار (ساعات ۸، ۱۲ و ۱۶) انجام شد. معمولا اسکارها تا پیش از این که طول آنها به ۱۵ سانتی متر برسد. درگام نخست باید آب حوض به مقد ار کافی ودارایی کیفیت خوب باشد تآبه این ترتیب خطر کمبود اکسیجن وظهور آلودگی ازمیان برود . برای درست کردن ماهی قزل آلا ابتدا باید ماهی را تمیز کنید و محتویات داخل شکم آن را خارج کنید و خوب بشویید.

نگهداری آنها آسان است.فراهم کردن غذای آنها مشکل نیست و به دلیل همه چیز خواری می توان از هر نوع غذایی اعم از زنده،یخ زده،خشک و… اما به گفته استیو هادوک زیست شناس موسسه تحقیقاتی آکواریوم Monterey Bay این دانه ها همگی نور را از خود متصاعد می کنند و هر کدام دارای یک عدسی و یک فیلتر هستند که خروجی نور را کنترل می کنند. سنگ و چوبهاي در آب مانده مي تواند به آب آكواريوم اضافه گردد. آبشش های قرمز یا ملتهب و گاز زدن سطح زمین توسط ماهی ها و تیره شدن آب مخزن می تواند علائم مسمومیت آمونیاک باشد.

بعد از این عملیات بیهوشی و تخلیه ی حجم زیادی از خون بدن ماهی ، به سرعت در آب یخ قرار گرفته که باعث میشود از گسترش آنزیم ها جلوگیری شده و رنگ و طعم ماهی در حد مطلوبی حفظ شود . ماهی های پرورش یافته در دریاچه مصنوعی یا استخرها با غذاهای مصنوعی را می توان هم از نظر طعم و مزه و هم از نظر ظاهری انتخاب کرد.

در طی مشاهدات ما مشخص شد که بیشتر ماهی های فروخته شده در مغازه ها و بازارها ماهی پرورش یافته در دریاچه هستند. این ویژگیها به محققان کمک کرده است تا مشخص کنند سیلیپسیموپودی در کجای اکوسیستم این گونه قرار میگیرد. در ادامه به معرفی یکی از زیباترین ماهی ها خواهیم پرداخت. در واقع فروش مستقیم این ماهیان برای مشتریان عمده این مزیت را به همراه دارد که با سرمایه گذاری بر روی آنها و پرداخت هزینه کمتر، سود چند برابری بدست آورند و سبب رونق کسب و کار خود شوند. این رود یکی از تنها مناطقی است که هنوز هم ماهیان آزاد دریای خزر برای تخم ریزی به آن وارد میشوند و هر ساله شیلات با کمک نیروی انتظامی در دهانه این رود مستقر و کلیه ماهیان آزاد را صید و در شرایط خاصی به مرکز تکثیر شهید باهنر کلاردشت منتقل و تعداد قابل توجهی لارو ماهی آزاد تولید و در رودخانه های مازنداران رها سازی میکند.

عرض یک قفس استاندارد در حدود 30 الی 90 فوت با عمق 30 فوت است که هر قفس می تواند تا حدود 90 هزار ماهی را در خود نگه دارد . البته همانطور که گفته شد ، مشکلات زیادی هم در مسیر پرورش ماهی های آزاد وجود دارد . اين ماهيان به رژيم غذايي غير زنده يا مصنوعي نيز عادت مي كنند كه البته در خصوص آزاد ماهي درياي خزر(Salmo troutta caspius) اين تغيير رژيم به سختي امكان پذير است بطوريكه حتي ماهي غير زنده را هم نمي خورند .

بهتر است بگویم ماهی آنجل همانند سایر ماهیان نسبتاً حساس، به شرایط پایدار نیازمند است. ماهی که به دلیل گرانی نتوانستیم آن را بخریم، اکنون با قیمت نسبتاً کمی فروخته می شود. بعد از تکمیل چرخه ی رشد و نیاز به صید سالمون ها ، یک هفته پیش از صید ، تغذیه ی آن ها توسط مسئولین قطع میشود . ماهی آزاد دریای خزر با ۶ تیمار و در ۳ تکرار و به مدت ۸ هفته در سالن تکثیر و پرورش پژوهشکده اکولوژی دریای خزر در فرح آباد ساری در استان مازندران اجراء شد. تمام این ترکیبات برای عملکرد خوب بدن ما لازم و ضروری هستند.این مواد معدنی وظایف متعددی در بدن دارند: از مبارزه با رادیکالهای آزاد موذی و آسیب رسان گرفته تا حفظ تعادل هورمونی بدن، محافظت از سلامت روانی و مراقبت از سیستم قلبی عروقی.میزان مصرفبهترین روش این است که هر هفته دو مرتبه ماهی آزاد میل کنید تا تمام این مواد معدنی مورد نیاز بدن را به راحتی جذب کنید.

تیغ ماهی بیانگر بینشی عمیق از وجود شماست که آزموده شده و برای شما قابل اعتماد است. اگر ماهی شما مریض است، آن ماهی را از بقیه جدا کنید و در محل دیگری به آن دارو بزنید. بعد آبلیمو و رنده پوست لیمو را مخلوط نموده به ماهی اضافه کنیدو به مدت ۲ ساعت در یخچال قرار دهید. برای تهیه سس ۵ عدد از فلفلهای قرمز تند را بدون دانه کنیدو با سیر، دانه آفتابگردان، آب لیمو و رنده پوست لیمو در مخلوط کن بریزید. بهتر است ماهیهایی که در سطوح مختلف زندگی میکنند را برای نگهداری در یک آکواریوم انتخاب نمود تا همه آنها برای استفاده از یک مکان واحد با همدیگر رقابت نکنند!

ممکن است این قفس ها متصل به همدیگر یا با فاصله از هم در خطوط ساحل قرار بگیرند . زیرا ممکن است در این معامله پول قابل توجهی خرج کنید ولی هیچ تضمینی برای موفقیت وجود نداشته باشد . در حال حاضر عرضه این محصولات از طریق سایت صورت می گیرد و خریداران می توانند در سریع ترین زمان ممکن سفارشات خود را درب منزل دریافت نمایند. و مشتریان عزیز می توانند با مراجعه به سایت فروش شرکت های معتبری همچون رایبد خاویار گوشت این ماهی لذیذ را خریداری نمایند.

این ماهیان به دلیل گوشت خوشمزه بسیار پر فروش هستند و به صورت عمده و خرده توسط مراکز فروش، خریداران عمده و مصرف کنندگان خریداری می شوند. این قفس ها می توانند به شکل گرد یا مربع باشند . معمولاً همزیستی آنها با مولیها، پلاتیها و سوارتل ها (ماهی دم شمشیری) و ماهیان دیگر باعث شکست اعتصاب غذا میشود. این کار باعث میشود زمان کافی برای تخلیه ی هرنوع مواد اضافی در سیستم گوارش ماهی وجود داشته باشد . مطمئنا برای گردانندگان ثروتمند بازی چنین اتفاقی که می توانست موجب رسوایی و نگرانی های دیگر شود، سوال برانگیز می بود.

اگر شما هم در خانه کسانی را دارید که ماهی دوست ندارند به آنها حتما این غذا را پیشنهاد کنید، چون با مزه غذاهای دیگر بسیار متفاوت است و حتما از آن استقبال میکنند. خواب دیدن اینکه شما ماهی را تمیز میکنید بیانگر این است که شما ابراز احساسی تان را به شیوهای تغییر میدهید که قابل ارائه به دیگران باشد. آکواریوم می تواند به زیبایی خانه شما بیافزاید و علاوه بر این برخی از ماهی ها منابع عالی پروتئین و امگا 3 برای بدن هستند. برای این منظور میتوانید از کاهو ، اسفناج ، برش های نازک خیار ، نخود فرنگی آب پز و …

دیدگاهتان را بنویسید